Jump to content



[Greek Gatherings 17?/6/2016] GT3 Class @ Silverstone Gp


Recommended Posts

Συγνώμη στους απο πίσω μου στην εκκίνηση που άργησα να ξεκινήσω και κάποιος έπεσε και πάνω μου αλλά το παιχνίδι για τρίτη φορά σε gathering δεν μου εμφανίζει τα φώτα της εκκίνησης, οπότε ο αγώνας μου είχε τελειώσει πρίν αρχίσει. Ημουν έτοιμος για esc αλλά κρατήθηκα και είχα τελικά μια ωραία μικρή μάχη με το Θάνο.

Μπράβο στο ποντιουμ και στην ιδέα του πιτστοπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα αυτοκίνητα,

Υπέροχο format,

δηλαδή υπέροχο combo - @Thodoris1884 μπράβο και πάλι.

Κρίμα που ένα λάθος μου στέρησε τη χαρά να παίξω λίγο με @Lazy Dog @wolves @spyder (μην βγαίνεις τόσο έξω βρε συ :) )

Κατάευχαριστήθηκα την Lambo και ας μην ήταν η πιο γρήγορη.

 

Δυστυχώς όμως η βραδιά μου χάλασε αρκετά όταν ο @sosna άρχισε αυτά τα "που είναι οι μπλε σημαίες, ποιος είναι αυτός  Thanos Zios κλπ κατά

την διάρκεια των χρονομετρημένων.Αγαπητέ συνονόματε:

Στα χρονομετρημένα ο ΠΙΣΩ έχει την ευθύνη να κρατήσει την απόσταση που του χρειάζεται ακόμα και όταν ο ένας είναι 3 sec πιο γρήγορος.

Βγήκες πίσω μου από τα πιτς και έκανες όλο τον γύρο κοντά μου και είχες την απαίτηση να σε αφήσω στον γρήγορο γύρο μου; Πλάκα κάνεις;

Απλά χάλασες και των δύο μας το τελευταίο flying lap... και μου την είπες κιόλας.

Κρίμα...

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Τρομερός αγώνας!!! Καταρχάς , πέρασα τον στόχο μου , δλδ τον 'Ακη!!!! (οκ είχα ένα τακ παραπάνω Grip, αλλά ποιος ασχολείται...) 

Άκη είσαι πολύ αργός όπως λέει κ μια ψυχή har har har

 

Στα του αγώνα, καλή εκκίνηση.

Φυσικά σκοπός να εκμεταλλευτώ την τελική του Godzilla και να μπλοκάρω τα πιο γρήγορα στις στροφές αμάξια από πίσω.

 

Μέχρι που βρέθηκε ο Mr "racing incident" πίσω μου.

Θαυμάστε τον

Από εκεί κ πέρα, δυστυχώς είχα νομίζω μεγαλύτερη φθορά ελαστικών όπου το 650 αρίστευσε.

@akis_z80, συγχαρητήρια για την νίκη.

@Thodoris1884, σταθερή αξία.

@Aris Teidis, μπράβο, παρα λίγο 3ος αν δεν είχες τον κλέφτη πίσω σου.

@sosna και εις ανώτερα παιδί μου...

 

Υ.Γ.

Απώλειες οι

@panosdimp και @rapid_fast που από ότι φαίνεται βρήκαν χρόνο να μας πουλήσουν για αλλού....

 

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήριά μου σε 3 άτομα: Θοδωρή για το format, Άρη για τη σταθερότητα και τη συνολική επίδοση και Lazy Dog που τερμάτισε!

Θάνο μην ασχολείσαι με τον σόσνα, κάνεις σαν καινούριος :p


APZ3l40.jpg

FRAGS : 3 AND COUNTING

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στον Ακη για τη νικη και στο Θοδωρη για το combo. Eδωσε περισσοτερο ενδιαφερον το κολπο με το pitstop.

