Jump to content




mchls

Recommended Posts

και εγώ σε λίγες ώρες θα το έχω στα χέρια μου ,να δοκιμάσω στο Laptop μου μήπως και παίξω...

Όσο για το Steam βρήκα αρκετά πράγματα που δείνουν για πακέτο με το Sleeping Dogs

Sleeping Dogs on Steam

:daisy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Thx .Μου το έχουν πει το πρόγραμμα,αλλά έχει πολλές ρυθμίσεις και δεν ξέρω ποιες είναι οι κατάλληλες .

Link to comment
Share on other sites

δεν έστριβε ο χαρακτήρας με το ποντίκι

και μπηκα να ρωτησω αν βγηκε κανα patch για να αλλαζεις τα wasd με τα βελη, αυτο δεν το ηξερα, το κερατο μου

αριστεροχειρας+keyboard/mouse = unplayable

Link to comment
Share on other sites

και μπηκα να ρωτησω αν βγηκε κανα patch για να αλλαζεις τα wasd με τα βελη, αυτο δεν το ηξερα, το κερατο μου

αριστεροχειρας+keyboard/mouse = unplayable

patch μάλλον έχει βγει μάλλον,αφού δεν λέει πχ v1 .

Το παίζω με gamepad πλέον,αλλιώς ούτε και γω μπορούσα να στρίψω.

(εκτός και αν έφταιγε που ήταν συνδεδεμένο το gamepad ήδη επάνω)

το παιχνίδι,πολύ καλό όμως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Παίζω εδώ και 2-3 μπορεί και 4 ώρες! Το παιχνιδάκι τα σπάει! Μου είχε λείψει αυτό το gta στυλ παιχνιδιού.. ακόμα και τα mafia, scarface, godfather ή l.a. noire μπορεί να μοιάζουν, μα αυτό έχει τη δική του χάρη! Λίγο ξύλο, λίγο Κίνα λίγο chine town φάση, εμένα με κέρδισε!

Μπορεί να μην ανεβαίνει πάνω από 60fps λόγω της καταγωγής του μα έχει καλά γραφικά και σε κερδίζει αλλιώς. Πολύ καλό! ΕΜΠΛΕΞΑ! :yu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

πολυ καλο παιχνιδι, κομμενο και ραμμενο για καναπε - 360 controller και steam big picture, ακομα και στο πιστολιδι, σχετικα μικρη για sandbox ( 25ωρες πανω κατω ) πολυ καλα γραφικα ( στο pc τουλαχιστον, 360 δεν ξερω πως ειναι, για την ps3 εκδοση εχω ακουσει τα χειροτερα παντως, παιζει να ειναι πιο πολυ εκτρωμα και απο το mafia 2 )

Το gameplay στην αρχη ειναι καπως επαναλαμβανομενο ( πηγαινε εκει πλακωσε 4-5 - rinse repeat ) το συστημα μαχης ομως θυμιζει πολυ arkham asylum οποτε το ξυλικι κατανταει τοσο βαρετο οσο το πιστολιδι στο max payne 1 ( καθολου δηλαδη :p ) πιο μετα εισαγεται μια πολυ καλοδεχουμενη ποικιλια με κυνηγητα - bullet time effects και λοιπα χολυγουντιανα σκηνικα.

Το voice acting ειναι παρα πολυ καλο και το soundtrack ισως απο τα καλυτερα που εχω ακουσει τον τελευταιο καιρο σε παιχνιδι ! Υπαρχουν καποια μικρα glitch οσον αφορα το path finding της AI και το clipping αλλα τιποτα που να κανει το παιχνιδι unplayable / broken, πιστευω ειναι πολυ καλη επιλογη για οσους δεν εχουν παιξει GTA V (ακομα :p )

Ανυπομονω για το sequel (triad wars), αν ειχε λιγο μεγαλυτερη διαρκεια το main story και λιγοτερα dlc θα του εβαζα μεγαλυτερη βαθμολογια, σημειωτεον οτι για το ιδιο το παιχνιδι εδωσα 6.2 εν μεσω steam sales και για τα dlc πανω απο 10 ευρω συνολο !

8/10

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το τερμάτισα πρόσφατα (σε λίγο θα παίξω και το DLC με τα zombies) μπορώ να πω ότι είναι αρκετά καλύτερο από Saints Row αλλά πολύ πίσω σε σχέση με GTA IV (όχι το 5, το 4).

