Jump to content



[Greek Gatherings 17?/6/2016] GT3 Class @ Silverstone Gp


Recommended Posts

5 hours ago, akis_z80 said:

Σε συνέχεια της χθεσινής κουβέντας για τα aero : To sweet spot για να δουλέψουν καλά diffuser και splitter είναι τα 3 - 8 εκατοστά απόσταση από το έδαφος.

Κάτω από τα 3cm πέφτει δραματικά η απόδοσή τους. Κάτω από 2 και πάνω από 13 (μιλάω για το Nissan, μόνο αυτό δοκίμασα) δεν κάνουν σχεδόν τίποτα.

 

Διάγραμμα απόστασης από έδαφος(x) - CL (y)

Μάλιστα, αυτά σπουδάσαμε πόσα χρόνια αλλά σαν καλός χασάπης και εγώ είχα μαλακώσει την ανάρτηση και το είχα κατεβάσει και λίγο οπότε μόλις το γέμισα και για τον αγώνα και έκατσε ακόμα λίγο πρέπει να έπεφτε πίσω κάτω από 3cm στιγμιαία, ενώ στο 650 από ότι είδα αρχίζει να χάνει σημαντικά ο διαχύτης κάτω από τα 5... Ας είναι καλά τα 2 restart :p.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/06/2016 at 0:18 PM, GoMaR said:

 

 

Μη σκοτωνεστε για το ροζακι..

 

93c72a446b531e76842be22c4a62736c.png

 

Παντως @Lylankor εγω δε θα το επετρεπα αυτο..

:p

 

:crazypilot:             .       .       .                :smoking:

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επειδή ήδη είμαι στο δρόμο ταξιδεύοντας, άρα ότι δοκιμή ήταν να κάνω την έκανα, θα παρακαλούσα για τον αγώνα της Παρασκευής να μου "κρατήσετε" :p μια Ζ4 παρακαλώ.

Ελπίζω μόνο να σας προλάβω, γιατί φεύγω από Κεφαλλονιά με πλοίο στις 17:00, οπότε όπως καταλαβαίνετε πρίν τον αγώνα μας θα πρέπει να δώσω και έναν δυσκολότερο αγώνα στην "Εθνική" χαχαχαχαχαχαχα

Δεν πειράζει θα μπω ζεστός μέσα στο silverstone :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα για λίγο τον κόσμο του 2:00.χχχ χθες πριν το κλείσω για ύπνο, και αφορμή έψαχνα να δοκιμάσω το PlaysTV. Δε μου δούλεψε τελικά, error 12 μόλις φόρτωνε το replay, ξέρει κανείς τι παίζει? Μια 7970 έχω. Τελικά το έκανα με fraps :p μιας και δεν θα ξαναστρίψω έτσι μάλλον ποτέ!

 

https://www.youtube.com/watch?v=nrzfC1aaydQ

 

Screenshot_ks_mclaren_650_gt3_ks_silverstone_21-6-116-18-30-54.jpg

 

Μετά προφανώς κοιτώντας το δέλτα έχασα τα φρένα... :hehe:

 

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

15 hours ago, liakjim said:

Με το Datsun, κόλλησα στο 2:03:800 με mediums και 30 λίτρα καύσιμο. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

learn to drive :p

Πέρα από την πλάκα έχεις παλιό ptracker και δε δείχνει το speed/time γράφημα στο rackservice. Δε νομίζω να μπορούμε να βοηθήσουμε από τη στιγμή που δε φαίνεται πού χάνεις..

 

 

BTW ιδού περσινό βίντεο MCLAREN vs NISSAN στο Silverstone.. Μερικά πράγματα δεν αλλάζουν :D

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, liakjim said:

Με το Datsun, κόλλησα στο 2:03:800 με mediums και 30 λίτρα καύσιμο. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Αν το διαβάζω σωστά έχεις το TC στο 1 που δεν του αρέσει καθόλου (θέλει να τρώει λάστιχο το τέρας), δοκίμασε 3-4. 0.5sec σίγουρα :D.

 

@akis_z80 είχες και το ίδιο skin με το 1ο GTR προχθές :p. Tι χρησιμοποιείς για record video? To raptr/playsTV που είναι για AMD μου κάνει κάτι περίεργα. :o Για 94% grip τα φρένα του McLaren δεν υπάρχουν. Το έχουν αλλάξει καθόλου το τελευταίο χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lylankor said:

 

@akis_z80 είχες και το ίδιο skin με το 1ο GTR προχθές :p. Tι χρησιμοποιείς για record video? To raptr/playsTV που είναι για AMD μου κάνει κάτι περίεργα. :o Για 94% grip τα φρένα του McLaren δεν υπάρχουν. Το έχουν αλλάξει καθόλου το τελευταίο χρόνο?

 

Χαχα όντως. Μάλλον το σκιν φταίει λοιπόν!!

Λες να ξαναπάρω την macca; Προμηθευτείτε στολή γιατί θα αρχίσω να τσιμπάω :p

hornac1.jpg

skin link, παρακαλώ να κρατηθεί για μένα :D

 

 

Τότε που είχα AMD χρησιμοποιούσα fraps για capture και μετά lightworks για το video editing και re-encoding.

Στο παιχνίδι όταν είναι να γράψω βίντεο βάζω το motion blur στο 12 γιατί αλλιώς οι λεπτομέρειες του δρόμου δημιουργούν πάρα πολλά artifacts στο compressed video.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lylankor said:

 Tι χρησιμοποιείς για record video? To raptr/playsTV που είναι για AMD μου κάνει κάτι περίεργα.

Αν έχεις Windows 10 άρχισε να χρησιμοποιείς το δικό τους πρόγραμμα εγγραφής!! Αν δεν έχεις.. γιατί δεν έχεις???!! :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει win 10 καλυτερα..το μετανοιωσα που τα εβαλα γιατι μου κανουν τη ζωη δυσκολοτερη σε απλα θεματα που στα win 7 δουλευανε αψογα.
Μην αναλυσω τα θεματα δεν θα ειμαι ontopic οπως και δεν ειμαι :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgiadis Giorgos said:

Αν έχεις Windows 10 άρχισε να χρησιμοποιείς το δικό τους πρόγραμμα εγγραφής!! Αν δεν έχεις.. γιατί δεν έχεις???!! :p

:eek: Έχω Win10 εδώ και ένα χρόνο σχεδόν... ιδέα δεν είχα οτι υπάρχει αυτό, χαχαχα! Για editing κλπ χρησιμοποιούσα Sony Vegas Video και After Effects όταν φτιάχναμε με ένα φίλο movies Counter Strike κάποτε... Το Lighworks βλέπω έχει free έκδοση οπότε θα το κάνω μια δοκιμή :) 

 

Ο αγώνας btw τι ώρα είναι...?

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.