Jump to content



Ηλεκτρονικο τσιγαρο thread


ison

Recommended Posts

Για τα λεφτά του είναι πολύ καλός.

Είναι τελείως άλλη αίσθηση, κατά τη γνώμη μου ανώτερη από αυτή του Ναυτιλου.

Το θέμα είναι κατά πόσο είσαι διατεθημενος να στήνεις αν και αυτό πάλι θα το κανεις μία στο τόσο, ειδικά εσύ που δεν ατμιζεις τόσο πολύ.

Το βαμβάκι αλλάζεις κάθε

δέκα ml περίπου, αναλόγως με το υγρό.

Edit : Να ευχαριστήσω και από εδώ μέσα το φίλο [MENTION=363]Zarras[/MENTION] για το drip tip και την ωραία κουβέντα που κάναμε. Γιάννη ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα!

Sent from LG G2

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Να σας παρουσιάσω και τον νέο μου έρωτα παιδιά, δεν το βλέπω να του αντιστέκομαι! :inlove: :inlove: :inlove:

Seven22-Superb_zps5736744f.jpg

Και παρόλο που περιμένω να μου έρθει το δεύτερο e-Huge, δεν το βλέπω τελικά να αντιστέκομαι στον πειρασμό και να πατήσω το Buy it now εδώ! :hehe:

Και τελικά δεν κατάφερα να του αντισταθώ παιδιά, το παράγγειλα χτες! :inlove:

Και μέσα σε μια μέρα, σήμερα δηλαδή, ο τύπος κατέβασε τη τιμή του κατά 4 ευρώ περίπου, στις 50 λίρες (χωρίς μεταφορικά) το πήρα χτες, σήμερα το κατέβασε στις 47. :rant:

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Άντε να έρθει, να δούμε πόσο καλά θα παίζει, μια και δίνει σταθερό συνεχές ρεύμα και όχι παλμικό όπως το Vamo και το e-Huge, άρα, υποτίθεται τουλάχιστον, ότι όλες οι τζούρες θα είναι ίδιες σε ντουμάνι, χτύπημα και γεύση, όπως π.χ. στο Provari.

Πάντως, από ότι φαίνεται, δεν κάνει για σένα φίλε knight_77 που σου αρέσει να παίζεις σε πολύ χαμηλά βατ, μια και ουσιαστικά δεν δίνει κάτω από 10W ρεύμα στις χαμηλές αντιστάσεις, :nono: μάλλον θα έπρεπε να λέγεται Ten-22 και όχι Seven-22!... :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ατμιζω στα 8-10W με αντιστασεις 1,5-2,0Ω.

Δεν χρειαζεται παραπανω, το χτυπημα ειναι αλυπητο στο Kayfun ουτως ή άλλως.

Aν παω σε sub-ohm καταστασεις θα τα χρειαστω τα παραπανω Watts αλλα δεν με βλεπω να μπαινω σε αυτο το τρυπακι, προς το παρον τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας καμία πληροφορία παραπάνω φίλε Borg, τι είχες πριν, τι αγόρασες κτλ. :)

απο ατμοποιητες είχα

Aspire BDC CE5 ότι καλύτερο φτηνό έχω δοκιμάσει

Aspire BDC mini Vivi Nova set by Eigate αδιάφορος

Kanger mini Protank 2 BCC στην αρχή μέχρι να στρώσει είχα λίγο χαλαστεί, αλλα τελικά αρκετά καλός (τον εχω ακόμα για χρήση)

Kanger Aerotank Mini BDC Air Adjust αυτόν έχω τώρα και δεν εχω να ζηλέψω απο κανέναν άλλο ατμοποιητη(μέχρι στιγμής), μιας και η παρέα κάνει mods κλπ και έχω δοκιμάσει πολλούς

ειχα και ακομα εναν που δεν θυμάμαι καθόλου ποιος ήταν

τώρα από μπαταρίες είχα έναν απλό 900ρι e-go και χάλασε (ξεκόλλησε μέσα)

εναν άλλο απλο 900ρι (δεν εχω ιδέα τι μάρκα είναι) και ειχα εναλλακτική

και έναν μικρο 600ρι από nobacco,επίσης δεν θυμάμαι μάρκα αν και ήταν καλός, και ειχε 2 τάσεις και μια χαρά διάρκεια μέχρι και χθες που την είχα για 10 μήνες

οι τωρινές μπαταρίες είναι

Vision eGo Spinner 900mAh VVB

και

Smoktech Aro Winder 1500mAh VV

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, ενδιαφέρον φίλε Borg, και δείχνει ανάγλυφα πόσο διαφέρουν οι προσωπικές εντυπώσεις του καθενός από εμάς, ειδικά όσον αφορά τους ατμοποιητές. Αντίθετα εμένα μου άρεσε πολύ ο Aspire BDC mini, ήταν βέβαια μόλις ο τρίτος ατμοποιητής που δοκίμασα, μετά τους CE4 και Gemini mini. Για πάνω από μήνα ήταν ο κύριος ατμοποιητής μου, ενώ θεωρώ ότι βελτιώθηκε ελαφρά με τη χρήση του μεταλλικού επιστόμιου που αγόρασα από το Atmistique, ειδικά στη γεύση του υγρού.

Μετά βέβαια ήρθε ο Ναυτίλος, οπότε τον έχω κάνει πιπίλα, :p και ο BDC mini είναι πλέον εφεδρικός...

