Jump to content



LCD TV, PC και πώς συνεργάζονται?


andreas_a

Recommended Posts

παιδια θελω να συνδεσω την lcd tv με το pc με hdmi, δηλαδη αυτο το εχω κανει ηδη αλλα θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να κανω την tv να παιζει-προβαλει κατι διαφορετικο απο αυτο που προβαλει η οθονη του pc.

π.χ. στην tv να παιζει ταινια και στο pc να να παιζω game, internet κτλ???

gpu sapphire 6950 και catalyst control center!

πρεπει να γινεται μεσα απο το ccc αλλα δεν ξερω πως???

μπορει καποιος να βοηθησει???

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

έιτε μέσα από τα windows είτε μέσα από τον catalyst θα βρεις μια επιλογή που λέγεται "επέκταση οθόνης" ή κάπως έτσι.

Δες εδώ για περισσότερα:

΅Δ±Ί―½·Γ· ΐ±Α±ΈΝΑΙ½ Ό΅Δ±ΎΝ ΐΏ»»±ΐ»Ξ½ ΏΈΏ½Ξ½

Link to comment
Share on other sites

έιτε μέσα από τα windows είτε μέσα από τον catalyst θα βρεις μια επιλογή που λέγεται "επέκταση οθόνης" ή κάπως έτσι.

Δες εδώ για περισσότερα:

΅Δ±Ί―½·Γ· ΐ±Α±ΈΝΑΙ½ Ό΅Δ±ΎΝ ΐΏ»»±ΐ»Ξ½ ΏΈΏ½Ξ½

ευχαριστω, δουλεψε τελικα αλλα τωρα προεκυψε κατι αλλο!

οταν εχω συνδεδεμενη την tv με hdmi ο ηχος ερψεται απο την τηλεοραση. το θεμα ειναι οταν θελω παλι ηχο απο τα ηχεια του pc τι κάνω?

αμα βγαλω το hdmi απο το pc ο ηχος επανερχεται, αλλα μηπως υπαρχει αλλος τροπος για να μη χρειαζεται να ειμαι συνεχως με το καλωδιο στο χέρι???

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, δουλεψε τελικα αλλα τωρα προεκυψε κατι αλλο!

οταν εχω συνδεδεμενη την tv με hdmi ο ηχος ερψεται απο την τηλεοραση. το θεμα ειναι οταν θελω παλι ηχο απο τα ηχεια του pc τι κάνω?

αμα βγαλω το hdmi απο το pc ο ηχος επανερχεται, αλλα μηπως υπαρχει αλλος τροπος για να μη χρειαζεται να ειμαι συνεχως με το καλωδιο στο χέρι???

Μόνο για ταινίες θέλεις την TV και το HDMI? Αν ναι τότε αφήνεις τον ήχο default να βγαίνει από τα ηχεία και απλά τις ταινίες τις παίζεις με το media player classic home cinema το οποίο έχει επιλογές στα options για το που θα στέλνει τον ήχο. Επιπλέον έχει επιλογές σε ποια οθόνη θα γίνεται maximized το παράθυρό του. Μπορείς με λίγα λόγια εσύ στον υπολογιστή σου να σερφάρεις στο ιντερνετ ακούγοντας μουσική και κάποιος άλλος να βλέπει στην TV ταινία, ταυτόχρονα με σένα την ώρα που σερφάρεις και ακούς μουσική, ακούγοντας ΜΟΝΟ τον ήχο της ταινίας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεισ σας, μολις παω σπιτι θα το δοκιμασω γτ ειμαι δουλεια τωρα.

ενα τελευταιο προβληματακι που αντιμετοπιζω και ξεχασα να αναφερω ειναι οτι στην οθονη της tv μου ''τρωει'' γυρω γυρω περιπου 2cm απο την εικονα. δλδ το taskbar των windows δεν φαινεται καθολου.

πως το φτιαχνουμε αυτο βρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.