Spoiler

καλο θα ηταν ομως (παρακληση) οταν παιζει combo με pitstops να ειναι ολη την εβδομαδα ο σερβερ με τα laps του αγωνα. Αν λεω μλκια διαγραψτε το.

 

Στην εκκινηση στην πρωτη στροφη, εγω ημουν που κοπανησα με τον @spyder. Oμολογω πως ψιλοαφαιρεθηκα κοιτωντας τον κwλο του @uhu μπροστα μου, :hehe:  αλλα νομιζω πως ημουνα στη μερια μου. Νομιζω. Θα ηθελα να δω το replay. Αν εχω κανει βλακεια συγνωμη  @spyder  

 

Πραγματικα,μου ελειψαν οι Παναγιωτης² σημερα :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θάνο δεν το είπα έτσι όπως το παρουσιάζεις.Θεώρησα οτι θα με άφηνες που τελικά δεν έγινε.

 

Παρότι ήμουν 3 δέκατα κάτω δεν θυμάμαι να είπα κάτι παραπάνω πέραν της ερώτησης για το αν στα κουάλ βγάζει μπλε σημαία.Αν το πήρες τόσο στραβά σόρρυ.Επίσης έχε υπόψιν σου οτι το ¨ποιός είναι ο τάδε¨ δείχνει διάθεση υποτίμησης που προσωπικά το αποφεύγω.Ορθά σκέφτηκες οτι όφειλα να αφήσω αέρα αλλά επειδή ήθελα να έχουν θερμοκρασία τα λάστιχα έπρεπε να πηγαίνω με γρήγορο ρυθμό,ορθά πιστεύω περίμενα κ γω να με αφήσεις ελέω μπλε σημαίας.Δεν έγινε κ τίποτε φοβερό από μέρους μου τουλάχιστον.

 

Σε οτι αφορά το Δημήτρη ότι κ να πει έχει δίκιο.Αλλά είχα συφιλιαστεί με το μπ@ρδέλο γιατί ήταν πολύ αργότερο κ επέλεξα να τον περάσω με BTCC τρόπο.Ο διασυρμός μου αξίζει αλλά οφείλει να παραδεχτεί οτι με καθυστερούσε.Τον έβρισα κ λίγο παραπάνω από οτι έπρεπε στο τσάτ αλλά ο Τζίμ κύριος.Τέσπα μου χρωστάει στούκα σε επόμενο αγώνα κ δε θα μιλήσω καθόλου αν γίνει το υπόσχομαι.Παραδέξου όμως κουλέ οτι με έκοβες.:hehe:

 

Αν κ να τα λέμε αυτά με είχε κοπανήσει σε παλιότερο αγώνα οπότε είμαστε πάτσι.Ε?:hehe:

 

Από μέρους οφείλω θερμά συγχαρητήρια στον Άρη που έκανε καταπληκτικό αγώνα κ δεν με άφησε να τον περάσω πουθενά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

Θάνο δεν το είπα έτσι όπως το παρουσιάζεις.Θεώρησα οτι θα με άφηνες που τελικά δεν έγινε.

 

Παρότι ήμουν 3 δέκατα κάτω δεν θυμάμαι να είπα κάτι παραπάνω πέραν της ερώτησης για το αν στα κουάλ βγάζει μπλε σημαία.Αν το πήρες τόσο στραβά σόρρυ.Επίσης έχε υπόψιν σου οτι το ¨ποιός είναι ο τάδε¨ δείχνει διάθεση υποτίμησης που προσωπικά το αποφεύγω.Ορθά σκέφτηκες οτι όφειλα να αφήσω αέρα αλλά επειδή ήθελα να έχουν θερμοκρασία τα λάστιχα έπρεπε να πηγαίνω με γρήγορο ρυθμό,ορθά πιστεύω περίμενα κ γω να με αφήσεις ελέω μπλε σημαίας.Δεν έγινε κ τίποτε φοβερό από μέρους μου τουλάχιστον.