AspireBDCmini_zps4b13cea4.jpg

Αλήθεια, πώς και δεν έχεις ενδιαφερθεί ακόμα για την αγορά ενός VV/VW mod;

Link to comment
Share on other sites

αναμφίβολα ο ναυτίλος ειναι καλός και λίγο μάστιγα :p

Αλήθεια, πώς και δεν έχεις ενδιαφερθεί ακόμα για την αγορά ενός VV/VW mod;

αρχικά ειχα παει σήμερα με σκοπό για mods αλλα κάνω τελευταία τοσο λίγο(1ml +- την μέρα) και δεν είμαι τόσο εθισμένος ούτε ενθουσιασμενος πολύ ποια με όλο αυτό

επίσης το έχω σκοπό να το κόψω και αυτό (ναι είναι πολύ καλύτερο απο το τσιγάρο αλλά δεν είναι και αθώο)

ειχα ξεκινήσει με 12ρι και οριακά με κάλυπτε και ειμαι κανονικά στο 6ρι τώρα εδω και ενάμιση μήνα περίπου

αν και τα t-juice είναι 8ρια αναγκαστικά και προσαρμοζομαι ανάλογα

οπότε καταλαβαινεις οτι δεν είναι να μένω εδώ, απλά κάνω πέρασμα :look:

Link to comment
Share on other sites

Nice. Από ότι φαίνεται, δείχνεις έτοιμος πλέον για τη πλήρη απεξάρτηση από τη νικοτίνη φίλε Borg, και αυτό είναι ότι καλύτερο. :)

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο και για μένα, που ανεβαίνω σε νούμερα κατανάλωσης συνεχώς. :(

Χτες κατανάλωσα όλη τη μέρα έναν ολόκληρο Ναυτίλο, τίγκα γεμάτο, πάνω από 5ml υγρού!... :wall:

Link to comment
Share on other sites

Nice. Από ότι φαίνεται, δείχνεις έτοιμος πλέον για τη πλήρη απεξάρτηση από τη νικοτίνη φίλε Borg, και αυτό είναι ότι καλύτερο. :)

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο και για μένα, που ανεβαίνω σε νούμερα κατανάλωσης συνεχώς. :(

Χτες κατανάλωσα όλη τη μέρα έναν ολόκληρο Ναυτίλο, τίγκα γεμάτο, πάνω από 5ml υγρού!... :wall:

έλα ρε συ, αυτό είναι κρίμα

(οικονομικά χειρότερο και από το τσιγάρο το έχεις)

εθίστηκες με το ηλεκτρονικό κανονικά μου φαίνεται

και μη νομίζεις, σχεδόν 2 πακέτα τσιγάρο την ήμερα έκανα

don't give up λέμε :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με όλες τις αγορές το η/τ μου έχει στοιχίσει το πολύ τα μισά από ότι ήθελα για κ/τ.

Ένα τελευταίο έξοδο θα κάνω και τέλος.

Ακόμα όμως δεν λέω τι είναι, θα σας το κάνω έκπληξη :D

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε συ, αυτό είναι κρίμα

(οικονομικά χειρότερο και από το τσιγάρο το έχεις)

εθίστηκες με το ηλεκτρονικό κανονικά μου φαίνεται

και μη νομίζεις, σχεδόν 2 πακέτα τσιγάρο την ήμερα έκανα

don't give up λέμε :)

Εννοείται ότι είμαι κανονικά εξαρτημένος από το η.τ. φίλε Borg, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση με τα έξοδα που έκανα όταν κάπνιζα, ήθελα 150 ευρώ το μήνα για καπνό, τσιγαρόχαρτα και φιλτράκια.

Με το η.τ. ακόμα και με 5ml ημερήσια κατανάλωση = 150ml/μήνα, χρειάζομαι το πολύ 3x30ml μπουκαλάκια Umami Frosty Peach = 33 ευρώ + 4 ευρώ, τη φθηνή μέντα που το αναμειγνύω = 37 ευρώ. Συν 12-13 ευρώ αντιστάσεις για τον Ναυτίλο = 50 ευρώ το πολύ, συνολικά έξοδα.

Ένα τελευταίο έξοδο θα κάνω και τέλος.

Ακόμα όμως δεν λέω τι είναι, θα σας το κάνω έκπληξη :D

Sent from LG G2

Αναμένουμε με αγωνία... :)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν φταίει το κατάστημα αλλά οι ταχυδρομικες υπηρεσίες.

Και δυστυχώς είναι το ρίσκο που παίρνεις όταν παραγγέλνεις από Κίνα.

Registered το έχεις στείλει ;

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εντελώς απλή αποστολή, όπως άλλωστε μου το ζήτησαν, μάλιστα δύο φορές στο ticket, να το στείλω δηλαδή με το φθηνότερο δυνατό τρόπο στο Χογκ Κογκ, έτσι βγήκε στα 12,5 ευρώ. Αν το έστελνα συστημένο, θα πήγαινε κάπου στα 20 ευρώ κόστος.

Αν λοιπόν χαθεί τώρα και δεν φτάσει σε αυτούς, ποιος θα φταίει; :slap:

Τέλος πάντων, αυτή τη στιγμή, καρφάκι δεν μου καίγεται για το e-Huge, μια και σήμερα είναι μια πολύ χαρούμενη μέρα. Κατέφτασε η ταχυδρόμος με τρία πακέτα, δύο από το fasttech και ένα από το ebay, με το πολυαγαπημένο Seven-22! :inlove: :dance3:

Newpackages_zps157abbe5.jpg

Το έχω κάνει πιπίλα εδώ και μερικές ώρες με τον Ναυτίλο, και είναι απλά υπέροχο παιδιά, :dance3: περισσότερα αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.