Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Το είδα σε 2 δόσεις

Spoiler

γιατί ξενέρωσα με τα "χέρια ασπίδα" και το σακάκι πανοπλία. Τι διάλο πάνε και μακελεύουν έτσι τις ταινίες ρε πστ μου.. Επίσης τα πεσίματα από 3ο4ο όροφο και καμιά 10ρια στουκίδια man vs car είναι στανταράκι πλέον. Νταξ λίγο κράτει. Ευτυχώς που πέθανε και τελειώσαμε. Για το τυφλό που βλέπει γελάει και το ξανθό πρώην γκομενέτε του Κασσελάκη

 

Ένας ύμνος στο woke & inclusivety (όπως και το reboot του sex & the city που είδα λίγο λόγω γυναίκας). Παρ' όλα αυτά με συγκίνησε αλλά είμαι και χαζομπαμπάς οπότε έχω και τα ορμονικά μου

 

WWW.IMDB.COM

1h 44m | PG-13

 

Ένα μεγάλο.. WTF??? Τα reviews του imdb τα λένε όπως ακριβώς είναι. Τον μεγαλύτερο γιο να έβαζα (ίσως και τον μεσαίο) καλύτερα θα τα κατάφερναν με το σενάριο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.IMDB.COM

2h 14m | R

 

Ένα 7 ίσως και λίγο παραπάνω. Είναι πολύ καλή για το είδος της,αλλα με αργή ροή και δεν κορυφώνει όπως θα περίμενε κάποιος στο τέλος.

 

 

WWW.IMDB.COM

2h 13m | PG-13

 

5  Προβλέψιμο,οι σκηνές μάχης σαν να μην έχουν αληθοφάνεια πολλές φορές και ίσως περισσότερο συναίσθημα από ότι έπρεπε.

Ωραίος ο μικρός που παίζει,αλλα ο Washington δεν μου αρέσε καθόλου σε αυτό το ρόλο.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά και το γούστο καθενός διαφέρει. 

Αν στο 3ο βάζεις 8, στο 1ο και στο 2ο τι θα βάλεις ; Εννιά ή δέκα ;

Δηλαδή θα κοντράρει σε βαθμολογία την τριλογία του The Lord of the Rings ας πούμε ;

Για μένα θα είναι αδιάφορα ψιλοκαλούλι  και σαφώς κατώτερο του πρώτου και του δεύτερου.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είναι άλλο είδος...αλλα γιατί να μην το κοντράρει? 😛

Συμφωνώ για τα γούστα.... και Lord καινούργιο να έβγαινε εγώ τον ντένζελ θα ήθελα να δω.... γούστα ;)

 

ps. To fast το τελευταίο...την έσπαγα την τβ.... γμτ

Link to comment
Share on other sites

No one will save you. Δεν κατάλαβα πολλά im too old for this shit αλλά ωραία εφφέ σκηνοθεσία πρωτοτυπία με κράτησε. Τελευταίο και αναμενόμενα ωραία ταινία equalizer 3.Οριακά πείθει ο Denzel ευτυχώς είναι η τελευταία της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

 

Μεγάλο σε διάρκεια χωρίς λόγο,με επαναλαμβανόμενες καταστάσεις και διαλόγους.

Έχει ωραίες σκηνές,αλλά κουράζει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, schumifer said:

Κουράζει επειδή είναι μέρος πρώτο (και σκέφτεσαι ότι έχει άλλες 2.5 ώρες σε 4 χρόνια), ή και από μόνο του;

 

Σεναριακά έχει το βάθος πατατόφλουδας, οι χαρακτήρες έχουν γίνει τελείως μονοδιάστατοι, οι διάλογοι μοιάζουν σα να έχουν κινηματογραφηθεί από τον Guy Ritchie και σχεδόν κάθε σκηνή δράσης διαρκεί το διπλάσιο από όσο θα έπρεπε για να είναι απολαυστική. Το "τέλος" είναι δοσμένο πολύ τίμια, αλλά το πρόβλημα παραμένει. Τελικά βλέπεις το υλικό μιας ταινίας σε δύο.

