Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

εγώ το θέμα που έχω είναι ότι ότι και να κάνω ΠΑΝΤΑ ζητάει password όταν κάνω boot

Start > Run > "control userpasswords2"

Βγάζεις την επιλογή "Users must enter user/pass..."

Μετά θα σου βγάλει ένα παράθυρο που ζητάει τον default χρήστη. Βάσεις όποιον θέλεις, το pass του 2 φορές και είσαι έτοιμος.

Η διαδικασία είναι για τα ΧΡ, αλλά δουλεύει με τον ίδιο τρόπο στα 8.x

Control Userpasswords2 - Luke Jackson

Αύριο κατεβαίνουν επίσημα τα 8.1

Έχεις κάποιο επίσημο link;

Μέχρι στιγμής μόνο τα Preview βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Windows 8 fresh με ΑΤΙ 4770 και και έχει εγκαταστήσει driver από MS. Αποτέλεσμα τα opengl pixelformats κουκουρουκου. Στην διαχείριση συσκευών ΟΛΑ καλά, πουθενα θαυμαστικό.

Για να δουλέψει σωστά ο Η/Υ με openGL H/W acceleration πρέπει να γίνουν απεγκατάσταση οι MS drivers και να μπούν οι ΑΤΙ.

:dots:

Βάλε ρε ms ένα θαυμαστικό/caution στην κάρτα γραφικών αφού με τους drivers σου ΔΕΝ δουλεύει σωστά η OpenGL.

Πολύ κaλοπαιδα εκεί στην MS :TD: :warning2:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα γίνουν διαθέσιμα σαν update στο Windows update ή στο Windows Store.

Ναι, θα είναι στο Windows Store, μετά τις 14:00 (04:00 Pacific Time).

Αλλά είχαν πει πως θα μπορούμε να τα κατεβάσουμε κάπως σαν iso για εγκατάσταση από την αρχή και όχι μόνο ως update. Αυτό με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

στο store πάντως το update που έχει είναι 3,63GB σε μέγεθος, οπότε λογικά είναι το .iso που ψάχνεται παίδες.

Που το βρήκες αυτό;

Εγώ κατέβασα το εργαλείο που δίνει, και βάζοντας το S/N που έχω, μου λέει ότι είναι invalid. (copy/paste από το email αγοράς)

Συνάδελφος που έκανε το ίδιο, του το κατεβάζει, αλλά είναι 2.7GB... (Pro x64) :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες αυτό;

Εγώ κατέβασα το εργαλείο που δίνει, και βάζοντας το S/N που έχω, μου λέει ότι είναι invalid. (copy/paste από το email αγοράς)

Συνάδελφος που έκανε το ίδιο, του το κατεβάζει, αλλά είναι 2.7GB... (Pro x64) :boxed:

Εγώ άνοιξα το store και μου είχε φάτσα κάρτα την αναβάθμιση για 8.1.

Kατεβάζω κανά 3ωρο βέβαια κι είμαι ακόμα στο 28%.

Τώρα πόσα GB είναι και με τι ταχύτητα κατεβάζει δε φαίνεται πουθενά!

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Εδιτ: Εντέλει έλεγε για 3.63GB όπως βλέπω από πάνω, απλά χωρίς να χω πιει καφέ δεν το πρόσεξα.. :p
Link to comment
Share on other sites

μου εμφανίζει update to windows 8.1 for free στο store.

http://img854.imageshack.us/img854/296/o7j3.png

Έχεις εγκατεστημένα τα 8 και μπαίνεις από εκεί στο Windows Store;

Αν ναι, εμένα δε με ενδιαφέρει αυτή η μέθοδος. Θέλω πχ με τα 7 να μπω να τα κατεβάσω. Τα έχω αγορασμένα τα 8, αλλά δεν τα έχω στημένα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.