Τα οχήματα δεν τα συνήθισα ποτέ. Τουλάχιστον στο GTA IV μετά από κάποιες ώρες μάθαινες να τα χειρίζεσαι τέλεια. Η κάμερα στην οδήγηση είναι απαράδεκτη. Ο χάρτης είναι μικρός και την πόλη δεν τη νιώθεις πραγματική. Ακόμα και μετά από 10+ ώρες δεν μπορούσα να κινηθώ στην πόλη χωρίς το GPS γιατί τίποτα δεν σου έμενε. Αδιάφορη...

(Προφανώς) έχει αντιγράψει το GTA σε πολλά σημεία όπως η χρήση κινητού για επικοινωνία με χαρακτήρες, όλοι οι τύποι αποστολών είναι βγαλμένοι από GTA, μπορείς να ντύνεσαι και να κοιμάσαι, ραδιόφωνο στο αμάξι κ.α.

Αυτό που μου άρεσε ήταν το ενδιαφέρον σύστημα μάχης που όντως θυμίζει τη σειρά batman αλλά σε πιο σύνθετο (έχει αλληλουχίες για να κάνεις combos). Αν όμως το μάθεις πραγματικά είναι δύσκολο να χάσεις. Σε κάτι έξτρα αποστολές πχ που επιτίθεσαι σε μοναχούς, θα μπορούσα να παίζω άπειρες ώρες νικώντας τους. Αυτό το σύστημα όμως έκανε το παιχνίδι λειψό γιατί οι devs φαίνεται να παραμέλησαν τη χρήση όπλων. Σε ελάχιστα σημεία χρησιμοποιείς όπλα και αυτά είναι αρκετά περιορισμένα (μα να μην έχει rocket launcher; )

Το σενάριο δεν είναι κάτι πρωτότυπο, αλλά τελικώς σε βάζει να νιώθεις όπως ο πρωταγωνιστής και αυτό είναι καλό. Το soundtrack για μένα ήταν αδιάφορο.

Τα γραφικά του ήταν καλά, αλλά είχα την αίσθηση ότι συνεχώς έβρεχε και ήταν βράδυ με αποτέλεσμα να είναι όλα γυαλιστερά και σκοτεινά. Πολλές αντανακλάσεις που με κούραζαν.

Δεν ανυπομονώ για το sequel αλλά σίγουρα θα το παίξω όταν βγει σε καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

(σε λίγο θα παίξω και το DLC με τα zombies) don't ! ειναι ΑΘΛΙΟ ! εγω θα παιξω year of the snake κααααποια στιγμη

Τα οχήματα δεν τα συνήθισα ποτέ. Τουλάχιστον στο GTA IV μετά από κάποιες ώρες μάθαινες να τα χειρίζεσαι τέλεια. VELOCITA ftw, πες μου οτι οδηγας με keyboard και οχι με 360 controller, αυτο μονο... τελος ! :p Η κάμερα στην οδήγηση είναι απαράδεκτη. true

(μα να μην έχει rocket launcher; ) εχει grenade launcher :p

Το soundtrack για μένα ήταν αδιάφορο. what ??? Vivienne Lu - Yellow Fever - Sleeping Dogs Original HD Soundtrack - YouTube

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] οποιοδήποτε παιχνίδι έχει shooting δεν ξεκινάω καν να το δοκιμάσω με controller. To grenade launcher ναι υπάρχει, αλλά σε αποστολή και μετά το χάνεις. Γενικά δεν μπορείς να κάνεις πολύ σαματά στην πόλη εκτός αποστολής...

Link to comment
Share on other sites

με 5 τονους auto-aim (soft target lock στα options αν θυμαμαι καλα ) + μπολικο bullet time οταν κανεις σαλτο και μετα headshots στο καπακι μια χαρα σκοτωνονται τα botακια, single player ειναι στην τελικη :p

Το mafia 2, που ειχε πιο δυσκολη οδηγηση και αρκετα πιο δυσκολες μαχες το τερματισα με το 360 controller διπλα απο το πληκτρολογιο ετσι ωστε να εχω αναλογικο γκαζι/φρενο, το ιδιο και στο LA noire :p

Απο dlc αξιζουν τα year of the snake και το red envelope.

Το movie masters εχει κουστουμι με 40% face boost και ενα αλλο που μειωνει το damage απο τις φαπες στο 60%, καλο ειναι να τα εχεις αλλα δεν ειναι και must.

Το swat pack και το police protection δινουν κατι side quests αλλα ειναι αδιαφορα, θα κανεις 3-4 και μετα θα βαρεθεις :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.