Jump to content



Seagate RMA


Kosmos

Recommended Posts

Μου καηκε πριν καμια βδομαδα ενας 500αρης seagate:wall: και επειδη στο πλαισιο δεν εχουν το ιδιο μοντελο με 32mb cache, ειπα να κανω rma απευθειας στη seagate. Τους εστειλα mail να ρωτησω αν ειναι διαθεσιμο το ιδιο μοντελο, μου απαντησαν, συμπληρωσα την φορμα rma....ολα μια χαρα. Αμ δε, για να στειλω τον σκληρο δισκο πρεπει λεει να ειναι σε seashell(page 5). Που να το βρω εγω τωρα το seashell?Εχει κανει κανεις rma στην seagate να μου πει αν δεχονται με αλλη συσκευασια? Θα τους στειλω και mail για να τους ρωτησω...αλλα αν κανουν παλι καμια βδομαδα να μου απαντησουν...πιο γρηγορα το παω κολυμπωντας ιταλια μου φαινεται και δεν χρειαζομαι και seashell.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγω RMA εκει πριν κανα χρονο. Μου ειπαν για seashell, αλλα εγω το εβαλα σε αντιστατικο, μετα το τυλιξα σε bubblewrap 2 φορες και τελος το εβαλα σε κουτακι που ειχε κομματακια φελιζολ. Σε 3 εβδομαδες ειχα νεο δισκο. (Ουτε καν refurbished :D )

Link to comment
Share on other sites

Αν θες τέτοιο Seashell μπορεις να ζητησεις απο κανένα κατάστημα πλαισιο , Multirama στο σερβις αν τους περισσευει κανενα.

Παντως ισχυει ότι δεν ειναι υποχρεωτικό, αρκει ο δίσκος να έχει κάτι άλλο όπως bubblewrap φελιζολ, χαρτι .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφου λεει και ο YDinopoulos οτι τους το εστειλε ετσι, δεν νομιζω να εχω προβλημα. Απο αντιστατικα σακουλακια αλλο τιποτα, καπου θα βρω και bubblewraps και θα το φασκιωσω :p.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστειλα πριν μερικές μέρες ένα δίσκο σε χάρτινο απλό φάκελο και δεν είχαν κανένα πρόβλημα... Χωρίς αντιστατικά και χωρίς bubble wrap (δεν είχα) Παρέλαβα και την αντικατάσταση χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έστειλα ένα δίσκο RMA χωρίς κάν φάκελο, μόνο με το γραμματόσημο πάνω στην sata κολλημένο, και μου έστειλαν όχι έναν αλλά 2 δίσκους γιατί λέει έκανα ακριβώς το αντίθετο από ότι ζητούσαν...:tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έστειλα ένα δίσκο RMA χωρίς κάν φάκελο, μόνο με το γραμματόσημο πάνω στην sata κολλημένο, και μου έστειλαν όχι έναν αλλά 2 δίσκους γιατί λέει έκανα ακριβώς το αντίθετο από ότι ζητούσαν...:tomato::tomato:

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::hmm::hmm:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έστειλα ένα δίσκο RMA χωρίς κάν φάκελο, μόνο με το γραμματόσημο πάνω στην sata κολλημένο, και μου έστειλαν όχι έναν αλλά 2 δίσκους γιατί λέει έκανα ακριβώς το αντίθετο από ότι ζητούσαν...:tomato::tomato:

:laughing::laughing::laughing:

και ας ζητάνε σισελ και μισελ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.