Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Το μενού είχε μπόλικες ταινίες, όχι όλες μονοκοπανιά όμως :p

 

Deepwater Horizon -> 8/10 Πολύ καλη περιπαίτεια καταστροφής.

Eliminators -> 6/10 Μέτρια προς καλή περιπέτεια δράσης.

Miss Peregrine's Home For Peculiar Children -> 7/10 Πολύ ωραία ταινία. Πέρασε χαλαρά η ώρα.

Spectral -> 7/10 Καλή ταινία. Σε κρατά σε εγγρήγορση.

The BFG (Big Friendly Giant) -> 9/10 Πάρα πολύ καλή κομωδία. Σε κάνα δυο σκηνές δάκρυσα απ' τα γέλια!!!

The Forbidden Kingdom -> 7/10 Κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με τις άλλες δύο της τριλογίας.

The Great Wall -> 8/10 Αρκετά καλη. Πέρασε ευχαριστα η μιάμιση ώρα στο σινεμά.

The Magnificent Seven -> 8/10 Μου άρεσε πάρα πολύ η ταινία. Ίσως επειδή είχα καιρό να δω western!!

Assassins Creed -> 7/10 Για κάποιον που δεν έχει παίξει τα παιχνίδια, είναι μια καλή ταινία δράσης. 0/10 Γι' αυτούς που έχουν παίξει τα παιχνίδια. :(

 

Collide -> 5/10 Μέτρια ταινία δράσης.

 

Death Race 2050 -> Χάσιμο χρόνου :(:(:(

 

Fantastic beasts and where to find them -> 7/10 Αρκετά καλή αλλα΄δεν ξετρελάθηκα. Πέρασε ένα χαλαρό 2ωρο!!

 

The Accountant -> 8/10 Μου άρεσε πάρα πολύ. Πάρα πολύ καλή ταινία.

 

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφήνουμε ολίγον τα εκατοντάδες εκατομμύρια του Hollywood και τα Oscar και πάμε σε κάτι πιο ερασιτεχνικό / ημιεπαγγελματικό.

 

Mythica: A Quest for Heroes (2014) - IMDb 6/10

Mythica: The Darkspore (2015) - IMDb 6/10

Mythica: The Necromancer (2015) - IMDb 7/10

Mythica: The Iron Crown (2016) - IMDb 7/10

Mythica: The Godslayer - IMDb 9/10

 

Τα είδα αυτή την εβδομάδα όπως κάποιος θα έβλεπε μια σειρά. Λαμβάνοντας ΣΟΒΑΡΑ υπόψιν ότι πρόκειται για χαμηλού κόστους ταινίες που εν μέρη χρηματοδοτήθηκαν μέσω kickstarter, θα έλεγα ότι είναι ενδιαφέρουσες. Υπάρχουν πολλά στραβά για να γελάσεις ή να υποδείξεις ως λάθη ή για facepalm, αλλά η ώρα περνάει. Επίσης είναι ευχάριστο να βλέπεις την παραγωγή και τους συντελεστές αυτής, όπως και τους ηθοποιούς να βελτιώνονται από ταινία σε ταινία. Έτσι οι μονομαχίες στην πρώτη ταινία που είναι για άπειρα facepalms, μετατρέπονται σε κάτι πολύ υψηλότερου επιπέδου και κόστους και αληθοφάνειας μέχρι την 5η ταινία. Κάποιοι από τους ηθοποιούς πραγματικά θα μπορούσαν να παίξουν σε πολύ ακριβότερες παραγωγές. Ο ηθοποιός για παράδειγμα που παίζει τον ρόλο του κακού Szorlok, χαλαρά κλέβει την παράσταση.

 

Anyway, αν θέλετε να δείτε κάτι πολύ πιο ερασιτεχνικό από αυτά που βλέπετε συνήθως, είναι μια καλή σειρά ταινιών η οποία ολοκληρώνει με την 5η, οπότε δεν θα χρειαστεί να περιμένετε (λέμε τώρα) για το πότε θα βγει η επόμενη. Αν μπορέσετε να κάνετε υπομονή ολίγον στις πρώτες ταινίες, οι επόμενες θα σας αποζημιώσουν, σε έναν βαθμό πάντα.

 

Η βαθμολογία είναι με βάση τον ερασιτεχνικό χαρακτήρα των ταινιών. Αν δεν δώσουμε αυτό το ελαφρυντικό στις ταινίες, οι βαθμολογίες είναι αντίστοιχα 3 - 3 - 4 - 4,5 - 5,5.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Αφήνουμε ολίγον τα εκατοντάδες εκατομμύρια του Hollywood και τα Oscar και πάμε σε κάτι πιο ερασιτεχνικό / ημιεπαγγελματικό.

