Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

αυτό δεν παίζει στα RT μανα μ' :p

Tελικά γίνεται πανεύκολα και με την ενσωματωμένη εφαρμογή που ειναι και βολική. Απλά ειναι μέχρι να εξοικειωθείς λιγακι με το πώς δουλεύουν :p

Link to comment
Share on other sites

Thunderbird.

#sent from my Amstrad CPC 6128#

Is Thunderbird compatible with Windows RT?

No. Since there's no Thunderbird app, Thunderbird won't run under Windows RT, since it only runs Windows Store apps.

So Thunderbird :

won't run on the a Surface RT tablet, which has a Windows RT system, or any other Windows RT device.

will run on a Surface Pro tablet, which has the full Windows 8 system. And all other versions of Windows 8

Link to comment
Share on other sites

Is Thunderbird compatible with Windows RT?

No. Since there's no Thunderbird app, Thunderbird won't run under Windows RT, since it only runs Windows Store apps.

So Thunderbird :

won't run on the a Surface RT tablet, which has a Windows RT system, or any other Windows RT device.

will run on a Surface Pro tablet, which has the full Windows 8 system. And all other versions of Windows 8

Ουπς...λάθος. Δεν πρόσεξα ότι αναφερότανε σε RT.:tomato::tomato:

...και κάπου μέσα μου με έτρωγε ότι κάτι δεν πάει καλά ο Haya να ψάχνει για email client....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα γκαντεμια να πάρει..

Πάω να κουμπώσω το tablet (αυτό που ανέφερα παραπάνω) στο tablet dock και τα Windows (στο device manager) βγάζουν error "Code 43" σε μια "αγνωστη συσκευή" που τελικα ειναι η USB του πληκτρολογίου.

Καμια ιδέα για επιδιόρθωση πριν πάει για RMA ;

(restarts, ξηλωμα και ξανα περασμα του driver κλπ τα εχω ηδη κανει)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

τελικά ρε παιδιά, (μετά και το Lumia 820 που απόκτησα πρόσφατα) το metro UI είναι πάρα πολυ χρηστικό. Σίγουρα πιο εύκολο με ένα touchpad, αλλά γενικά μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα εύκολα και γρήγορα.

Φανταστικό είναι επίσης ότι κάνεις connect σε όλους τους λογαριασμούς σου, και μετά όλες οι επαφές σου φαίνονται στο people. Από εκεί μετά βλέπεις Notifications από παντού (facebook, linkedin etc etc) το οποίο είναι καραβολικό...

Εφαρμογές από το store που νόμιζα ότι έπαιζαν μόνο σε κινητό (Jetpack joyride, wheres my water Κλπ)..

και όχι μόνο.. παίδες σας συμβουλεύω να τα εξερευνήσετε λίγο τελικά παραπάνω, πριν πείτε, α δεν έχει σταρτ μπάτον ή το μέτρο είναι γτπκ...

δεν ξέρω είμαι λίγο ενθουσιασμένος μάλλον γιατί μόλις σήμερα άρχισα να τα ψάχνω και τα είχα βάλει από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας τους... :dirol:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τελείως γτπ απλά δεν βολεύει έναν μέσο desktop user. Τώρα αν εσένα σε βόλεψε δεκτό. Εγώ πάντως μέχρι 2 μέρες έκανα υπομονή, μετά έβαλα το startisback

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να παραδεχτώ οτι από drivers τα 8 (μάλλον τα 8.1 για να είμαι ακριβής γιατί αυτά πέρασα) είναι φουλ κομπλέ! Τα πέρασα στο Acer Aspire One και είχα κατευθείαν bluetooth, wifi και τα πάντα όλα. Μόλις ξαναπέρασα τα 7 (γιατί δεν την πάλεψα καθόλου :p ) είχα μόνο touchpad :weep:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τελείως γτπ απλά δεν βολεύει έναν μέσο desktop user. Τώρα αν εσένα σε βόλεψε δεκτό. Εγώ πάντως μέχρι 2 μέρες έκανα υπομονή, μετά έβαλα το startisback

μπα με βόλεψε μετά από την επαφή που είχα με windows 8 phone...και εγώ όταν το είδα πρώτη φορά, είδα τον ουρανό σφοντίλι και έβαλα το Pokki...αλλά το κόλπο δεν είναι μόνο στο UI, αλλά και το τι σου προσφέρει το Metro, οπως το People Που βλέπεις ότι Notification στο fb χωρίς να μπεις στην σελίδα του από τον Browser, ή να δεις τα mail σου από την εφαρμογή, και να βλέπεις ότι έχεις mail me notification Κανονικά όπως το κινητό μας τηλέφωνο...

Σαφώς τώρα το Pokki δεν θα το βγάλω ακόμα, γιατί θέλω να δω το 8.1 πώς θα είναι. Ξέρεις με εκνευρίζουν και αυτά τα χαζοπρογράμματα..

φάουλ που βρίσκω είναι αυτό που έβαλε ο μάγος παραπάνω, ότι δεν μπορείς να ανοίξεις ένα app από το desktop, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να σε αφήνει να βάλεις ένα Shortcut σε έναν φάκελο ας πούμε και να το τρέχεις από εκεί...δηλαδή είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

εγώ το θέμα που έχω είναι ότι ότι και να κάνω ΠΑΝΤΑ ζητάει password όταν κάνω boot

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pTz9a1bI7jU]How To Remove Password Login on WIndows 8 - YouTube[/ame]

;):T:

με το search Πάτα netplwiz ξετίκαρε την επιλογή "users must enter blah blah blah..." πάτα apply βάλε μια τελευταία φορά τον κωδικό σου και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.