Jump to content



[Greek Gatherings 17?/6/2016] GT3 Class @ Silverstone Gp


Recommended Posts

4 hours ago, liakjim said:

Ένα βηματάκι πιο κοντά στον στόχο...

Χίλια συγνώμη, με πέτυχες που πρωτοδοκίμαζα το R8 και ήθελα να πειραματιστώ και με σεταπς ο αθεόφοβος ενώ προσπαθούσαμε να κάνουμε 2-3 αγώνες... Είναι και το συγκεκριμένο που αλλάζει αρκετά η συμπεριφορά στα φρένα όταν το πειραζεις :hehe:.

 

57 minutes ago, Oxide Burnedbrain said:

Το z4 που....είναι μάπα,μπα δε το ακουμπάω αυτό. ^_^

Τι έχει το Z4 βρε? :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει ωραία ήταν.

Πλάκα είχε που επειδή βαριόμουν, σας περίμενα, κοίταγα καθρέπτες και έπεσα σαν χαζός σε ένα κολωνάκι.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Oxide Burnedbrain said:

Το Nissan που απλά είναι τούμπανο? Το z4 που....είναι μάπα,μπα δε το ακουμπάω αυτό. ^_^

Εχμμ μάπα δεν είναι κανένα εκτός ίσως της νέας merc. Οι διαφορές στα άλλα είναι πιο πολύ θέμα σετάπ και τι σε βολεύει οδηγικά. Η mclaren είναι πολύ ευέλικτη αλλά αρκετά δύσκολη στο όριο, το νισσάν είναι ο βασιλιάς της ευθείας, η z4 είναι ευκολοοδήγητη αλλά λίγο σάπια στα αργά κομμάτια..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Εχμμ μάπα δεν είναι κανένα εκτός ίσως της νέας merc.

Γιατί είναι μάπα η νέα merc? Λίγο που την είχα οδηγήσει back to back με την SLS (GT3) μου είχε φανεί πιο ευέλικτη και λιγότερο understeery. Απλώς ρωτάω από περιέργεια. Γενικά πάντως η Ζ4 μου έχει φανεί το ευκολότερο GT3 να πας σχετικά γρήγορα, από ό,τι μου έμεινε από το παλαιότερο combo με τα GT3 στο Bathurst.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην δοκιμάσω καθόλου την Ιταλίδα ; :(

 

Γενικά τι προτείνετε σε έναν τύπο που:

Οδηγάει με paddles

Σχετικά υποστροφικά στην είσοδο

λίγο TC θα το έχει.

Θα προπονηθεί μέχρι την επόμενη Παρασκευή max 2 ώρες

(Δεν είναι για εμένα - για έναν φίλο από το χωριό δεν τον ξέρετε... :D)

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gchristod said:

Γιατί είναι μάπα η νέα merc? Λίγο που την είχα οδηγήσει back to back με την SLS (GT3) μου είχε φανεί πιο ευέλικτη και λιγότερο understeery. Απλώς ρωτάω από περιέργεια. Γενικά πάντως η Ζ4 μου έχει φανεί το ευκολότερο GT3 να πας σχετικά γρήγορα, από ό,τι μου έμεινε από το παλαιότερο combo με τα GT3 στο Bathurst.

Γιατί την κράζανε όλοι, γι αυτό. Δε μιλάω για συμπεριφορά, αλλά απόλουτους χρόνους. Μπορεί να άλλαξε αυτό.. Δεν τη δοκίμασα ακόμη.

 

10 minutes ago, thazio said:

Δηλαδή να μην δοκιμάσω καθόλου την Ιταλίδα ; :(

 

Γενικά τι προτείνετε σε έναν τύπο που:

Οδηγάει με paddles

Σχετικά υποστροφικά στην είσοδο

λίγο TC θα το έχει.

Θα προπονηθεί μέχρι την επόμενη Παρασκευή max 2 ώρες

(Δεν είναι για εμένα - για έναν φίλο από το χωριό δεν τον ξέρετε... :D)

 

 

Καλά paddles έχουν όλα. Βάλε z4 να ξενοιάσεις, μακράν το πιο εύκολο out of the box.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ναι. Και τμηματικά.

Η αγαπημένη μου πίστα.

Όποτε δοκιμάζω καινούργιο αμάξι, πάω εκεί. Τα έχει όλα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τμηματικά μάλλον εχω περάσει καποια κομμάτια, πράγμα που με μπερδεύει ακόμα περισσότερο.

Τι ομως τα κτμ?

Δεν μπορώ να θυμηθώ με τπτ. 

 

Άμα βαρεθώ να κάνω πράκτις θα τρέξω με show racing line ανοιχτό.:gyro:

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ4 μου φαίνεται πιο δύσκολο να το βάλεις στη στροφή, το GTR θέλει λίγο περισσότερη τέχνη στην έξοδο αλλά το πετάς μέσα στη στροφή πιο εύκολα. Πάντως ο γύρος που έκανα με το Ζ4 ήταν κομάτια όλος και έψαξα και το setup, λίγο ακόμα αν παίρνει. Η Huracan είναι πιο περίεργη γενικά...

Η Lambo και το GTR πιστεύω πάνε πιο γρήγορα.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Το Ζ4 μου φαίνεται πιο δύσκολο να το βάλεις στη στροφή, το GTR θέλει λίγο περισσότερη τέχνη στην έξοδο αλλά το πετάς μέσα στη στροφή πιο εύκολα. Πάντως ο γύρος που έκανα με το Ζ4 ήταν κομάτια όλος και έψαξα και το setup, λίγο ακόμα αν παίρνει. Η Huracan είναι πιο περίεργη γενικά...

Η Lambo και το GTR πιστεύω πάνε πιο γρήγορα.

Κάποιος να του πει να σταματήσει http://managerdc8.rackservice.org:50299/lapstat

Όχι τπτ άλλο, με αποπροσανατολίζεις και από τον στόχο μου!!!

edit ααααααααααααα , με softs ήσουν? Ε εντάξει τότε νουμπάς....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.