Jump to content



πανε οι δίσκοι!!


dbasilis

Recommended Posts

Απο την αρχη αντικατασταση έλεγα αλλα μου ρθε ένα μήνυμα που μου έλεγε για πιστωτικό διότι το ιδιο προϊόν δεν ειναι διαθέσιμο.. Κ εκει πατάνε μάλλον..

Και φυσικα το ολο σκηνικό συνέβη ακριβως πάνω στην περίοδο που παιχτηκε όλο αυτο το θέμα με τις πλυμμηρες στην Ταιλάνδη.

Ακομα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει :)

Πρεπει να επιμεινεις για αντικατασταση φιλε μου. Αυτο που εκαναν να σε φερουν προ τετελεσμενου με το πιστωτικο ειναι απατη, αφου στο site τους ειναι διαθεσιμος και μαλιστα αν πατησεις στο " Διαθεσιμότητα καταστημάτων Αθήνας - Θεσσαλονίκης" εχει και ετοιμοπαραδοτο στο καταστημα στο Μενιδι.

Μου φαινεται και το eshop ακολουθει τα βηματα του πλαισιου, μιας και το δευτερο ηδη δημιουργησε προηγουμενο...και οχι μονο ενα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα πάς όλα κατεύτειαν στις εταιρίες τους? Στείλα τα μέσω ελτά. Θα αργήσει μεν κανα μήνα μπορεί και 20 μέρες άμα είσαι τυχερός ,αλλά θα έχεις αντικατάσταση, τους κωδικούς να έχεις μόνο απο τους σκληρούς. Ζήτα RMA. Το μαγάζι κατά την γνώμη μου όταν είναι για εγγύηση είναι για μπαμ μπαμ πράγματα. Το πάς

-"ειναι χαλασμένο"

-"ναι κυρίε είναι χαλασμένο"

-"ορίστε πάρτε άλλο¨"

άμα είναι... δεν έχουμε στοκ και περίμενε.... στείλ'το με την μια στην εταιρία

Για παράδειγμα, έτσι ακριβώς έγινε.. Δευτέρα κάνω την παραγγελία για μια Η80 με πέρνει και μου λεει έχουμε 2 Η80 μια σφραγισμένη και μία ανοιγμένη, γιατί την είχαμε έξω αλλά είναι καινούρια ούτε σκόνη δεν έχει πάνω.. Φέρε μου την σφραγισμένη

Τρίτη φτάνει την ανοίγω έιχε 3 στραβομένα ελάχιστα μεν 3 φινς τίποτα το σπουδαίο e-mail στην corsair, ή σε μας η στο μαγαζι.. επείδη ήξερα ότι έιχαν άλλη μια παίρνω το μαγαζί και λέω ΤΟ και ΤΟ τους δείχνω μαιλ απο corsair και φωτοζ.. Τρίτη κατα της 5 το έστηλα

Τετάρτη έστηλαν το καινούριο, πέμπτη πρωί σπίτι.. και όλα αυτά λόγο κουρίερ (και τσαμπέ απο το μαγαζί) άμα ήμουν βουκουρεστη είχα άμεση αντικατάσταση..

Αλλά το άλλο βάσανο που τράβαω τώρα έιναι με το τροφοδοτικό, για αυτό είναι σπαστικό το RMA στις εταιρίες. OCZ 1250W Coil whine, επείδη το αγόρασα απο ελλάδα γίνεται το κακό και το pc το έχω 2 μήνες τώρα και γενικά σφύραγε.. τι σφυράει τι σφύραει το τροφοδοτικό. στέλνω μαιλ στην OCZ ΕΧΩ COIL WHINE! σύγουρα μου λένε? Βίντεο εγώ και κωδικούς, Τώρα να το έστελνα ελλάδα γιατί πήρα στο μαγαζί και μου λέει διαθέσημο δεν έχουμε λέω άντε να ξεμπερδεύουμε πιο γρήγορα πάμε κατευτείαν, εγώ ελλάδα δεν είμαι και συν τα τηλέφωνα το πληρώνω τριπλό. 18 νοεμβρίου εφύγε 25 έφτασε έκει με το ταχυδρομίο (ολλανδία) με courier ήταν 140 ευρώ ?που πας? 27 πέρνω τηλέφωνο΄(δευτέρα) ΤΟ και ΤΟ!