 

Ίσως φταίει ότι την είδα με κάποιες προσδοκίες, γιατί με κουβάλησαν σινεμά, όμως κουράζει και από μόνο του. Στο σπίτι, με λίγο fast forward, ίσως παίρνει καλύτερο βαθμό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

Κουράζει επειδή είναι μέρος πρώτο (και σκέφτεσαι ότι έχει άλλες 2.5 ώρες σε 4 χρόνια), ή και από μόνο του;

 

Έχει ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο που κουράζει.

Άσε που είναι σαν να έχουν κοπιάρει τις σκηνές δράσεις από ταινίες του Bond.

Ίδιες περιοχές,παρόμοια οχήματα,παρόμοια συμβάντα. Χάνει και το cgi σε μερικα σημεια και γινεται ακομα χειροτερο.

Το επόμενο μέρος νομίζω βγαίνει του χρόνου.

 

22 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Εγώ πλέον σινεμά πάω πολύ σπάνια, 1 φορά το χρόνο και μόνο σε αίθουσα με dolby atmos. Γιατί 5.1 και μεγάλη οθόνη 4Κ έχω και σπίτι μου.

 

Το ιδιο. Μόνο σε ταινίες που έχουν γυριστεί σε IMAX παω πλέον.

Για τις άλλες ίσως είναι καλύτερα να τις βλέπεις σπίτι αν έχεις καλό συστημα.Δεν έχει και πολλά να προσφέρει πλέον ένας απλός κινηματογράφος.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα κατάφεραν με 0 φαντασία και φούλ υπερβολή & CGI (της κακιάς ώρας) πώς να περιμένουν να πάει ο κόσμος σινεμά; Αφήστε που πλέον έχουμε και το political correctness + woke οπότε η βλακεία θα πάει σε άλλο επίπεδο (κάνω παρέα στη γυναίκα με το Sex and the City και μέχρι και αυτή έχει απηυδήσει). Και συμφωνώ οτι ο Ethan Hunt έχει γίνει απομίμηση James Bond. Από την πρώτη ταινία της σειράς φαινόταν οτι προς τα εκεί θα πάει το πράγμα.

 

Στο θέμα μας.. Για οικεγενειακές βραδιές, αυτές οι δύο βλέπονται ευχάριστα:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

WWW.IMDB.COM

1h 44m | R

 

Μου ειχε ξεφυγει , την ειδα μονο και μονο γιατι διαβασα πως εχει ωραιο τελος  . Καλουλα ηταν 

 

 

 

 

 

Mιας και παιζει αυτην την περιοδο στην γειτονια , 

Το βρηκα εξαιρετικο , μα το θεο θα μπορουσα να βλεπω 2 ωρες τον denzel να πινει καφεδες και παλι το ιδιο θα ελεγα . 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος Spirosssss έγραψε:

...(κάνω παρέα στη γυναίκα με το Sex and the City και μέχρι και αυτή έχει απηυδήσει).

Νταξ πεθάναμε με το φινάλε.. Ήταν γραφτό να γίνει έτσι μάλλον βλέποντάς το εδώ στη Βαρσοβία :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τις είδα σε 1 μέρα όλες τις παρακάτω.Κάποιες δεύτερη φορά.

WWW.IMDB.COM

1h 49m | TV-MA

 

7/10

 

Στο ίδιο κλειστοφοβικό μοτίβο

 

WWW.IMDB.COM

1h 25m | Not Rated

 

 

7/10

 

 

ίδιο στυλ νομίζω η αγαπημένη μου απο τις τρείς

 

 

WWW.IMDB.COM

1h 30m

 

8/10

 

 

WWW.IMDB.COM

1h 39m | PG-13

 

απο μένα είναι όχι.5/10 αλλά η επόμενη...

 

 

αλλο level horror 8/10.

 

 

 

 

Ταινία για γερά νεύρα.Πάρα πολύ καλή!

 

WWW.IMDB.COM

1h 30m | PG-13

 

8.5/10

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.