Jump to content



Κοροϊδια απο μελος του forum(ZODIAC)..


sir_platanight

Recommended Posts

καλησπερα.Προσπαθησα να αγορασω μια καρτα απο αυρον τον χρηστη

sir_platanight

παρακατω τα μυνηματα για αγορα της 5850

90 είπαμε και τα μεταφορικά δικα σου.τριπολη.

ΕΓΩ

Στειλτο αυριο αν μπορεις μεσω acs σε παρακαλω να το παρω μεθαυριο[και τα στοιχεια μου]

αυτος

δεν ξέρω αν θα προλάβω αύριο..θα μου κανεις κατάθεση πρώτα;η αντικαταβολη;; ΕΓΩ

αντικαταβολη,αν οχι αυριο ,μαθαυριο αλλα οσο πιο γρηγορα μπορεις

thanks

Αυτος

ΝΑ στο στειλω με τον φιλο μου την κυριακη αφου σημερα δεν προλαβαινω..ουτως η αλλως αμα την στειλω αυριο θα την παραλαβεις δευτερα..αρα ειναι μια η αλλη!!απλα γλυτωνεις και τα εξοδα αποστολης..καμια 10αρια ευρω!

ΕΓΩ

ΟΚ

Αυτος

φιλε μου συγνωμη δεν σε ξερω...αλλα σου γραφω ενα ολοκληρο κατεβατο και μου απαντας με ενα οκ?σορρυ...αλλα επειδη την πατησα πριν λιγο καιρο και εχασα χρηματα δεν μου φαινεσαι και πολυ ανθρωπος εμπιστοσυνης!!σου την αφηνω 90€ δεχομαι αντικαταβολη αν και δεν θα επρεπε και σε διευκολυνω κιολας να στη ανεβασει και δικος μου ανθρωπος και εσυ μου απαντας με οκ και μαλακιες!!ουτε ευχαριστω ουτε τπτ...σορρυ αλλα ακυρωνω την διαδικασια!θα βρω αλλου να την πουλησω

Ρωταω κατι τωρα.Ο ανθρωπος ειναι καλα?

ΜΑΚΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Όταν μάθεις να μιλάς και να μην βάζεις γρίφους τότε κατηγόρησε όποιον θες..μάλλον εσυ δεν είσαι καλα φίλε μου...εγω την πουλησα την κάρτα επειδή ο άνθρωπος ήταν συννενοησημος και χωρίς γρίφους!!με άμεσες κουβέντες..μέσα Σε 2 ώρες..εσυ ήθελες παρακάλια!!εδω σου βρήκαμε λύση να γλιτωσεις κανα φραγκο και μας λες οκ!!ουτε ευχαριστω ουτε τπτ...και επίσης είσαι σε λάθος τοπικ!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν μάθεις να μιλάς και να μην βάζεις γρίφους τότε κατηγόρησε όποιον θες..μάλλον εσυ δεν είσαι καλα φίλε μου...εγω την πουλησα την κάρτα επειδή ο άνθρωπος ήταν συννενοησημος και χωρίς γρίφους!!με άμεσες κουβέντες..μέσα Σε 2 ώρες..εσυ ήθελες παρακάλια!!εδω σου βρήκαμε λύση να γλιτωσεις κανα φραγκο και μας λες οκ!!ουτε ευχαριστω ουτε τπτ...και επίσης είσαι σε λάθος τοπικ!!

τι θες να σου πω δηλαδη.Σε ευχαριστω για την φοβερη εξυπηρετηση

Πες οτι βρεηκες καποιον απο εκει κοντα και την πουλησες ωστε να μην μπλεκεις με αντικαταβολες κτλ και αστα αυτα.Ουτε να το συνεχισω δεν θελω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν εγώ θελήσω να υπαναχωρήσω από πώληση ξέρω πως να το κάνω

"Τι; Δεν με ευχαρίστησες που σου κάνω τέτοια χάρη; Δεν άνοιξες thread προς τιμήν μου; Άκυρη η πώληση!"