"Αυτή την βδομάδα θα το έχετε" πήρα χθες μου φαίνετε και τι έιπε ο ΘΕΟΣ! δεν έχουμε στοκ! ΠΟΥ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ! σαν λέμε πάμε στην intel και δεν έχουν cpu! και το εργοστάσιο δίπλα ξέρω εγώ. και μου λέει αυτή την βδομάδα περιμένουμε 1250 watt άμα θες σου στέλνω 1000αρι και 0 διαφορά στα λεφτά.. του λέω περίμενω τι να κανω και εγω έρμος!

Αυτό είναι το κακό με το RMA στα "γραφία τους" ΑΛΛΆ απ'το να ταλεπωρίεσαι με άλλους τρόπους (πχ εγώ με το τροφοδοτικό, και πάει κάπως έτσι: (να το στήλω ελλάδα (5 μέρες), να τους πάρω τηλ γιατί δεν πιστέυω να με πέρναν αυτοί, να μου λέγανε ναι κύριε έχει πρόβλημα, να το στήλουνε σε αυτούς, αυτοί δεν θα έιχανε στοκ, να παίρνω εγώ τηλ που έιναι και που έιναι! να πάει σε αυτούς (4ις μέρες λογικά + αναμόνη) να το στέλνανε σε εμένα άλλες 10 + γιατί δεν νομίζω να φέρνει καμια γενική ταχυδρομική εδω πέρα η acs άσε που μπορεί και να μην μου το κάνανε καθόλου αυτό απο το μαγαζί) πιστέυω αξίζει. και έχω απο τις 18 νοεμβρίου χώρις pc πιστεύω απο της 5 του μηνός να δουμε καμια διαφορά στο RMA status.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω λάθος διορθώστε με αλλά μέρος της συζήτησης έγινε για το πως θα αντιμετωπίσει το "κακό rma" του πλαισίου κάποιος ο οποίος παραδέχτηκε πως οι δίσκοι χάλασαν με τρόπο που αυτομάτως καταργεί την εγγύηση;

Και μάλιστα εμφανίστηκαν και άλλοι έμπειροι πρόθυμοι να μεταλαμπαδεύσουν τη γνώση και εμπειρία τους σε παρόμοιες περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά δεν έκανα κάτι που επηρεάζει την εγγύηση.

Κανονικά συνδέθηκαν οι σκληροί στα καλώδια και αυτά στο τροφοδοτικό.

Η μ@#κια είναι ότι δεν κρατάνε το ίδιο πρότυπο καλωδίου όλοι και άμα της κάθε εταιρίας έχει διαφορά γιατί το κάνεις ίδιο με τους άλλους… ή γιατί δεν το ξεχωρίζεις/ονομάζεις έτσι ώστε να μην μπερδεύεται ο κόσμος..

Εγώ τώρα πχ αμα χρειαστώ να βάλω κάποιο καλώδιο στο τροφοδοτικό.. καλύτερα να πάω να πάρω ένα καινούργιο τροφοδοτικό παρά να πάθω το ίδιο πράγμα πάλι…

Link to comment
Share on other sites

φιλε ναι, απο ευθυνη δικη του αλλα απο την στιγμη που παει για αντικατασταση μιλαμε απο αυτο το σημειο κ περα..

ο δικος μου δισκος δεν καηκε απο κακη χρηση, οποτε?

Πρεπει να επιμεινεις για αντικατασταση φιλε μου. Αυτο που εκαναν να σε φερουν προ τετελεσμενου με το πιστωτικο ειναι απατη, αφου στο site τους ειναι διαθεσιμος και μαλιστα αν πατησεις στο " Διαθεσιμότητα καταστημάτων Αθήνας - Θεσσαλονίκης" εχει και ετοιμοπαραδοτο στο καταστημα στο Μενιδι.

Μου φαινεται και το eshop ακολουθει τα βηματα του πλαισιου, μιας και το δευτερο ηδη δημιουργησε προηγουμενο...και οχι μονο ενα!

οσο για αυτο, το θεμα ειναι πως αυτο που πηρα ήταν

WESTERN DIGITAL WD20EVDS 2TB AV-GP SATA2 (PER.303613) 114.00 €

διαθεσιμος υπαρχει μονο ο

WESTERN DIGITAL WD20EARS 2TB CAVIAR GREEN SATA2 στα 191.00 € :rubik:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.