 

Mythica: A Quest for Heroes (2014) - IMDb 6/10

Mythica: The Darkspore (2015) - IMDb 6/10

Mythica: The Necromancer (2015) - IMDb 7/10

Mythica: The Iron Crown (2016) - IMDb 7/10

Mythica: The Godslayer - IMDb 9/10

 

Τα είδα αυτή την εβδομάδα όπως κάποιος θα έβλεπε μια σειρά. Λαμβάνοντας ΣΟΒΑΡΑ υπόψιν ότι πρόκειται για χαμηλού κόστους ταινίες που εν μέρη χρηματοδοτήθηκαν μέσω kickstarter, θα έλεγα ότι είναι ενδιαφέρουσες. Υπάρχουν πολλά στραβά για να γελάσεις ή να υποδείξεις ως λάθη ή για facepalm, αλλά η ώρα περνάει. Επίσης είναι ευχάριστο να βλέπεις την παραγωγή και τους συντελεστές αυτής, όπως και τους ηθοποιούς να βελτιώνονται από ταινία σε ταινία. Έτσι οι μονομαχίες στην πρώτη ταινία που είναι για άπειρα facepalms, μετατρέπονται σε κάτι πολύ υψηλότερου επιπέδου και κόστους και αληθοφάνειας μέχρι την 5η ταινία. Κάποιοι από τους ηθοποιούς πραγματικά θα μπορούσαν να παίξουν σε πολύ ακριβότερες παραγωγές. Ο ηθοποιός για παράδειγμα που παίζει τον ρόλο του κακού Szorlok, χαλαρά κλέβει την παράσταση.

 

Anyway, αν θέλετε να δείτε κάτι πολύ πιο ερασιτεχνικό από αυτά που βλέπετε συνήθως, είναι μια καλή σειρά ταινιών η οποία ολοκληρώνει με την 5η, οπότε δεν θα χρειαστεί να περιμένετε (λέμε τώρα) για το πότε θα βγει η επόμενη. Αν μπορέσετε να κάνετε υπομονή ολίγον στις πρώτες ταινίες, οι επόμενες θα σας αποζημιώσουν, σε έναν βαθμό πάντα.

 

Η βαθμολογία είναι με βάση τον ερασιτεχνικό χαρακτήρα των ταινιών. Αν δεν δώσουμε αυτό το ελαφρυντικό στις ταινίες, οι βαθμολογίες είναι αντίστοιχα 3 - 3 - 4 - 4,5 - 5,5.

Έχω δει τις 3 πρώτες και περιμένω να δω και τις άλλες δύο. Εμένα μου άρεσαν και ειδικά το soundtrack. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nikolas_7 said:

Έχω δει τις 3 πρώτες και περιμένω να δω και τις άλλες δύο. Εμένα μου άρεσαν και ειδικά το soundtrack. 

Στην τέταρτη ταινία είναι λίγο fail το τραγούδι των τίτλων (εντελώς διαφορετικό στυλ και άκυρο, σαν γρήγορη κάντρι μουσική), αλλά στις άλλες τέσσερις ταινίες όντως είναι καλά.

 

Κάποια στιγμή θα τις ξαναδώ τις ταινίες, κάτι που δεν λέω για πολύ ακριβότερες και τεχνικά αρτιότερες ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο το deepwater horizon

Το ειδα κι εγω χθες! Σε πολλα σημεια επιασα τον εαυτο μου να εχω μεινει με ανοιχτο το στομα απο τα γεγονοτα, που παρουσιαστηκαν με πολυ ωραιο τροπο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dinner for Schmucks (2010)

 

Πολύ καλή ταινία, δεν το περίμενα. Είχα δει την αρχική (Γαλλική Le Dîner de Cons) ταινία και πίστευα ότι αυτή θα ήταν απλά μια αμερικάνικη μεταφορά, αλλά ήταν άλλη ταινία!

Να τη δείτε οπωσδήποτε. Αν θέλετε να δείτε και τη Γαλλική, να δείτε πρώτα τη Γαλλική και μετά αυτή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kung Fu Panda (2016)  

 

9/10 πολυ ωραια παιδικη ταινια.

 

Tracers (2015)

 

8/10.... ωραια ταινια εχει να κανει με παρκουρ. επιτελους κατι αλλο εκτος απο γαλλικες  σε αυτο το ειδος

 

The Last Witch Hunter (2015)

 

8/10  ωραια ταινια με δραση και οτι πρεπει να περασει η ωρα στη δουλεια.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο μεγάλος μου γιός προχές με κάτι φίλους του και είδαν το Sausage Party.

http://www.imdb.com/title/tt1700841/

Έκατσα και παρακολούθησα από τη μέση και μετά και ενώ στην αρχή το έλεγες και κωμωδία κάπου μιλάμε ότι εκτροχιάστηκε εντελώς.

 

Σίγουρα είναι ΜΟΝΟ για 18+ rated.

