Jump to content



ατι 5850


Μοκου

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους!!!Έκανα μεταβαση απο 2*3870χ2 σε 5850...και έχω ένα μικρό θεματάκι!Ενώ οι προηγούμενες δουλεύαν σε *16, τώρα η 5850 ειναι σε *8! Δεν μπορώ να βρώ πως θα το κανω να δουλέψει σε 16!!!:getlost:

Link to comment
Share on other sites

update σε BIOS εχεις κανει?

αυτη http://www.msi.com/product/mb/K9A2-CF.html#/?div=Detail ειναι η μητρικη σου?

αν ναι, αποκλειεται να δουλευε σε 2χ16...!!

αλλα οταν βαζεις, ΜΙΑ καρτα γραφικων, μπαινει παντα στην πανω θυρα, που 100% ειναι χ16. αν δεν παιζει χ16, ειτε ειναι θεμα BIOS (γι αυτο σε ρωτησα για update), ειτε καποια ρυθμιση στο bios, ισως!

Link to comment
Share on other sites

MSI Global ? Mainboard - K9A2 Platinum αυτη εδω ειναι!!! Έχω την τελευταία εκδοση bios!!!Ξερω οτι εχει πολυ μικρή διαφορά σε επιδώσεις...!!!Ότι κάρτα και αν έχω βάλει *16 δουλεύουν!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι εχει πολυ μικρή διαφορά σε επιδώσεις...!!!Ότι κάρτα και αν έχω βάλει *16 δουλεύουν!!!!

Λαθος!

Εχει πολυ μικρη διαφορα σε επιδοσεις , οταν βαλεις τερατωδεις καρτες σε 3sli και αναλυσεις που μονο 3 μονιτορ μαζι τις φτανουν.

Στην περιπτωση σου , ουτε μισο fps παρακατω δε πεφτει.

Φτανει το x8 bandwith και περισσευει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.