Jump to content



Τρελη προσφορα απο ebay.Αληθεια η @@@@?


petroSEXtreme

Recommended Posts

Εμενα μου ηρθε αυτο απο τον πωλητη (Οχι απο τους υπευθυνους του ebay...)

Φυσικα και δεν ακυρωνω το open case. Συμφωνα με αυτο, τιποτα δεν εχει σταλει ακομα. Θα περιμενω μεχρι και τις 22 του μηνα οπου εχω διαθεσιμες μερες και μετα θα το γυρισω σε claim...

[quote]

Dear yiannisd1,

hi friend

i'm honest seller,

hope you can understand us,

your item has sent out via Airmail,

the item tracking number is:RA362682449CN

please believe me,and hope understand us,

hope you can close the ebay case now.

thank you

- lansexingkong2011

Το ίδιο και εδω (άλλο track), φυσικά και δεν κλείνω το case.

Αναμονή λοιπόν...

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply
Οχι δεν με καταλαβες.Εστειλες πρωτα μνμ του πωλητη η κατευθειαν ανοιξες case στο ebay?

Εδιτ:ρε συς αμα το εστειλε σημερα θελει καμια μερα για να μπορεσει να σου βγαλει valid tracking μεσα απο το china post

Όταν ανοίξεις case χωρίς να στείλεις στον seller, στέλνει το eBay μήνυμα σε αυτόνα με προθεσμία.

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα δεν εστειλε tracking? :(

Εγω φταιω που του εκανα και διαφημηση...:fist:

*Αι Βασιλης mode on:\ Λες εμενα να μου στειλει 2-3 δωρο που του εκανα διαφημηση? \Αι Βασιλης mode off:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να έχετε υπόψιν, πως αν ο πωλητής είναι μούφας, και κρεμάσει πολλούς, το paypal αποζημιώνει μέχρι ενός χρηματικού ορίου επί συνόλου αγοραστών.

Αν δεν "προλάβεις" να είσαι εντός του, μένεις μπουκάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι παρομοιο που μου ειχε γινει με ενα παιχνιδι απο κινα για ps3 (παλια).Ειχε περασει η προθεσμια για καταγγελια μεσω paypal (αν θυμαμαι καλα ειναι 1 μηνας) και εκανα dispute μεσω τραπεζας.Στην alpha bank εχει γραμμη για ηλεκτρονικο εμποριο και καταγγελιες αλλα δεν θυμαμαι το νουμερο.

Την επομενη μερα σου βαζουν τα λεφτα στην καρτα και κυνηγανε το paypal.Αν το paypal δικαιωσει τον πωλητη (πραγμα απιθανο σχεδον...) σου χρεωνουν τα λεφτα που σου εβαλαν +νομιμο τοκο διαφορετικα τα περνουν απο το paypal.

Link to comment
Share on other sites

o τυπακος εξακολουθει και απαντα στα μηνυματα που του στελνω μεσω του open case

ισχυριζεται οτι το αντικειμενο ειναι γνησιο και συμφωνα με την περιγραφη του

και οτι εχει ηδη αποσταλλει και οτι το tracking δεν βγαζει ακομα πληροφοριες λογω φορτου εργασιας του φορεα...

Το γιατι κατεβηκε το item και το ebay εκλεισε το listing δεν μου το απαντα...

Του εχω αναφερει οτι εχουν παραγγειλει κι αλλα 4 φιλαρακια μου το ιδιο αντικειμενο

κι οτι η copy paste απαντηση που στελνει σε ολους με ανενεργο tracking number

απλα δεν ειναι ικανοποιητικη...κι οτι η απαιτηση για refund παραμενει

στις 8 μερες μπορουμε να κανουμε escalate σε claim εαν θυμαμαι καλα

οποτε λιγες μερες υπομονη ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εμφανίστηκε σε κανέναν το Tracking Number ή όχι. Επίσης όταν άνοιξα dispute στο Paypal αυτό έγινε αμέσως escalation το γιατί δεν το κατάλαβα αλλά τώρα πώς μπορώ να ενημερώσω το Paypal ότι το tracking που έχει δώσει ο πωλητής δεν είναι έγκυρο ή δεν χρειάζεται να κάνω κάτι τέτοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Μολις το εκανα escalate to claim και εβαλα το ακολουθο μυνημα προς τους arbitrators

-quote-

" Seller has provided a tracking number(RA362682449CN), which is NOT valid (Checked with various on-line systems that track packages) Therefore I reserve all my rights and hereby demand a full refund..."

-unquote-

1η Ιανουριου θα εχω απαντηση...:triniti:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα για καποιο λογο αυριο τελειωνει το deadline που του εχει δωσει το ebay.οποτε εγω το escalate θα το κανω αυριο.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Και για να ζηλευεται...μου εστειλε και εμενα τελικα tracking:wall::fist:

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου, το EMS θα το δείτε να δουλεύει όταν περάσει από το Ελληνικό τελωνείο. Θα βλέπετε την πορεία του στο site των ΕΛΤΑ.

Υ.Γ. Μια φορά το tracking δούλεψε αφού μου το παρέδωσαν και έλεγε πως το επέστρεψαν πίσω... :/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.