Jump to content



Αγορα SMARTPHONE απο 200-300ευρω


JohnyMontana

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Το samsung nexus S έχει 1 GHz Cortex-A8 + PowerVR SGX540 και έχει 250Ευρώ

Samsung Google Nexus S I9020A - Full phone specifications

To Motorola Atrix έχει Dual-core 1 GHz Cortex-A9 + Nvidia Tegra 2 AP20H και έχει 300-360Ευρώ

Motorola ATRIX - Full phone specifications

Αν θες το απόλυτο κινητό (με τα λεφτά που δίνεις), χωρίς 2η σκέψη πας σε Atrix. Αν δεν θες να δώσεις τα 100Ευρώ επιπλέον πας σε nexus S, και τα δύο κινητά τρέχουν όποιο android θες, είναι αρκετά δυνατά (ειδικά το atrix!).

Link to comment
Share on other sites

Ως υπέρ ευχαριστημένος κάτοχος του Motorola XT5 (ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ οθονη και καλη ποιοτητα κατασκευης (αν και πλαστικο ,ειναι και ελαφρυ), flash πολύ καλό, το χρησιμοποιώ και για φακό, τέλειο σήμα και καλή ποιότητα ήχου) θα σου πρότεινα:

1.Motorola Milestone one - SAR=0.64W/kg

2.Motorola Milestone 2 - SAR=0.64W/kg

3.Motorola Defy+

και το καλύτερο (λιγάκι πάνω από τα 300)

Motorola Atrix - SAR=0.84W/kg

όποιο σου αρέσει περισσότερο διαλέγεις, (η και τα HTC που λες στο 1ο post καλά είναι) αν και το Atrix είναι το καλύτερο με βάση τα specs και το SAR(δεν είναι πολύ για κινητό-laptop).

H Motorola στα περισσότερα μοντέλα προσέχει πάρα πολύ το SAR, αυτό σε αφορά άμεσα για να μη τρως την ακτινοβολία με το κιλό όπως στα Sony Ericson.

Το καλύτερο κριτήριο αγοράς είναι : 1.SAR, 2.ποιότητα κατασκευής / υλικών 3.specs 4. Όλα τα υπόλοιπα.

Το Motorola Defy + Το μόνο με προδιαγραφή IP67

Αλλά:

Head SAR 1,09

Body SAR 0,58

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/XW-EN/Mobile%20Phones/DEFY-plus/Documents/Staticfiles/DEFY_plus_UG_UKEN_68004157005.pdf

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα σε galaxy s - galaxy s plus - nexus s τι θα προτείνατε?

-το κινητό δεν θα είναι το main, απλά για να αρχίσω να παίζω με το android.

-παιχνίδια δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.

-θα έπαιρνα το nexus αλλά κολλάω στην οθόνη μια και δεν είναι amodel.

-το plus είναι πιο γρήγορο και από τα δύο?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει το plus.

Εγω μεταξυ του galaxys και nexus s , διαλεξα το nexus s.

Δεν το μετανιωσα αλλα επελεξα και με γνωμονα την ice cream.

Τωρα που παιζει να μπει και στο galaxy s , η super amoled ειναι πολυ δελεαστικη.

Το nexus s παντως δεν εχει απλη tft αλλα spuer clear lcd.Ειναι σαφως ανωτερη με καλες γωνιες θεασης και χρωματα και καλο μαυρο (οχι ομως σαν amoled).

Eπισης αφου λες οτι θελεις να .. παιξεις , ισως καλυτερη λυση να ειναι η πιο καθαρη πλατφορμα του nexus με απευθειας updates απο google και λιγοτερα φορτωμενη rom...

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχε και η AMOLED εκδοση στην Ελλαδα αλλα εκανε 450+.

Παντως έχοντας 2 κινητα -καποτε- με S-LCD και S-AMOLED, η δευτερη ειναι μακραν πιο ποιοτητα.