και είμαι και καλυμμένος όσον αφορά τους κανόνες του lab. Σωστά;

Σοβαρά τώρα ήταν λίγο υπερβολική η αντίδραση στο ΟΚ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπερα σε ολη την παρέα πεμπτη 21/7/2016 με πηρε τηλεφωνο διότι ζητούσα μια κάρτα γραφικών μια msi gaming 6g σε διπλανο με ελεγε οτι ηταν αστυνομικος διας Γιωργος Αργυριαδης με γλυκανε με αυτα που ελεγε και πηγα να του βαλω τα λεφτα μεσω elta 300ευρω και λεει εκανε λαθος με το courier και οτι πηγαινει αλλου και οτι και καλα χαθηκε η καρτα αλλο ενα θημα εγω και ειμαι απο Θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έλεος. Οκ με το copy paste. Αλλά διαβάστε λίγο πριν ποστάρετε. 

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις; Ποιος είναι ο χρήστης που αναφέρεις; Εχει λογαριασμό εδώ ή την έπαθες σε άλλο φόρουμ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ισως να μην ειναι σωστο αλλα τουλαχιστον σε τετοιες τηλεφωνικες κλησεις,μια ηχογραφηση δε θα ηταν ασχημη,παρολο που ειναι αντι του νομου και μετα βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, PANOSMAMBAX said:

Καλησπερα σε ολη την παρέα πεμπτη 21/7/2016 με πηρε τηλεφωνο διότι ζητούσα μια κάρτα γραφικών μια msi gaming 6g σε διπλανο με ελεγε οτι ηταν αστυνομικος διας Γ*** Α*** με γλυκανε με αυτα που ελεγε και πηγα να του βαλω τα λεφτα μεσω elta 300ευρω και λεει εκανε λαθος με το courier και οτι πηγαινει αλλου και οτι και καλα χαθηκε η καρτα αλλο ενα θημα εγω και ειμαι απο Θεσσαλονικη

Βασικά καλό είναι να μην αναγράφονται πλήρη ονόματα. Δεν είναι ΓΑΔΑ το lab να τον αναζητήσει να πάει να τον συλλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι είναι γνωστός ή δεν τον θυμόμουνα. Οπότε από την στιγμή που ο κόσμος δεν γνωρίζει κάποιον ή ξεχνάει ονόματα, φυσιολογικά, λογικό να συνεχίζουν κάποιοι τις δουλειές.

Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Δεν ήξερα ότι είναι γνωστός ή δεν τον θυμόμουνα. Οπότε από την στιγμή που ο κόσμος δεν γνωρίζει κάποιον ή ξεχνάει ονόματα, φυσιολογικά, λογικό να συνεχίζουν κάποιοι τις δουλειές.

Τον εχουν συλλαβει κανα δυο φορες τουλαχιστον για απατη μεσω αγγελιων σε τεχνολογικα κυριως φορουμ. Εδω μεσα κυκλοφορουσε ως ZODIAC.

Ειχε ειπωθει κατι και στην tv παλιοτερα για καποια δικη αλλα δεν ξερω τι εγινε τελικα. 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οπως και να εχει κατανοω τον φιλο που επεσε θυμα απατεωνα αλλα δεν δινουμε λεφτα χωρις να εχουμε το αντικειμενο.Επισης καλω ειναι μερικες φορες να το δουμε να λειτουργει.Εγω επειδη πουλαω μερικες φορες πλεον βγαζω φοτο και το serial number και ποτε δεν στελνω αντικαταβολη χωρις προκαταβολη/καταθεση ποσου.Δυστυχως αρκετοι εκει εξω κοιτανε να επωφεληθουν.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fatalara said:

Αυτο που δεν στελνετε αντικαταβολη δεν το καταλαβαινω να σου πω την αληθεια. Τι ειναι αυτο που φοβαστε?

Απο περιεργια ρωταω γτ το ακουω απο πολους.

Νομίζω έχει να κάνει με το πότε θα πάρουν τα λεφτά.. σε κάποιες περιπτώσεις είναι 5 εργάσιμες από την μέρα παραλαβής αλλά σε μερικές περιπτώσεις είναι 2-3 βδομάδες. Υπάρχουν πολλοί που...βιάζονται να πάρουν τα λεφτά για να αγοράσουν μάλλον κάτι άλλο..

