Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Μετα απο φρεσκια εγκατασταση των 8.1 ξαφνικα η εισοδος του μικροφωνου και των ακουστικων δεν αναγνωριζονται.τα "τζακ"βισματα ειναι απο πισω.καμμια ιδεα τι παιζει????

Πιθανότατα χρειάζεται να περάσεις τον πλήρη audio driver. Κατέβασέ τον από το support της Realtek -ή όποιας εταιρείας είναι η κάρτα ήχου σου- και λογικά θα είσαι εντάξει. Αν όχι, νέο θέμα με λεπτομέρειες, για να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πως μπορώ να διαγράψω το skype???Έχω 2 λογαριασμούς σε ενα email...και δεν μπορώ να μπω σε αυτόν που θέλω...

 

Αυτό είναι άσχετο με τα windows 8. Kάνε νέο θέμα.

Επίσης 2 λογαριασμούς με το ίδιο mail ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

0fc3ec9a3794d2c502bb549b50fe9c2d.jpg

Δηλαδή κλειδιά με 10eur που δίνουν με το κιλό τύποι σαν τον παραπάνω είναι μουφεξ? Έχω αγοράσει 2-3 φορές για παιχνίδια έτσι, χωρίς θέμα (βέβαια σε ένα έπρεπε να ζητήσω 3 αλλαγές κωδικού για να παιξει). Τι ισχύει λέτε; key generators?

Link to comment
Share on other sites

0fc3ec9a3794d2c502bb549b50fe9c2d.jpg

Δηλαδή κλειδιά με 10eur που δίνουν με το κιλό τύποι σαν τον παραπάνω είναι μουφεξ? Έχω αγοράσει 2-3 φορές για παιχνίδια έτσι, χωρίς θέμα (βέβαια σε ένα έπρεπε να ζητήσω 3 αλλαγές κωδικού για να παιξει). Τι ισχύει λέτε; key generators?

 

εχω και γω αγορασει φθηνα κλειδια, αλλα στην πρωτη εγκατασταση θα στο ενεργοποιησει, στο format θα σου πει οτι δεν ειναι geniune. Αυτο συνεβη τουλάχιστον σε μενα.

 

Μακάρι να δούμε κάποτε συνδρομητικό μοντέλο τύπου office 365 και στα Windows.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω και γω αγορασει φθηνα κλειδια, αλλα στην πρωτη εγκατασταση θα στο ενεργοποιησει, στο format θα σου πει οτι δεν ειναι geniune. Αυτο συνεβη τουλάχιστον σε μενα.

 

Μακάρι να δούμε κάποτε συνδρομητικό μοντέλο τύπου office 365 και στα Windows.

 

Μακάρι να δούμε τσάμπα Windows, όπως φημολογείται για τα 10, και όπως είναι το επιχειρηματικό μοντέλο πλέον για σχεδόν όλα τα άλλα λειτουργικά συστήματα.

Link to comment
Share on other sites

εχω και γω αγορασει φθηνα κλειδια, αλλα στην πρωτη εγκατασταση θα στο ενεργοποιησει, στο format θα σου πει οτι δεν ειναι geniune. Αυτο συνεβη τουλάχιστον σε μενα.

Μακάρι να δούμε κάποτε συνδρομητικό μοντέλο τύπου office 365 και στα Windows.

Το συνδρομητικό μοντέλο δεν παίζει στην Ελλάδα. Το κόστος είναι μεγάλο και είμαστε καρμιρηδες γενικά.

Και να σου πω την αλήθεια φάση azure πχ δε με ψήνει. Όλα τα data μου στο cloud. Και σε 10 χρόνια ένας τύπος έχει ότι πληροφορίες θέλει και τις πουλάει όσο θέλει. Γιατί μην ξεχνάμε admins είναι αυτοί όχι εσύ.

Και από τον admin και τον λογιστή δύσκολο να κρυφτείς.

Link to comment
Share on other sites

1)Το λογισμικό που προσφέρεται δωρεάν στους φοιτητές τι διαφορά έχει από τις κανονικές εκδόσεις?

 

2)Τι έκδοση των windows 8.1 να βάλω; 

 
  • Microsoft Windows 8.1 Pro 
  • Microsoft Windows 8.1 Pro N 
  • Microsoft Windows 8.1 Pro N with Update
  • Microsoft Windows 8.1 Pro with Update
  • Microsoft Windows 8.1 Symbols
  • Microsoft Windows 8.1 Symbols Debug Checked
  • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Pro
  • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Pro with update
Link to comment
Share on other sites

 

1)Το λογισμικό που προσφέρεται δωρεάν στους φοιτητές τι διαφορά έχει από τις κανονικές εκδόσεις?

 

2)Τι έκδοση των windows 8.1 να βάλω; 

 
  • Microsoft Windows 8.1 Pro 
  • Microsoft Windows 8.1 Pro N 
  • Microsoft Windows 8.1 Pro N with Update
  • Microsoft Windows 8.1 Pro with Update
  • Microsoft Windows 8.1 Symbols
  • Microsoft Windows 8.1 Symbols Debug Checked
  • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Pro
  • Microsoft Windows Embedded 8.1 Industry Pro with update

 

 

Η μόνη διαφορά είναι ότι εξαρχής ισχύει για ενεργοποίηση σε ένα μηχάνημα, ενώ τυπικά χάνεις το δικαίωμα επανενεργοποίησης όταν λήξει η ιδιότητα με την οποία είσαι δικαιούχος. Για καθημερινή χρήση, διαλέγεις μια από τις πρώτες 4. Τα κλειδιά ισχύουν cross-version, αλλά δεν μπορείς να πάρεις ένα από το καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά είναι ότι εξαρχής ισχύει για ενεργοποίηση σε ένα μηχάνημα, ενώ τυπικά χάνεις το δικαίωμα επανενεργοποίησης όταν λήξει η ιδιότητα με την οποία είσαι δικαιούχος. Για καθημερινή χρήση, διαλέγεις μια από τις πρώτες 4. Τα κλειδιά ισχύουν cross-version, αλλά δεν μπορείς να πάρεις ένα από το καθένα.

Τι διαφορά έχει αυτό που λέει with Update?

 

Και αυτά που είναι Ν θα είναι πιο ελαφριά?

Link to comment
Share on other sites

Και αυτά που είναι Ν θα είναι πιο ελαφριά?

 

The N editions of Windows 8.1 allow you to choose your own media player and software required to manage and play CDs, DVDs, and other digital media files. If you choose to use Windows Media Player 12, downloading it, along with related software, is free. Windows 8.1 N editions are available for customers who live in countries that are part of the European Economic Area and Switzerland.

Basically it's the version the EU requires Microsoft to sell so people can pick their own media player and not have Windows Media Player "forced" on them.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχουν τίποτα οδηγοί ή ειδικές ρυθμίσεις βελτιστοποίησης των Windows 8 για ταμπλέτες και μνήμες eMMC (ή αυτές ενεργοποιούνται κατά την αναγνώριση του hardware κι εγκατάσταση του λειτουργικού; )

 

Πχ το indexing είναι καλό να είναι ενεργοποιημένο; Υπηρεσίες που μπορούν να απενεργοποιηθούν;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως διάολο βάζω να ανοίγει τα txt με το Notepad++; Δεν έχει επιλογή Open With και στα defaults μου έχει μόνο το notepad και να βρω app από το store...

 

Δεξί κλικ σε ένα txt στο desktop και Open with - Choose default program, αν δεν εμφανίζει το Notepad++ πάτα το More οptions κάτω κάτω.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.