Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Α τα νευρα μου! εχω φαει τοσες μερες να ψαχνω περι του update στα win 10 γιατι δεν μου το εμφανιζε.

Εφτιαξα  2-3 .bat αρχεια εκανα καταργηση και εγκατασταση ενημερωσεων εψαξα ολο το ιντερνετ, για να πεσει το ματι μου πανω στην ενεργοποιηση ''εμφανιση ολα τα εκονιδια και οι ειδοποιησεις στην γραμμη εργασιων" !!!

 

...με ξεφτιλισα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καθομαι και ψαχνω αν πρεπει να κανω καποια αναβαθμιση απο 8 που ειμαι τωρα. 10 τα απερριψα γιατι δε βρισκω κατι χρησιμο. 8.1 οσοι εχετε βαλει εχουν καποια διαφορα?

 

http://mashable.com/2013/10/17/windows-8-1-best-features/

 

Απο τα παραπανω που σχεδον ολα αναφερονται στο MEtroUI και τις εφαρμογες του δε με ενδιαφερει κατι. Ισως το πρωτο που λεει δηθεν και καλα οτι σου σωζει 15-20% χωρο στο δισκο που και παλι δε ξερω κατα ποσο στεκει πραγματικα. Αλλες ουσιαστικες διαφορες εχουν απο την αρχικη εκδοση των 8

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να ανεβω σε 10, 8 ή 8.1 ειναι η απορια μου

Με δεδομένο ότι αρκετές ενημερώσεις (non critical) των 8 έγιναν διαθέσιμες μόνο μετά την αναβάθμιση σε 8.1, εγώ θα σου πρότεινα τα δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν μπορώ να το ξέρω αυτό, εγώ μπαίνω με mail της μορφής xxx@gmail.com.

Δοκίμασέ το και λογικά ίσως παίζει.

Στην ουσία αν έχεις έναν μόνο χρήστη κ δεν τίθενται θέματα ασφαλείας, π.χ. pc σε κοινόχρηστο χώρο, είναι σαν να του λες κάνε login κατευθείαν σε αυτό το λογαριασμό κ τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ηρθε μεσα απο τα updates μια αναβαθμιση λογισμικου 850mb...ξερει κανεις τι ειναι?

 

Συνηγορώ στο παραπάνω, αλλά εάν έχεις ακόμα 8, παίζει να είναι αναβάθμιση σε 8.1 . Πάντως μπορείς να σκεφτείς και να αναβαθμίσεις μια και καλή σε 10...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.