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Nemesis89 έγραψε:

Νομίζω έχει να κάνει με το πότε θα πάρουν τα λεφτά.. σε κάποιες περιπτώσεις είναι 5 εργάσιμες από την μέρα παραλαβής αλλά σε μερικές περιπτώσεις είναι 2-3 βδομάδες. Υπάρχουν πολλοί που...βιάζονται να πάρουν τα λεφτά για να αγοράσουν μάλλον κάτι άλλο..

Προσωπικα οτι ειχα/εχω δωσει το εστελνα με αντικαταβολη.

Οταν σε εμενα σε χωριο εξω απο την Θεσσαλονικη με ερχονται τα λεφτα σε μια μερα αντε max 2

δεν μπορω να καταλαβω μεσα στις πολεις πως αργουν τοσο πολυ και γιατι βιαζονται τοσο πολυ να αγορασουν κατι

αλλο αφου θα βρισκετε εκει για πολυ καιρο ακομα ( σε περιπτωση καινουργιου).

Link to comment
Share on other sites

Ως κάποιος που δεν στέλνει με αντικαταβολή... (στις λίγες πωλήσεις που έχω κάνει)

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί επιμένουν στην αποστολή με αντικαταβολή.

Τι προσφέρει παραπάνω από την κατάθεση στην τράπεζα?

Εκτός δηλαδή από περισσότερα έξοδα, την εισαγωγή τρίτων στην συναλλαγή και την καθυστέρηση στην εξόφληση που μπορεί να είναι από μέρες ως και ποτέ. (κυκλοφορούν μερικές ιστορίες τρόμου σχετικά με κάποιες εταιρίες κούριερ)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, 2cpu said:

Προσωπικα οτι ειχα/εχω δωσει το εστελνα με αντικαταβολη.

Οταν σε εμενα σε χωριο εξω απο την Θεσσαλονικη με ερχονται τα λεφτα σε μια μερα αντε max 2

δεν μπορω να καταλαβω μεσα στις πολεις πως αργουν τοσο πολυ και γιατι βιαζονται τοσο πολυ να αγορασουν κατι

αλλο αφου θα βρισκετε εκει για πολυ καιρο ακομα ( σε περιπτωση καινουργιου).

Ισως να προλάβει κάποια προσφορά που μετά δεν θα ισχύει... Και εγώ ότι έχω δώσει με αντικαταβολή.
Πάντως αυτό το  "θέλω άμεσα τα λεφτά" το έχω ακούσει από πολλούς για αυτό το ανέφερα και εδώ.. έχω ακούσει κ το άλλο.. εεε θα μου κρατήσει 4 ευρώ η τράπεζα.. έλεος..
Ο καθένας με τα κολλήματα του.

4 minutes ago, djkostas said:

Ως κάποιος που δεν στέλνει με αντικαταβολή... (στις λίγες πωλήσεις που έχω κάνει)

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πολλοί επιμένουν στην αποστολή με αντικαταβολή.

Τι προσφέρει παραπάνω από την κατάθεση στην τράπεζα?

Εκτός δηλαδή από περισσότερα έξοδα, την εισαγωγή τρίτων στην συναλλαγή και την καθυστέρηση στην εξόφληση που μπορεί να είναι από μέρες ως και ποτέ. (κυκλοφορούν μερικές ιστορίες τρόμου σχετικά με κάποιες εταιρίες κούριερ)

 

Γιατι υπάρχει κίνδυνος να μην πάρεις ποτέ το προϊόν, δήλαδη μετά την κατάθεση να μην το στείλει ποτέ..
Ενώ με την αντικαταβολή αν δεν παραλάβεις δεν πληρώνεις.. και μπορείς να κάνεις check το προϊόν.

Η εξόφληση δεν γίνεται να μην γίνει...Ποτέ δεν είχα ποτέ πρόβλημα πέρα των 5-6 ημερών, πάντα είχα τα λεφτά μου.

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.