Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Θα το "αφήσω" και θα ενημερώσω γιά το αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ και πάλι !!

Δυστυχώς τα ίδια κάνει ... "κλειδώνει" και μου ζητάει κωδικό.

Και έχω βάλει σε μία επιλογή που έχει "να μην ζητάει κωδικό κατά την αφύπνιση" ... :shutup:

Link to comment
Share on other sites

Απο που ακριβως μπορουμε να δημιουργησουμε recovery disc ωστε να μπορουμε να επαναφερουμε το οποιοδηποτε υπολογιστη ή laptop με τα win8 στην εργοστασιακη του κατασταση ΧΩΡΙΣ να εχει απολυτως τιποτα στο δισκο απο τα προγραμματα ή αρχεια που μπορει να του εχουμε περασει μετα την εγκατασταση τους.

Επειδη απ' οτι διαβαζω κατι τετοιο δεν μπορει να γινει σε δισκακια dvd αλλα μονο σε usb flash disk μπορει με καποιο τροπο να γινει σε δισκακια dvd?

Αν οχι απο τα win8 μπορει απο καποιο αλλο προγραμμα π.χ. acronis true image home edition?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι αυτο δεν ειναι θεμα των win8?????

Δεν αφορα δηλαδη τα win8 αυτο που ρωταω?

Δηλαδη δεν εχουν τα win8 αυτουσιο προγραμμα backup/restore?

Ειναι δηλαδη ασχετο απο τα win8 αυτο που ρωταω???????????

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο που ρωταω δεν ειναι γενικο θεμα των win8????

Δηλαδη εδω οταν λες συζηταμε γενικα θεματα εννοεις αν μας αρεσουν τα win8 αν π.χ. δεν μ' αρεσει το χρωμα των win8 και τετοια ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ θεματα που αφορουν τα win8?

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο που ρωταω δεν ειναι γενικο θεμα των win8????

Δηλαδη εδω οταν λες συζηταμε γενικα θεματα εννοεις αν μας αρεσουν τα win8 αν π.χ. δεν μ' αρεσει το χρωμα των win8 και τετοια ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΟΗΜΑ θεματα που αφορουν τα win8?

Δεν είναι άσχετο με τα 8!

Απλά επειδή η ερώτησή σου είναι συγκεκριμένη και ίσως να την έχουν κι άλλοι χρήστες, εδώ μέσα που έχουν ειπωθεί τόσα και τόσα μετά από λίγο θα χαθεί, δοθεί δε δοθεί απάντηση στο ερώτημα σου! ;)

Για αυτό σου λέει φτιάξε νέο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδη προτηματε να γεμιζει το φορουμ με καθε λογης ερωτηση αφου θα δημιουργειτε νεο τοπικ για πλακα κανενα προβλημα με εμενα.

Οτα εχω την ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συγκεκρημενη απορια για το οτιδηποτε θα ανοιγω νεο τοπικ.

Το δικο σας φορουμ θα γεμιζει.....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με ένα γρήγορο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι σχετικό.Έχω netbook win 8 και παρατηρώ ότι σέρνεται γιατί έχω cpu usage 90-100% σχεδόν συνέχεια ακόμη και σε idle κατάσταση. Στον task manager βλέπω ότι το μεγαλύτερο usage γίνεται από το service Host:Local service (No network) κτλπ. αυτό για αρκετή ώρα και μετά σταματάει.. καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο αν και έβαλα απενεργοποίηση οθόνης 1 ώρα και απενεργοποίηση δίσκου 3 ώρες, συνεχίζει να κλειδώνει σε λιγότερο από 5 λεπτά.

Εάν υπάρχει καμμία λυση θα ήμουν ευγνώμων.

Το screensaver σου, απαιτεί password

Link to comment
Share on other sites

Μερικες αποριες...

1. Τα 8.1 ειναι σε beta/consumer preview αυτη την στιγμη η full?

2.Υπαρχει η δυνατοτητα update πανω στα 8 η θα πρεπει να ξαναπερναω προγραμματα;

Sent from my Note II using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

1. Έχουν βγεί κανονικά

2. Βεβαίως. Update μέσα από το windows store. To έκανα και δεν έχασα τίποτα. Βέβαια να το κοιτάξεις μετά γιατί κάποιες ρυθμίσεις που είχα κάνει δεν τις κράτησε και έπρεπε να τις ξανακάνω.

Επίσης αν έχεις tablet και ασχολείσαι με custom fw, θα σου πρότεινα να μείνεις στα 8, μιας και στα 8.1 αλλάζει ο τρόπος που χειρίζονται τα usb hubs με αποτέλεσμα οι drivers που υπάρχουν ήδη να μη δουλευουν και να μην μπορείς να φλασάρεις το κινητό/tablet το οποίο έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχεις tablet και ασχολείσαι με custom fw, θα σου πρότεινα να μείνεις στα 8, μιας και στα 8.1 αλλάζει ο τρόπος που χειρίζονται τα usb hubs με αποτέλεσμα οι drivers που υπάρχουν ήδη να μη δουλευουν και να μην μπορείς να φλασάρεις το κινητό/tablet το οποίο έχεις.

Δεν κατάλαβα αν αναφέρεσαι γενικά ή ειδικά, πάντως το iPhone από 7.0.0 σε 7.0.2 και μετά σε 7.0.3 το έκανα μέσω 8.1 χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.