Jump to content



Τι είδους καρέκλα να επιλέξω για το γραφείο μου;


sadako

Recommended Posts

Οταν μιλαω για 8ωρο μιλαω σχεδον συνεχομενο(που ειναι οτι χειροτερο)....οχι 2 ωρες το πρωι 3 το μεσημερι 2 το βραδυ κτλ

Και πάλι έτσι όπως τα λες...2+3+2= 7 ώρες βγαίνουν!:slap::suicide::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
Και πάλι έτσι όπως τα λες...2+3+2= 7 ώρες βγαίνουν!:slap::suicide::hehe::hehe::hehe:

δεν εχει θεμα το συνολο των ωρων,απλα αμα κατσεις συνεχομενο 8ωρο καταπονεις και κουραζεις πιο πολυ τη μεση σου,απο το να το μοιραζεις σε δυωρα .

amartolos,δεν μου αρεσει οπτικα το προσκεφαλο αυτο,γενικοτερα προτιμω τις low back καρεκλες.

anyway θενξ για τα ινφο

Link to comment
Share on other sites

από τις photo του πλαισίου φαίνεται να είναι η V2 (πρόσεξε το κάτω μέρος της καρέκλας).

Μερικοί επίσης λένε ότι η αρχική (V1) είναι πιο άνετη.

Εγώ πάντως την παράγγειλα και αναμένω να έρθει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος καλα εκανες! με γειες!

βασικα με τοσες ωρες που καθομαστε στα pc,το πρωτο και βασικο θεμα που πρεπει να φροντισουμε ειναι η καρεκλα,και η ergohuman δειχνει και ειναι μονοδρομος στην κατηγορια αυτη,μετα πας πολυ ψηλα!

αναμενω εντυπωσεις..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! Δεν πήγαινε άλλο με αυτή την καρέκλα που έχω (5+ χρόνια) και δεδομένου ότι ξεσκίζομαι στο computing/reviewing κάθε μέρα έπρεπε να επενδύσω σε κάτι για να γλυτώσω τη μέση μου :)

Link to comment
Share on other sites

τους πήρα τηλ πριν κάνω την παραγγελία και μου είπαν ότι στο μέλλον, αν πάνε καλά οι πωλήσεις αυτών που φέραν θα εισάγουν και τα υπόλοιπα μοντέλα. Και εγώ ήθελα τη δερμάτινη αλλά από την άλλη το δέρμα το καλοκαίρι είναι μπελάς.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=17068]H4ckerman[/MENTION]

μια φορα θα τα δωσεις,σκεψου και το σωμα σου λιγο,δεν ειναι τοσο υπερβολη το ποσο αυτο,εχω ακουσει τρελα ποσα για καρεκλες πιστεψε με,η συγκεκριμενη πιστευω τα αξιζει γι αυτο που προσφερει.

στην sato μια εποχη που κατεβηκα στα κεντρικα για καλη καρεκλα,ακουσα και 1500 και 2χιλιαρα..

και herman miller aeron που θεωρειται ο βασιλιας αυτη την στιγμη,μετα βιας θα βρεις second hand,στα 800-900ε με full option σε ebay.de

Link to comment
Share on other sites

εγω έχω αυτη εχω και 2.5 χρόνια και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό..

το μόνο πρόβλημα έιναι οτι το καλοκαίρι ιδρώνω και βάζω κανα σεντόνι απο πάνω.

70Ε πρεπει να την είχα πάρει

VERNER Swivel chair - black - IKEA

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο πρεπει να ειναι v2 του πλαισιου.