Έγινε επεξεργασία από dpolal
Link to comment
Share on other sites

All Quiet on the Western Front (1930) - IMDb

 

Κάπως κουραστική λόγο διάρκειας, αλλά πολύ ενδιαφέρουσα. Έχει γίνει τόσο καλή δουλειά στο τεχνικό  κομμάτι από τους συντελεστές της ταινίας που δεν φαίνεται για ταινία του 1930, αλλά για πολύ μεταγενέστερη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dr. Strange -> 8/10 Σε εχ'εση με άλλες ταινίες της marvel, αυτή μου άρεσε πάρα πολύ!!

 

Inferno -> 5/10 Μέτρια, ψιλοβαρέθηκα σε κάποια στιγμή. Πάλι καλά που δεν πήγα σινεμά να την δω.

 

Jack Reacher: Never go back -> 6/10 Η πρώτη ήταν σαφώς καλύτερη, σε κράταγε. Αυτή το γύρισαν πιο πολύ στο ξύλο. Όχι πως με χάλασε βέβαια! :p

 

Sully -> 8/10 Πάρα πολύ ωραία ταινία!!!

Link to comment
Share on other sites

Star Trek: Nemesis (2002)

 

Νομίζω έχω χάσει όλες τις προηγούμενες ταινίες που βγήκαν με τους ηθοποιούς από τη σειρά. Γενικα, έχουν βγει τόσες πολλές που έχω χάσει τη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, PetrosD said:

Star Trek: Nemesis (2002)

 

Νομίζω έχω χάσει όλες τις προηγούμενες ταινίες που βγήκαν με τους ηθοποιούς από τη σειρά. Γενικα, έχουν βγει τόσες πολλές που έχω χάσει τη σειρά.

Που σημαίνει ότι έχεις μπόλικο Star Trek να απολαύσεις

 

Star Trek (film series) - Wikipedia

 

2.1 Star Trek: The Motion Picture (1979)  Κάπως αργό

2.2 Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)  Από τα καλύτερα

2.3 Star Trek III: The Search for Spock (1984) Μέτριο σχετικά

2.4 Star Trek IV: The Voyage Home (1986) Ίσως το πιο χιουμοριστικό

2.5 Star Trek V: The Final Frontier (1989) Νομίζω θεωρείται ως το χειρότερο

2.6 Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991) Το αγαπημένο μου με το παλιό πλήρωμα

3.1 Star Trek Generations (1994) Μέτριο

3.2 Star Trek: First Contact (1996) Πιθανόν το καλύτερο με το πλήρωμα του The Next Generation, αλλά ρίξε μια ματιά στο "Star Trek: The Next Generation" Q Who (TV Episode 1989) - IMDb πρώτα. Ίσως και αυτό εδώ "Star Trek: The Next Generation" The Best of Both Worlds Υπάρχουν πολλά sites που διαθέτουν τα επεισόδια της σειράς online.

3.3 Star Trek: Insurrection (1998) Μέτριο

3.4 Star Trek: Nemesis (2002) Καλούτσικο

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2249221/?ref_=nv_sr_1

 

Ενω θα μπορουσε να ειναι μια καλη ταινια μιας και ειχε ενδιαφερουσα υποθεση και καλο καστινγκ, δε μου αρεσε καθολου. Γεματη κλισε, ακυρες σκηνες, ακυροι χαρακτηρες και δινει στον θεατη πληροφοριες που δεν τον ενδιαφερουν καν. Κριμα. 

Απο μενα ενα 5 το πολυ στα 10.

Link to comment
Share on other sites

2.1 Star Trek: The Motion Picture (1979)

2.2 Star Trek II: The Wrath of Khan (1982)

2.3 Star Trek III: The Search for Spock (1984)

2.4 Star Trek IV: The Voyage Home (1986)

 

Καλά, αυτά τα έχω δει. Και μάλιστα το πρώτο το είδα όταν προβλήθηκε για πρώτη φορά στην τηλεόραση (τότε, τη δεκαετία του 80), ακόμα το θυμάμαι.

 

2.5 Star Trek V: The Final Frontier (1989)

 

Αυτό δεν το θυμάμαι. Μπορεί να το έχω δει, αλλά δεν το θυμάμαι.

 

2.6 Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)

 

Αυτό το έχω δει. Άρα πρέπει να έχω δει και το προηγούμενο.

 

3.1 Star Trek Generations (1994)

 

Αυτό δεν το έχω δει. Ούτε τα 2 επόμενα (3.2 Star Trek: First Contact (1996) και 3.3 Star Trek: Insurrection (1998)). Ξέρω γιατί έχασα τη σειρά. Είδα εκείνο που ο Κιρκ ήταν ακόμα νέος στη σχολή (Star Trek (2009)).

 

3.4 Star Trek: Nemesis (2002) Καλούτσικο

Αυτό το είδα χτες, οπότε πάω να συμπληρώσω τα κενά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.