Jump to content



Τι είδους καρέκλα να επιλέξω για το γραφείο μου;


sadako

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Βασικα ενα τζοκερ θα με σωσει γιατι δεν παιζουν λεφτα :p

Τους εστειλα ενα μηνυμα να τσεκαρουν μπας και αγορασω μονο τα μπρατσα αλλα δεν νομιζω να παρω απαντηση... τεσπα...

Και δεν ξερω που μπορει να εχει τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να πας σε διευθυντική και άμα βρεις και με μαξιλαράκι για τον αυχένα ακόμα καλύτερα.

Είχα και εγώ μία σαν τη δικιά σου και όταν την πήρα τη διευθυντική ένιωσα σαν να κάθομαι στα πούπουλα με άπλετο χώρο και άνεση!!!Και ξάπλωνα και πίσω και ήμουν άρχοντας!:magic:

Εγώ την είχα πάρει από Praktiker γύρω στα 50 πριν 2-3 χρόνια μιας και έψαχνα κάτι φθηνό σε αυτό το στυλ και η τσέπη δεν άντεχε παραπάνω!:p

Οπότε κοίτα και σε αυτό το κατάστημα.Μπορεί να βρεις κάποια που να σε ενδιαφέρει.

edit

[MENTION=9665]z3et[/MENTION]

Έχω και εγώ ένα πρόβλημα με μια καρέκλα.Οπότε θες να ανοίξουμε ένα θεματάκι για καρέκλες,προβλήματα και αντιμετώπιση???

Μπας και βοηθηθούμε και οι δυο μας αλλά και άλλοι!

Link to comment
Share on other sites

Aπο ΙΚΕΑ εχω μια με διχτυωτη πλατη και φουξια καθισμα.

Προσωπικα τη θεωρω ανετοτατη, η πλατη δεν εχει παθει το παραμικρο,

εχει τραβηξει τα πανδεινα η καρεκλα (93 κιλα), οι μηχανισμοι της μια χαρα, ουτε καν τριξιματα.

Την ειχα παρει γυρω στα 70-80 ευρω μαζι με τα (εξτρα) χερουλια της

και τα (εξτρα) ροδακια με λαστιχο για ξυλινο πατωμα, πριν απο τουλαχιστον 5 χρονια.

Χαλαρα αντεχει αλλα τοσα χρονια, με μια αλλαγη στο καλυμα του καθισματος που εχει πλεον χασει μονο τη ζωντανια του χρωματος.

Link to comment
Share on other sites

Σας εχω καλα νεα...η λυση ειναι 1

Οποιοι εχουνε πιστωτικη και εχουνε δυνατοτητα για δοσεις παρτε την>Βαλτε 48 δοσεις θα σας βγει 12 ευρω τον μηνα...και η επιβαρυνση απο τον τοκο θα ειναι συνολο στα 4 χρονια 80 ευρω>Δηλαδη 20 ευρω τον χρονο τοκο..σιγα τα αυγα....

Δεν χρειαζεται να την παρετε απο Αγγλια οπως εγω..την εχει το Πλασιο πλεον.Μολις εγινε λογος για ergohuman στο φορουμ το πλαισιο την εφερε...Τυχαιο??

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EMjJ0RVnFzQ]Ergohuman Mesh Office Chair Review by Bestchair - YouTube[/ame]

. Καρέκλα Γραφείου Ergohuman Μαύρη - Διευθυντικές Καρέκλες - plaisio.gr

. Καρέκλα Γραφείου Ergohuman Γκρι - Διευθυντικές Καρέκλες - plaisio.gr

Επισης μπορει το πλαισιο να δινει 1 χρονο εγγυηση αλλα η ergohuman δινει 10 χρονια.Οποτε αν παθει τιποτα στον 5ο χρονο θα μιλησετε απευθειας με την εταιρια και ολοι ξερουμε τι after sales εχουνε οι εταιριες στο εξωτερικο.

ergohumanauth.jpg

Link to comment
Share on other sites

σωστος,το ξερω και γω για aeron ψαχνω,παιζουν καποιες σε σχετικα καλες τιμες στο ebay,δεν ξερω εν τελη αν αξιζει αυτο το παραπανω σε σχεση με την ergohuman,η απλα πληρωνεις μονο το brand και το design ,herman miller

Link to comment
Share on other sites

H ergohuman ειναι η νο2 σε πωλησεις καρεκλα στον κοσμο μετα την herman miller aeron.Θεωρειται η herman miller του φτωχου γιατι κοστιζει ακριβως τα μισα.

είναι άνετη μετά από πολλές ώρες πάνω της; Γιατί διάβασα μερικά αμφιλεγόμενα σχόλια στο Amazon (com).

H βλακεία είναι ότι δεν έχει πλαίσιο εδώ για να πάω να τη δοκιμάσω αλλά και με 5-10 λεπτά να καθίσεις πάνω της δε βγάζεις συμπέρασμα. Μετά από 2-3 ώρες συνεχόμενης εργασίας είναι που φαίνονται οι καλές καρέκλες.

Link to comment
Share on other sites

είναι άνετη μετά από πολλές ώρες πάνω της; Γιατί διάβασα μερικά αμφιλεγόμενα σχόλια στο Amazon (com).

H βλακεία είναι ότι δεν έχει πλαίσιο εδώ για να πάω να τη δοκιμάσω αλλά και με 5-10 λεπτά να καθίσεις πάνω της δε βγάζεις συμπέρασμα. Μετά από 2-3 ώρες συνεχόμενης εργασίας είναι που φαίνονται οι καλές καρέκλες.

3-5 ωρες καθομαι καθημερινα, και 10ωρο εχω καθησει χωρις να κουραστω>Ενιωσα κουραση οταν χτυπησα 8ωρο για 3η συνεχομενη μερα.Δεν φταιει η καρεκλα....το παραχεσ@.

Link to comment
Share on other sites

χε χε εγώ σχεδόν κάθε μέρα χτυπάω 8-10ωρο γιαυτό ρώτησα :)

Καλά που πάω και γυμναστήριο κάθε μέρα αλλιώς δε θα είχα μέση :p

Οταν μιλαω για 8ωρο μιλαω σχεδον συνεχομενο(που ειναι οτι χειροτερο)....οχι 2 ωρες το πρωι 3 το μεσημερι 2 το βραδυ κτλ

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα υπαρχει σε καποιο πλαισιο,να την τεσταρουμε,θα παω μεταμορφωση εκει θα την εχει..

το πανω προσκεφαλο amartolos βγαινει ρε φιλε?

οχι, η την αγοραζεις με προσκεφαλο η οχι,εχουνε διαφορετικο frame πισω, ουτε να το προσθεσεις μπορεις μετα αλλα ουτε να το αφαιρεσεις

Γιατι δεν το θελεις??Το συγκεκριμενο το ακουμπας μονο οταν δινεις κλιση προς τα πισω.Οταν καθεσαι δεν σε ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.