Το τωρινο μου ειναι με S-LCD.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα σε καταστημα διαφορα κινητα και συγκρινα τις οθονες τους και γενικα την λειτουργια τους για να δω την διαφορα διπλα διπλα με το ματι και απο κινητα LG OPTIMUS 2X - HTC DESIRE S - SAMSUNG NEXUS S - SAMSUNG GALAXY S2 KAI διαφορα ΝΟΚΙΑ που δεν θυμαμαι παρατηρησα τα εξης:

-Δεν υπαρχει διαφορα μεγαλη με το ματι παρα μονο στο μαυρο χρωμα η σε λεπτομεριες αναμεσα στισ Ammoled kai slcd

-Τα νοκια ειναι πολυ απλα σε σχεση με τα λειιτουργικα των αλλων παρολο που για οποιον τα θελει για απλη χρηση ειναι ανωτερα.

-Το LG παραειναι ακριβο...

-Ολα τα κινητα που κειμενονται στα 200-300 ευρω (μην πω και καποια που κανουν και παραπανω), ειναι τα ιδια η ακομη και χειροτερα απο το Samsung nexus s!!!

-Τα HTC ειναι πολυ ακριβα γιαυτο που σου δινουν...

Και τελος μια λεξη τεριαζει στην περιπτοση αυτη....

VALUE FOR MONEY : SAMSUNG NEXUS S.....!!!

:dance3::magic:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δοκιμασα σε καταστημα διαφορα κινητα και συγκρινα τις οθονες τους και γενικα την λειτουργια τους για να δω την διαφορα διπλα διπλα με το ματι και απο κινητα LG OPTIMUS 2X - HTC DESIRE S - SAMSUNG NEXUS S - SAMSUNG GALAXY S2 KAI διαφορα ΝΟΚΙΑ που δεν θυμαμαι παρατηρησα τα εξης:

-Δεν υπαρχει διαφορα μεγαλη με το ματι παρα μονο στο μαυρο χρωμα η σε λεπτομεριες αναμεσα στισ Ammoled kai slcd

-Τα νοκια ειναι πολυ απλα σε σχεση με τα λειιτουργικα των αλλων παρολο που για οποιον τα θελει για απλη χρηση ειναι ανωτερα.

-Το LG παραειναι ακριβο...

-Ολα τα κινητα που κειμενονται στα 200-300 ευρω (μην πω και καποια που κανουν και παραπανω), ειναι τα ιδια η ακομη και χειροτερα απο το Samsung nexus s!!!

-Τα HTC ειναι πολυ ακριβα γιαυτο που σου δινουν...

Και τελος μια λεξη τεριαζει στην περιπτοση αυτη....

VALUE FOR MONEY : SAMSUNG NEXUS S.....!!!

:dance3::magic:

Φίλε μου είσαι πολύ τυχερός ... μόνο για αύριο στα Media θα έχουν το Galaxy S sta 199€ απο 249€...

Μακράν η καλύτερη επιλογή.... Το Nexus όπως αναφέρθηκε υστερεί στην οθόνη και δεν έχει ραδιόφωνο (προσωπικά το θεωρώ σημαντικό) ....

Όσο για το παγωτό ακόμα δεν είναι σίγουρο ότι το Galaxy δεν θα πάρει.. η Samsung το ξανα εξετάζει .... μετά το κράξιμο που έφαγε στο Internet...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα για τα SAR αλλα βλεπω οτι το nexus εχει πολυ χαμηλο και κοντραρεται με το Motorolla που προτηνεις..!!Ta HTC (desire s) einai 0.85 σχετικα με καποια site που ειδα!!!

Και γενικα απο οτι παρατηρω κατασκευαστικα εχουμε με σειρα :

HTC , LG , Motorolla kai τελος Samsung .

Σε ολα τα αλλα σε σχεση τιμης ,spec και SAR το nexus s ειναι ουσιαστικα το καλητερο!!!

Ειδικα εαν υποστιριζει το τελευταιο λειτουργικο Android τοτε πεταει!!

ΤΙ λετε???Αρχιζουμε και καταλιγουμε μιας που δεν θα επερνα ποτε κινητο που ανοιγει με πληκτρολογιο (oπως τα motorolla που προτεινες) kai τα αλλα ειναι ακριβα με αυτα τα λευτα παιρνεις καποιο απο τα HTC.Το optimus 2x ειναι και αυτο καπως ακριβο και δεν ξερω εαν συμφερει!