 

Σε οτι αφορά το Δημήτρη ότι κ να πει έχει δίκιο.Αλλά είχα συφιλιαστεί με το μπ@ρδέλο γιατί ήταν πολύ αργότερο κ επέλεξα να τον περάσω με BTCC τρόπο.Ο διασυρμός μου αξίζει αλλά οφείλει να παραδεχτεί οτι με καθυστερούσε στις στροφές.Τον έβρισα κ λίγο παραπάνω από οτι έπρεπε στο τσάτ αλλά ο Τζίμ κύριος.Τέσπα μου χρωστάει στούκα σε επόμενο αγώνα κ δε θα μιλήσω καθόλου αν γίνει το υπόσχομαι.Παραδέξου όμως κουλέ οτι με έκοβες στις στροφές.:hehe:

 

Αν κ να τα λέμε αυτά με είχε κοπανήσει σε παλιότερο αγώνα οπότε είμαστε πάτσι.Ε?:hehe: 

 

Από μέρους οφείλω θερμά συγχαρητήρια στον Άρη που έκανε καταπληκτικό αγώνα κ δεν με άφησε να τον περάσω πουθενά.

fixed

 

Link to comment
Share on other sites

@sosna Εδω ετρεξα με hards...το αυτοκινητο μας πειραξε; :hehe:

 

(ευχαριστω)

Hards? Φαντάζομαι μόνο σε πίστες τύπου Mugello με υψηλές θερμοκρασίες, ταιριάζουν.

Και από μένα!!!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους και ειδικά στη πρώτη πεντάδα που έβλεπα να αλλάζει θέσεις συνεχώς. Άκη εσυ έπρεπε να τρέξεις με gt2! :p

Για μένα ο χειρότερος αγώνας ever.Ξεκίνησα 9ος ή 10ος δε θυμάμαι και με χρόνο 2:05 κατι που ήταν ότι καλύτερο μπορούσα. Στην εκκίνηση πέρασα κανα 2-3 αυτοκίνητα σαν σταματημένα και βρέθηκα 7ος αφού είχε βγεί εκτός και ο lylankor ο οποίος δε δυσκολεύτηκε να με περάσει λίγο αργότερα. Μετά το ξαναέχασε και τον πέρασα και στα καπάκια μου επιτέθηκε 2-3 στροφές πιο κάτω. Θυμόμουν απο τον άλλο αγώνα ότι δε το έχει και τόσο την αντίληψη του χώρου κτλ (απο τα βίντεο που ειχα δει) και είπα να αφήσω παραπάνω χώρο στη στροφή με συνέπεια να βγώ εκτός,να κοπανήσω στον τοίχο,να με περάσουν όλοι και να μπω στα Pits για αλλαγές. Έβαλα φουλ βενζίνη,hard ελαστικά(που δε τα ξαναδοκίμασα ποτέ) και ξέχασα να διορθώσω τις ζημιές απο το άγχος με το ηλίθιο application :p  Κατέληξα λοιπόν να γυρνάω στο 2:08:500 - 2:09... χωρίς να βλέπω κανέναν στη πίστα αλλά ήθελα να τερματίσω,έστω και τελευταίος γιατί μου τη σπάει η αποχώρηση. 4 γύρους πριν το τέλος μου τελείωναν τα καύσιμα και δε πήρα χαμπάρι, έβαλα 6η ταχύτητα και πήγαινα χαλαρά μπας και με βγάλει στα Pits να ξανανεφοδιαστώ αλλά όχι,μου έσβησε πριν φτάσω αλλά το πήγα με κενή μέχρι μέσα. Εκεί αγχώθηκα με το application γιατί δε το είχα ρυθμίσει να μου βάλει καύσιμα ξανά και φρέναρα πριν το κόκκινο κουτί που σταματάς για να κάνω τις ρυθμίσεις που ήθελα....αλλά.... είχα σταματήσει τελείως και μετά χωρίς βενζίνη πως θα έκανα μισό μέτρο να το βάλω μέσα στο κουτί? :lol::lol: ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!

