Jump to content



Αλλαγή κουτιού


vic

Recommended Posts

αφου ψηθικες για το 600ρακι να σε πληροφορησω οτι σε καληπτει απολυτα σε αυτα που ειπες ειδικα στο θεμα cable management!!!!

σκονη δεν παιζει γιατι εχει φιλτρο στον μπροστινο ανεμιστηρα που ειναι και η εισαγωγη του αερα στο κουτι

τωρα οσον αφορα για τα φανακια και τα φωτα τους

ο πανω και ο μπροστινος εχουν λευκο φως το οποιο δυναμωνει αναλογα με τισ στροφες του εκαστοτε φαν!

παντος αν θες να κοιμασαι με τα μαμισια φαν ειναι λιγο δυσκολο και ας τα εχεις στην χαμηλοτερη κλημακα απο το φαν κοντρολερ του κουτιου

και για λογους θορυβου και για το φως που βγαζουν

η καλυτερη λυση θα ηταν να τους αντικαταστησεις!

πς: ολα αυτα αφορουν το 600ρακι το ασπρο

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά έχω καταλήξει στο δίλλημα 650D vs 800D.

Είναι παρόρμηση (800D) vs λογική (650D). :p

[MENTION=4482]LevelOne[/MENTION]

ΥΓ. Πάντως γνώμη μου είναι πως και στα δύο κουτιά, οι τρύπες για το κρύψιμο των καλωδίων έπρεπε να ήταν πιο κοντά στη μητρική, έτσι ώστε το καλώδιο να κρύβεται αμέσως μετά τη σύνδεση στη μητρική.

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτείνω και εγώ το 650d. έχω το 800d και είναι πολύ ογκώδες. και στα λεφτά του σίγουρα έχω δεί καλύτερες κατασκευές. όσο αφορά τη σκόνη, το αγόρασα μεταχειρισμένο χωρίς το φίλτρο του τροφοδοτικού και γίνεται χαμός. εφόσον όμως τα παιδιά που του έχουν φίλτρο επιβεβαιώνουν ότι είσαι οκ δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά τόσο χάλια είναι η κατάσταση με τη σκόνη στο 800D; Όσο για τον όγκο, από τα μέτρα που έχω δει στο internet, δε διαφέρει και τρομερά από το Armor Plus που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ένα φίλτρο έλειπε. Τόσο χάλια η κατάσταση χωρίς ένα φίλτρο; Άσε που αυτό δίνει τη δυνατότητα στους κατόχους τους κουτιού με όλα του τα χαρακτηριστικά να πουν στο νήμα εάν όντως έχουν κάποιο πρόβλημα με τη σκόνη ή όλα είναι ελεγχόμενα. :p

Link to comment
Share on other sites

Το κάτω φίλτρο δεν πιάνει μόνο το Psu αλλά πάει και πιο μέσα

Αν λείπει το κάτω λοιπόν και έχεις και ρουφάνε έναν 14άρι στο πάτωμα και ένα τροφοδοτικό λογικό είναι να γίνεται χαμός. Δεν είναι και μικρή η βάση του:)

Προσωπικά θέμα σκόνης δεν...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.