Jump to content



How to full mod your Asus P4C800


petroSEXtreme

Recommended Posts

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

ναι κριμα παντως που για τους ιντελαδες δεν υπαρχει μια μητρικη που να ειναι αρκετα καλη και να δουλευει και ας χαλαγε βρε παιδι μου...πχ οπως η δφι για αμδ...μπορει να μαμιεται απο βιος αλλα τα εχει ολα..ενω οι λαμαδες απο την αβιτ εφτιαξαν καινουργια μητρικη,ΔΙΩΡΘΩΣΑΝ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ και το εκναν λαθος..(βλεμε v-mem..):whip::shutup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

ναι κριμα παντως που για τους ιντελαδες δεν υπαρχει μια μητρικη που να ειναι αρκετα καλη και να δουλευει και ας χαλαγε βρε παιδι μου...πχ οπως η δφι για αμδ...μπορει να μαμιεται απο βιος αλλα τα εχει ολα..ενω οι λαμαδες απο την αβιτ εφτιαξαν καινουργια μητρικη,ΔΙΩΡΘΩΣΑΝ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ και το εκναν λαθος..(βλεμε v-mem..):whip::shutup:

Υπάρχει φίλτατε, και ας μην της δίνετε σημασία.... ΑΙ7, :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από petros@idk$

Root μπορεις να κανεις ολες τις καταχωρησεις μια?(του οδηγου εννοω)

Μπορώ, αλλά με πέτυχες στο σβήσιμο για νάνι... είσαι οκ να γίνει αύριο πρωί ?

Link to comment
Share on other sites

Τα κάνει όλα και συμφέρει, αν και βγαίνουμε αρκετά offtopic και με το δίκιο του θα μας την πει ο Πέτρος...

α) είναι φθηνή, 115-120 €

β) έχει 865, αλλά με τα γνωστά tweaks του bios παίζει στα ίσα την ic7 στην μνήμη(έχει και full pat σε όλα τα fsb)

γ) δίνει τάσεις χωρίς κουλά, 1.925, 3.2

δ) δεν τραβάει ζόρια με διαρέτες

ε) αμοντάριστη πήγε 4.55 τον ΕΕ, 265 τις ΕΒ και 28 το superpi.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 00:51]

Τα κάνει όλα και συμφέρει, αν και βγαίνουμε αρκετά offtopic και με το δίκιο του θα μας την πει ο Πέτρος...

α) είναι φθηνή, 115-120

β) έχει 865, αλλά με τα γνωστά tweaks του bios παίζει στα ίσα την ic7 στην μνήμη(έχει και full pat σε όλα τα fsb)

γ) δίνει τάσεις χωρίς κουλά, 1.925, 3.2

δ) δεν τραβάει ζόρια με διαρέτες

ε) αμοντάριστη πήγε 4.55 τον ΕΕ, 265 τις ΕΒ και 28 το superpi.... :)

HOLY SHIT:inlove: :nuke: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 00:46]

Μπορώ, αλλά με πέτυχες στο σβήσιμο για νάνι... είσαι οκ να γίνει αύριο πρωί ?

Ναι κανενα προβλημα αλλα θα το θημηθεις αυριο:innocent::D

Link to comment
Share on other sites

ειναι απο τα overclocking tools ενος φιλου.μπορεις να τα κατεβασεις απο εδω.

http://briefcase.pathfinder.gr/file/seankoniaris/19283/273709

γαμωτι δεν χωραει το συνημενο....κατεβασε τα τοολς και μεσα στα faq εχει αναλυτικες οδηγιες για το πως να μετρησεις τασεις.βεβαια αφορα κυριως την abit nf7s αλλα πανω κατω με τον ιδιο τροπο παιρνουμε τασεις σε ολες τις μητρικες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kostas7GTR

Μπράβο Πέτρο. Το VDroop σε εμένα που το έχω κάνει όπως ό Macci δεν με βοήθησε.. ίσως επειδή δεν έχω όλα τα Mosfet !

Τι εννοεις δεν σε βοηθεισε?Δεν ειχε αποτελεσμα δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.