Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από white_devil

Το Halo το έχεις παίξει :p ?

Και το 1 και το 2... Τα χριστουγεννα (μολις τσιμπικω το 360) θα παιξω & το 3....

Και οι 2 σειρες ειναι πολυ καλες... Eμενα δεν μου αρεσουν τα sci-fi/space/laser games οποτε ψηφιζω halo....

Link to comment
Share on other sites

Τα halo με μοχλο φαινονται πολυ playable με λιγη συνηθεια γι αυτο και αρεσανε τοσο πολυ στα xbox kids, οι PC εκδοση του 1 και 2 ακομα και στο legendary δεν παρειχανε καποια σοβαρη προκληση (πιο μεγαλη προκληση για μενα ηταν να κρατω τους marine ζωντανους :p ) σε οποιον επαιζε με mouse & keyboard και ηξερε τι εκανε, για κονσολιερηδες και για τους casual ισως το παιχνιδι να ειναι "ουαου" αλλα εχουν βγει πολυ καλυτερα FPS στο PC, το μονο θετικο που του βρισκω ειναι οτι το καλοκαιρι που το επαιξα φαινοτανε να εχει "γερασει" ελαχιστα και η ΑΙ και τα γραφικα

Εχει ενα σωρο ψεγαδια ομως, καταρχην πρωτα προγραμματιζοτανε να γινει strategy για το PC, μετα λεγανε για third person ( εκεινη την περιοδο οποιος διαβαζε τα αντιστοιχα preview στο PC gamer ΔΕΝ κρατιοτανε, φαινοτανε το παιχνιδι υπερβολικα τελειο απο ολες τις αποψεις ) και τελικα κανανε ενα fps για το XBOX, το netcode ειναι επισης τραγικο χρειαζεται να πυροβολεις μπροστα απτον αλλο για να γινουν registered οι βολες σου(

), γενικα το multiplayer σολα τα halo ειναι γελοιο λιγοτερο skill και απτο 2142 θελει,στις εκδοσεις για κονσολες και τα 3 εχουν κατι σαν partial autoaim που ΔΕΝ μπορει να βγει με πιο σπαστικη την περιπτωση του 2 οπου υπαρχει ακομα και οταν κανεις sniping,επισης πηγαινουν ολοι σαν την γιαγια μου και σχεδον ολα τα οπλα ειναι χρησιμα για οποιαδηποτε περισταση (μαλλον το κανανε ετσι για αντισταθμισουνε το γεγονος οτι μπορεις να κουβαλας μεχρι 2 ταυτοχρονα )

Τα metroid ειναι εντελως διαφορετικη φαση, υπομονη μεχρι τις 26 οκτωβριου για να δειτε πως παιζεται ενα αληθινο fps σε κονσολα, αν του βαζανε και multiplayer θα μπορουσα απο τωρα να μιλαω για τον διαδοχο του perfect dark

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Halo ήταν το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα σε xbox...φαντάσου από psone σε xbox...μιλάμε για τρελή αλλαγή!και από τότε μου έχει μείνει.Αλλά γούστα είναι αυτά.Ξέρω αρκετούς που δεν θέλουν να ακούν καθόλου για αυτο...!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν το τεκμηριωσα καλα....

Συγκρινοντας Halo 1+2 & Metroid Prime 1+2 (Προσωπικη Αποψη)

Σε ολα ειναι καλυτερο το το MP εκτος απο τον ηχο και το gameplay... και επειδη τα sci-fi/laser/unreal-quake style δεν με τρελαινουναι... Για αυτο με αρσε περισσοτερο το Halo...

Κατα γενικη ομολογια ομως το MP ειναι καλυτερο...

Απο κει και περα το ΜP3 Corruption εχει απλα εκπληκτικο gameplay... Mε βολευει απιστευτα...

Ειμαι ακομα στο 15% αλλα τωρα που τελειωσε η εξεταστικη θα το λιωσω...

Samus Aran FTW...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.