εγω τωρα θελω αυτην εδω ακριβως,δυσκολο το βλεπω να την βρω

ergohumanv2v210fblk3799.jpg

Πόσο κάνει αυτή και ποιό μοντέλο είναι;

Γενικά δεν είναι καλό τα πλαϊνά μπράτσα να είναι βιδωμένα και στο πίσω μέρος;

Link to comment
Share on other sites

Oντως ,και λογικο ειναι να ειναι απο τις λιγες καλες καρεκλες που κυκλοφορουν παγκοσμιως, οποιος μπορει να διαθεσει ενα 500αρικο ,αξιζει να την παρει..αλλα σε αυτες τις μερες...δυσκολα .

Το πλαισιο την εχει με ενα 1χρονο εγγυηση ενω στο σιτε lifetime. Γιατι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Oντως ,και λογικο ειναι να ειναι απο τις λιγες καλες καρεκλες που κυκλοφορουν παγκοσμιως, οποιος μπορει να διαθεσει ενα 500αρικο ,αξιζει να την παρει..αλλα σε αυτες τις μερες...δυσκολα .

Το πλαισιο την εχει με ενα 1χρονο εγγυηση ενω στο σιτε lifetime. Γιατι ετσι?

Αν πάθεις ζημιά στη μέση στους γιατρούς θα δώσεις πολλά παραπάνω χώρια τον πόνο που θα τραβήξεις. Μια φορά με έπιασα καλά η μέση μου και δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι ξανά.

Άσε το πλαίσιο να λέει τα δικά του. Στην τύχη θα το βάλανε το πιο πιθανό αφού στην Ευρώπη από τη νομοθεσία είναι 2 χρόνια (εκτός και αν ξέρουν από τώρα ότι θα μας πετάξουν έξω!!)

Link to comment
Share on other sites

τους πήρα τηλ πριν κάνω την παραγγελία και μου είπαν ότι στο μέλλον, αν πάνε καλά οι πωλήσεις αυτών που φέραν θα εισάγουν και τα υπόλοιπα μοντέλα. Και εγώ ήθελα τη δερμάτινη αλλά από την άλλη το δέρμα το καλοκαίρι είναι μπελάς.

Ισχύει αυτό; Θαρρώ το δέρμα, αν είναι γνήσιο, πως αναπνέει καλύτερα το καλοκαίρι...

Η υφασμάτινη αντίθετα - με αυτό το κάλυμμα αντοχής που έχουν οι περισσότερες για να μην σκίζονται - σε ζεσταίνει περισσότερο και "μουσκεύει"...εγώ τουλάχιστον στην υφασμάτινή μου το καλοκαίρι έστρωνα 2-3 μαξιλαροθήκες από πάνω για να είμαι πιο δροσερά...μέχρι που βαρέθηκα και πήρα μία τύπου σκηνοθέτη με τρυπιο κάθισμα για να αναπνέει καλύτερα...δεν είναι εξίσου βολική, δεν έχει ροδάκια, αλλά γλιτώνω τον ιδρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αρχίσει και ψάχνω και εγώ για καρέκλα έχετε καμία να προτείνετε μέχρι τα 170€ ; είδα μερικές στο ιντερνέτ αλλά πρέπει να της δω και από κοντά, τις βάζω μέσα στο spoiler, γενικά αν ξέρεται κάνα μαγαζί στην Αθήνα που να έχει καρέκλες Plz στείλτε κάνα pm ή ποστάρετε το εδώ αν δεν υπάρχει πρόβλημα, η φοτο που δείχνω είναι από διάφορα μαγαζία.

hra_large.jpg

165€

dimitra_large.jpg

150€

image32208.jpg

140€ λέει γνήσιο δέρμα

01_0310_BS_4100_4e832a13444f1.jpg

103€

_________________4ee9e03cae50c.jpg

95€

_______________4d677a8286fb9_170x170.png

120€

MOB_03-06-13.jpg

148€ αν έχει άλλο χρώμα.

p.s. Να αντέχει άνετα 100 κιλά, μην μου μείνει στα χέρια, έχω ύψος 1.87 και να είναι όσο πιο μαλα+κιά* & άνετη γίνετε :p

*καταραμένη λογοκρισία..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.