Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Το mail ειναι μια υπενθυμιση για ενεργοποιηση του media center κλειδιου πριν την 31-1-13.

Οπως διαβασα το Mail καταλαβαίνω οτι μετα την ημερομηνια αυτη δεν μπορει πλεον να γινει ενεργοποιηση του κλειδιου.Οσοι δηλ ειχαν pro και ενεργοποιησαν σε media center, αν κανουν format μετα την 1 -2 -13 , δεν θα μπορουν να ξαναενεργοποιησουν τον κωδικο αυτο .Αρα το bug για "τσαμπα" windows 8 ισχυει μεχρι να γινει format,μετα , παπαλα...

Αρα αν χρειαστει να ξαναγινει εγκατασταση βαζεις τον κωδικο για pro

Τι εννοείς με το τελευταίο;

Αν δλδ τα εχεις ενεργοποιησει όλα κανονικά (με νόμιμο κλειδι 8 και κλειδι MC από την παραπανω διαδικασία / τσαμπα) και κάνεις format με την 1/2/2013 δεν θα μπορεσεις να ξαναπεράσεις τα MC;

Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με το τελευταίο;

Αν δλδ τα εχεις ενεργοποιησει όλα κανονικά (με νόμιμο κλειδι 8 και κλειδι MC από την παραπανω διαδικασία / τσαμπα) και κάνεις format με την 1/2/2013 δεν θα μπορεσεις να ξαναπεράσεις τα MC;

Ξέρει κανείς;

Αυτό είναι μια απορία που έχουμε όλοι.

Λογικά αύριο θα ξέρουμε τι ισχύει.

SGII™

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια απορία που έχουμε όλοι.

Λογικά αύριο θα ξέρουμε τι ισχύει.

SGII™

Αυτο καταλαβα διαβαζοντας το mail ,οτι δηλ πρεπει η ενεργοποιηση να γινει ΠΡΙΝ τις 1/2/13 ,διαφορετικα ΔΕΝ θα μπορει να ενεργοποιηθει

Link to comment
Share on other sites

Αυτο καταλαβα διαβαζοντας το mail ,οτι δηλ πρεπει η ενεργοποιηση να γινει ΠΡΙΝ τις 1/2/13 ,διαφορετικα ΔΕΝ θα μπορει να ενεργοποιηθει

Κάνοντας φρέσκια εγκατάσταση x64, προσπάθησα πριν τις 12 να κάνω αρχική ενεργοποίηση με το δεύτερο κλειδί που πήρα κατεβάζοντας το Media Center σε προηγούμενη x32 εγκατάσταση και μου έγραψε ότι είναι μόνο για add feature.

Αφού τελείωσα την εγκατάσταση στις 12:20 προσπάθησα πάλι με το παραπάνω κλειδί να ενεργοποιήσω/κατεβάσω τον Media Center

post-11106-1416077030,1301_thumb.jpg

και δέκα λεπτάκια αργότερα ήμουνα ΟΚ.

post-11106-1416077031,8307_thumb.jpg

Βέβαια είναι λίγο νωρίς να βγάζουμε συμπεράσματα...

Link to comment
Share on other sites

Aν και η προσφορά έληξε, η ΜS προσπαθεί απεγνωσμένα να "σπρώξει" το λειτουργικό. Είχα κάνει αίτηση αναβάθμισης παλαιότερα αλλά τελικά δεν ενεργοποίησα την προσφορά και σήμερα μου ήρθε email για δυνατότητα αναβάθμισης με 14,99 μέχρι 28/02.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους δεν τους άρεσε το interface για αυτό το λέω.

Στάλθηκε από το GT-N7000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Ευχαριστώ πολυ, θα ακολουθήσω τη συμβουλή για virtual machine.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα εγκατέστησα μέσω vbox (πάλι καλά) και δε μου άρεσαν καθόλου. Όπως μπήκαν, έτσι θα βγουν:TD:

Ειμαι σιγουρος οτι ετσι θα συμπεριφερθηκες και στα vista, ετσι;

Τι προλαβε να μην σου αρεσει σε λιγοτερο απο μερα που τα επαιξες;

Γενικα 9 στα 10 βιαστικα συμπερασματα ειναι λαθος.

Δωσε τους μια καλη δοκιμη για καμια εβδομαδα και μετα βγαζεις ασφαλη συμπερασματα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.