Jump to content



Half Life 3 on the way ?


JohnnyX

Recommended Posts

Μα αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι αν δουλέψουν και ανακοινώσουν το HL3 θα γίνει παγκόσμιος χαμός. Πιστεύω ότι θα είναι το πιό εμπορικό game όλων των εποχών. Ρισκάρουν με το Steam OS ενώ έχουν το πιο σίγουρο best sold game ever στα χέρια τους. Έχουν περάσει 10 χρόνια από το 2 και 4? από 2ο επεισόδιο . Αρκετοί από αυτούς που θα ασχοληθούν με το 3 όποτε βγεί , δεν θα είχαν γεννηθεί όταν βγήκε το 1 . Έλεος. :crazy::crazy:

Για Valve μιλάς, στα τέτοια τους αν θα είναι το πιο εμπορικό game όλων των εποχών. Δεν είναι ούτε EA, ούτε Activision, ούτε R*. Δεν έχουν μετόχους, την καύλα τους κάνουν.

Έχουν ορισμένα standards, αν δεν νιώθουν οι ίδιοι άνετα τότε δε θα το βγάλουν. Ξέρουμε ότι έχουν την ελευθερία να δουλέψουν σε ότι γουστάρουν οπότε δεν ξέρουμε τι θα γίνει. Πιθανότατα θα δούμε και κάτι από F-Stop στο HL3.

Υπήρχε ένα πρόσφατο quote από τον voice actor της Valve που κάνει τον Sniper/μισούς Dota heroes/ότι θες, πως ουσιαστικά κυνηγούν ένα πιο immersive experience από άλλα games όπως πχ. στο HL2 όλοι οι NPCs σε κοιτούσαν και είχαν μερικές αντιδράσεις σε μερικές δράσεις σου, ενώ στο 3 θέλουν να έχουν full interactivity με τον παίχτη και να μην είναι απλά ΑΙ NPCs.

Αλλά αυτό γενικά δεν έχει γίνει ποτέ στο βαθμό που εννοούν οπότε χρειάζονται νέο tech και ίσως νέα inputs. Mπορεί το Steambox να τα προσφέρει όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι είναι στο SteamBox αν το περιγράφεις σαν κονσόλα..

Πανίσχυρα τα πρωτότυπα Steam Machines

Μάθε τα πάντα για Steam Box | Game20.gr

https://www.google.gr/search?q=steambox&client=firefox-a&hs=aW3&rls=org.mozilla:el:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=Z9RVUom9F8aHtAazrYGQBw&ved=0CFAQsAQ&biw=2560&bih=1280&dpr=1#imgdii=_

Εσύ πως θα το αποκαλούσες; Κονσολίτσα;

Και εν πάσει περιπτώσει εγώ δεν γουστάρω να παίζω FPS στο σαλόνι στην TV, Κανένα fifa, NBA με παρέα μέχρι εκεί.

Εγώ θέλω το Πισι μου, την καράκλα μου, την οθόνη μου, το ποντίκι και το πληκτρολόγιο. FPS με χειριστήριο sucks.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έλεγα PC για το σαλόνι. :p

Συμφωνώ μαζί σου, κάποια παιχνίδα δεν παίζονται με controller (FPS, strategy, Dota, etc). Αλλά υπάρχουν πολλά που παίζουν μια χαρά (ή καλύτερα). Επίσης κανείς δεν είπε ότι δεν θα μπορείς να έχεις kb/mouse σε ένα steambox ή να βάλεις το SteamOS σε ένα dedicated gaming pc.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έλεγα PC για το σαλόνι. :p

Συμφωνώ μαζί σου, κάποια παιχνίδα δεν παίζονται με controller (FPS, strategy, Dota, etc). Αλλά υπάρχουν πολλά που παίζουν μια χαρά (ή καλύτερα). Επίσης κανείς δεν είπε ότι δεν θα μπορείς να έχεις kb/mouse σε ένα steambox ή να βάλεις το SteamOS σε ένα dedicated gaming pc.

εγώ αυτό θα κάνω μάλλον. SteamOS partition :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, βλέποντας τις απογοητευτικές επιδόσεις θα ξαναβάλω τον SSD στα Windows. Τον είχα βγάλει σκεπτόμενος να βάλω εκεί το SteamOS, για ταχύτερη εκκίνηση και καλύτερη ανταπόκριση, αλλά πλέον νομίζω ότι είναι χαμένος κόπος.

Αν δεν βελτιωθεί εντυπωσιακά η απόδοσή του σε σχέση με απλό λίνουξ + Steam, μόνο Streaming ή τίποτα. Προφανώς θα περιμένω καινούριους drivers, καλύτερο kernel κτλ - δεν είμαι προκατειλημμένος. Απλά για την ώρα δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Ένας από τους δημιουργούς του Counter Strike και πρώην στέλεχος της Valve, Minh Lee,

δηλώνει σε συνέντευξη του ότι η εταιρεία δουλεύει επάνω στο τρίτο επεισόδιο του παιχνιδιού και λέει μάλιστα οτί έχει δει προσχέδια και concept art,

αλλά φαίνεται ότι δύσκολα θα δούμε κάτι σύντομα.

"There's like a laser sight on my head right now!" Le observed, when a presenter invoked the dreaded Big H. "I don't think I can talk about that, to be honest, but I think it's kind of public knowledge, that people know that it is being worked on. And so if I were to say that yeah, I've seen some images, like some concept art of it, that wouldn't be big news to be honest.

"But yeah, I mean like I guess I could say that I did see something that looked kinda like in the Half-Life universe. And I mean it wouldn't surprise anyone if I said they're doing it, they're working on it, yeah. So to go on a limb I'd say I did see some concept art for Half-Life 3."

Επίσης λέει και κάτι γενικότητες για το νέο Left 4 Dead οτί δείχνει πολύ όμορφο κλπ

News: Half-Life 3 is "being worked on", Left 4 Dead 3 "looks great", says Counter-Strike creator - OXM UK

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.