Jump to content



Τρελη προσφορα απο ebay.Αληθεια η @@@@?


petroSEXtreme

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Τελικά η PayPal φάνηκε κατώτερη των περιστάσεων. Σήμερα έλαβα email που λέει ότι ακόμα δεν έχουν αποφασίσει την υπόθεση μου και θα πάρει λίγο χρόνο ακόμα. Εντωμεταξύ θα φανεί ότι εγώ παρέλαβα το δέμα και τότε μπλέξαμε άρα τώρα πρέπει να γυρίσω το escalate στο ότι παρέλαβα λάθος αντικείμενο σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Στα παρακατω site , σου βγαζει το ιστορικο ?

ELTA*Track & Trace

http://www.elta-courier.gr/trackit/

Αν οχι, εγω θα ρισκαρα και θα ελεγα οτι δεν τα εχω παραλαβει και θα τους εδινα τα λινκ να τα δουν και οι ιδιοι...

Αν ναι, μαλλον εμπλεξες. Πρεπει να το στειλεις πισω συστημενο κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στα παρακατω site , σου βγαζει το ιστορικο ?

ELTA*Track & Trace

http://www.elta-courier.gr/trackit/

Αν οχι, εγω θα ρισκαρα και θα ελεγα οτι δεν τα εχω παραλαβει και θα τους εδινα τα λινκ να τα δουν και οι ιδιοι...

Αν ναι, μαλλον εμπλεξες. Πρεπει να το στειλεις πισω συστημενο κλπ κλπ

Ναι το βγάζει :weep:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Paypal με δικαίωσε αλλά πρέπει να στείλω πίσω αυτό που παρέλαβα. Το πρόβλημα είναι ότι από τα στοιχεία που μου έδωσε για επιστροφή δεν βγάζω νόημα :GuangZhouShiLiWanQuLongJinZhongLu528HaoA1205, GuangZhouShi, 广东省 510140 China μήπως πρέπει να στείλω email στον πωλητή να μου δώσει διεύθυνση αποστολής ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου ζήτησε επιστροφή;

Στείλε τους μύνημα πως είσαι θύμα απάτης, και η επιστροφή του ευτελους προιοντος που χρυσοπλήρωσες, εχει μεγάλο κοστος.

Δεν μιλάμε για κάτι που ηταν οπως πρεπει και απλα εσυ θες να επιστρεψεις.Δεν καταλαβαινω καθολου την απαιτηση του paypal για επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Paypal είναι για το αναπαραγωγικό όργανο. Αφού δεν έβγαλα άκρη με τα email σχετικά με τη διεύθυνση και το όνομα του αποστολέα μίλησα τηλεφωνικά μαζί τους και μου είπαν γράψε ότι σου δώσαμε και κάνε αποστολή. Όταν τους είπα τι θα γίνει αν δεν παραλάβει α πωλητής μου είπαν Don't worry boy εσύ δώσε μας tracking και εμείς θα κάνουμε refund ασχέτως αν το παραλάβει. Τώρα που έστειλα το δέμα στα βάθη της Κίνας και τους έστειλα το Tracking μου στείλανε ένα ωραίο email ότι το refund θα γίνει όταν έχουν επιβεβαίωση της παραλαβής από τον κινεζοαπατεώνα. Ωραία πράγματα να μου ζήσεις Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ να τσεκαρεις που και που αυτο.

Μολις το δεμα μπει στο συστημα, αυτοματα εχεις αποδειξη οτι οντως εχεις στειλει δεμα σε αυτον!

Εχεις κρατησει φωτογραφιες απο το δεμα του κινεζου, θα πρεπει να φαινεται καπου το tracking...

Το Paypal καλα κανει κ κραταει πισινες. Για σκεψου μια αλλη περιπτωση...Καποιος να στειλει κατι κανονικα σε καποιον, ο αποδεκτης να πει δηθεν οτι του εστειλε αλλο, και να στειλει πισω κατι αλλο οπως πχ ενα καλωδιο...Αντε να βγαλει ακρη !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι το Paypal δουλεύει στο αυτόματο και καλά όταν λένε ότι ελέγχουν μια υπόθεση απλά τρενάρουν το χρόνο και μετά σου στέλνουν αυτόματα την απάντηση. Και αυτό το λέω γιατί ενώ τους έστελνα email μέχρι και το forum link τους έστειλα ότι ο πωλητής είναι απατεώνας και σε όλους έστειλε καλώδια και ότι είναι εκ του πονηρού το λάθος αυτή το χαβά τους. Δηλαδή τώρα θα πρέπει να περιμένω άλλες 10-15 ημέρες για να πάει το δέμα Κίνα και τι θα γίνει εάν το παραλάβει και υποστηρίξει ότι μέσα είχε κωλόχαρτο η στην τελική απλά δεν το παραλάβει με την δικαιολογία ότι δεν του το παρέδωσε το ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.