:thank_you2:

OMG εχει συρομενο πληκτρολογιο το ATRIX μου :wassat:?!?!? Πως σκατα ανοιγει, γιατι 6 μηνες τωρα δεν το εχω βρει....

ΥΓ. Το παραπανω ειναι χουμορ, για τους δισκοίλιους

Όσο για το παγωτό ακόμα δεν είναι σίγουρο ότι το Galaxy δεν θα πάρει.. η Samsung το ξανα εξετάζει .... μετά το κράξιμο που έφαγε στο Internet...

ΔΕΝ θα το παρει επίσημα το ICS. 101%

Link to comment
Share on other sites

OMG εχει συρομενο πληκτρολογιο το ATRIX μου :wassat:?!?!? Πως σκατα ανοιγει, γιατι 6 μηνες τωρα δεν το εχω βρει....

ΥΓ. Το παραπανω ειναι χουμορ, για τους δισκοίλιους

ΔΕΝ θα το παρει επίσημα το ICS. 101%

Όλοι έχουν δικαίωμα στο όνειρο :magic: Samsung said to be reviewing Galaxy S and Galaxy Tab ICS upgrades in response to demand | The Verge

Ακόμα και χωρίς επίσημο παγωτό (γιατί ανεπίσημα υπάρχει ήδη σε πολλά Galaxy η ICS) αποτελεί την καλύτερη επιλογή ...

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουν δικαίωμα στο όνειρο :magic: Samsung said to be reviewing Galaxy S and Galaxy Tab ICS upgrades in response to demand | The Verge

Ακόμα και χωρίς επίσημο παγωτό (γιατί ανεπίσημα υπάρχει ήδη σε πολλά Galaxy η ICS) αποτελεί την καλύτερη επιλογή ...

Samsung Galaxy S i9000 to get a Value Pack update instead of Android Ice Cream Sandwich? » Unwired View

MONO αν πεταξουν το TouchWiz θα δει επισημα ICS το Galaxy s1

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο κινητο το Galaxy S (νυν κατοχος) αλλα με το official λογισμικο δεν παει πουθενα..

Ασε που δεν εχει φλας και το εχω καημο..

Galaxy Nexus S με κλειστα ματια.. το εχει φιλος και ειναι πιο smooth με official λογισμικο.. Οσο για την οθονη καλη αλλα μολις γυρισεις ελαφρα την οπτικη γωνια του κινητου, πρασινιζουν τα χρωματα ..

Link to comment
Share on other sites

OMG εχει συρομενο πληκτρολογιο το ATRIX μου :wassat:?!?!? Πως σκατα ανοιγει, γιατι 6 μηνες τωρα δεν το εχω βρει....

ΥΓ. Το παραπανω ειναι χουμορ, για τους δισκοίλιους

Χμμμ....Μηπως σκεφτηκες ποτε οτι αναφερομαι στα Milestone kai Milestone 2???

Μαλλον πως κανεις φαντασιοσεις....

Οσο για το ice cream στο site του πλαισιου εαν τσεκαρεις το Nexus s στα χαρακτηριστικα λεει οτι ειναι READY για ice cream ,τωρα το κατα ποσο αληθευιει δεν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είσαι πολύ τυχερός ... μόνο για αύριο στα Media θα έχουν το Galaxy S sta 199€ απο 249€...

Μακράν η καλύτερη επιλογή.... Το Nexus όπως αναφέρθηκε υστερεί στην οθόνη και δεν έχει ραδιόφωνο (προσωπικά το θεωρώ σημαντικό) ....

Όσο για το παγωτό ακόμα δεν είναι σίγουρο ότι το Galaxy δεν θα πάρει.. η Samsung το ξανα εξετάζει .... μετά το κράξιμο που έφαγε στο Internet...

Μπορεις να μου στειλεις λινκ που λεει για την προσφορα η κατι παρομοοιο ???

Παραγγελιες γινονται απο αυτους???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.