Ευχαριστώ όσους διάβασαν την ηλίθια ιστορία μου :)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

το σκεπτικο ηταν να τρεξω 8 γυρους με meds και τους υπολοιπους με hards

 

ε, ξεχαστηκα ο malakas και ξεκινησα με hards....και δεν φτανει αυτο, ξεχασα να ρυθμισω σωστα το app και ξαναεβαλα hards :rofl:

 

Ευχαριστω ολους για τις ευχες ^_^

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρώτη φορά μετά απο καιρό ένιωσα τόσο καλά με εξομοιωτή οδήγησης.

Τα crashes μια χαρά πλέον.

Το app για  τα πιτ ηταν επίσης μια χαρά. Σχεδόν σαν το default πιτ system του lfs.:p

Προσωπικά δεν ειχα υπολογίσει καταναλώσεις  κάτι ψιλορώτησα το Δημήτρη είδα και ingame πως τα 75 που είχα βάλει εφταναν με το ζόρι για 11 και άλλαξα ποσοτητα σε κάποια ευθεία χωρίς να χάσω χρόνο. Μπορούσα αν ήθελα να εχω φορτωμένες εναλλακτικές στρατηγικές πιτ στα 5 σλοτ και να τις χρησιμοποιήσω αναλογα με τις ανάγκες.

Βολικό και εύχρηστο.

Το datsun πήγαινε  καλά για τα δεδομένα μου και πέρασα την γραμμή του τερματισμού μπρος απο τον lylankor  :p

Μ αρέσει που σε άφησα σε κάποιο σημείο για να μη σε κόψω.:p

 

Χρόνια πολλά λέϊζι!

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το combo όντως, μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Οι πατάτες για εμένα αρχίσαν από το qual που σκότωσα 2 γύρους ενώ το grip ήταν πολύ καλό :p η κακή μέρα από το πρωί φαίνεται όπως λέει και ο λαός. Στη 3η στροφή μόλις άρχισε ο αγώνας είχα τον κώλο του Θοδωρή άβολα κοντά και είπα κάτσε να βγώ λίγο να έχω ορατότητα για τα φρένα, δεν είχα καν σκοπό να κάνω κίνηση τόσο νωρίς. Αρχικά φρενάρω νωρίς, λέω ας αφήσω λίγο... ε, καλά που δε χάλασα και τον αγώνα του Θοδωρή εκεί, ήταν τραγικό.

 

Μετά απλά με έπιασε ένα άγχος να κάνω προσπεράσεις γρήγορα να κερδίσω θέσεις και είχα χάσει και το ρυθμό μου. Χωρίς καλή τελική κίολας ήταν λίγα τα σημεία που το 650 μπρούσε να περάσει ασφαλώς... περισσότερα λάθη δηλαδή :mellow:. Νομίζω είχα κάνει πολλούς γύρους μόνος μου και με άλλα αυτοκίνητα μπροστά σαν να μπλόκαρε το muscle memory και τα αντανακλαστικά με κάποιο τρόπο, ενώ στον practice αγώνα το προηγούμενο σκ ήταν OK.

 

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους πραγματικά, και εντάξει, Άκης και Θοδωρής το τερμάτισαν το παιχνίδι :p. @Oxide Burnedbrain σε είδα που γύρισες με το που σε πέρασα και πραγματικά ένιωσα άσχημα εκεί γιατί κατάλαβα οτι μάλλον πήγες τόσο άκρη γιατί με φοβήθηκες :(.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βαθρο ειναι οι 3 πρωτοι οχι οι 2 πρωτοι..Μη ξεχνιομαστε :)

Μπραβο στους πρωτους οκ :p αλλα ,τα πιο πολλα συγχαρητηρια πιστευω τα αξιζει ο @Aris Teidis

 

Εμενα ακομα κανει render απο χθες το μεσημερι....και θα συνεχισει.Οποτε δε μπορουσα να το σταματησω για τον αγωνα.

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.