Jump to content



Εκλογές 2012


astrolabos

Recommended Posts

Όταν βγάλει κάποιος το κομματικό κράνος και ψάξει το δάσος πίσω από δέντρο μπορεί να δει τα χειρότερα να έρχονται - Real.gr - Επικαιρότητα - Νέο δανειακό πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4,1k
  • Created
  • Last Reply
Αν βγει το κόμμα μας περιμένουμε τα καλύτερα και είμαστε έτοιμοι να δικαιολογήσουμε τα πρώτα του λάθη.

Αν βγει το άλλο κόμμα μας περιμένουν τα χειρότερα και από το πρώτο δευτερόλεπτο έχουμε το δάκτυλο στην σκανδάλη έτοιμοι να πυροβολήσουμε με το παραμικρό.

Μαύρο, άσπρο.

Διαφέρουμε άραγε και σε τι βαθμό;

Ζήτω το Αλτσχάιμερ...

attachment.php?attachmentid=50902&stc=1&d=1340111696

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4508]Dem[/MENTION]

Τώρα αυτό πως θέλεις να το λάβω; Ως λάσπη προς το πρόσωπό μου; Μιλάς με γρίφους. Για ρίξε ένα εξπλέιν διότι το Πάρκινσον και το Αλτσχάιμερ με δυσκολεύουν να πιάσω το νόημα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4508]Dem[/MENTION]

Τώρα αυτό πως θέλεις να το λάβω; Ως λάσπη προς το πρόσωπό μου; Μιλάς με γρίφους. Για ρίξε ένα εξπλέιν διότι το Πάρκινσον και το Αλτσχάιμερ με δυσκολεύουν να πιάσω το νόημα.

Καλα αστα αυτά ..

Η κατάσταση είναι πολυ συγκεκριμένη. Νδ πασοκ βγαίνουν συνεχόμενα απο πάντα. Τα 1εκ εγκλήματα κατα της ελλαδας είναι και αυτά συγκεκριμένα, ότι η ελλαδα παει απο το κακό στο χειρότερο είναι και αυτο συγκεκριμένο.

Και εσύ μας λες για δάχτυλα στην σκανδάλη και ότι τους περιμένουμε στη γωνία που κανονικά δεν θα έπρεπε να τους περιμένουμε καν. Και ή να σαπίζουν στη φυλακή ή να είναι οσο πιο μακρυά απο την ελλαδα γίνεται. Και αντι αυτού ενώθηκαν και θα πορευτούν μαζί.

Γνωστά πράγματα μη λέμε τα ίδια και τα ίδια. ΜΜΕ και άνω των 60 άτομα με πελατειακές σχέσεις έβγαλαν πάλι τους ίδιους.

Εσυ επιμένεις σε θεωρίες και καλή πίστη, που σε μια τελείως διαφορετική κατάσταση θα έλεγα ok, αλλά τώρα ;;; δεν χωράνε για 100η φορά. Τι δεν καταλαινεις και μου λες για γρίφους;

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάλει κάποιος το κομματικό κράνος και ψάξει το δάσος πίσω από δέντρο μπορεί να δει τα χειρότερα να έρχονται - Real.gr - Επικαιρότητα - Νέο δανειακό πρόγραμμα

Είναι γνωστό ότι τα μνημόνια είναι τρία, μείναμε στο Νο2.

Τώρα με την ΔΑΜΑΡ -ΝΔ-ΜΠΑΤΣΟΚ το όνειρο μας θα γίνει πραγματικότητα:

Real.gr - Οικονομία - Κατασχέσεις για χρέη από 300 ευρώ

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!:banging:

Link to comment
Share on other sites

Καλα αστα αυτά ..

Η κατάσταση είναι πολυ συγκεκριμένη. Νδ πασοκ βγαίνουν συνεχόμενα απο πάντα. Τα 1εκ εγκλήματα κατα της ελλαδας είναι και αυτά συγκεκριμένα, ότι η ελλαδα παει απο το κακό στο χειρότερο είναι και αυτο συγκεκριμένο.

Και εσύ μας λες για δάχτυλα στην σκανδάλη και ότι τους περιμένουμε στη γωνία που κανονικά δεν θα έπρεπε να τους περιμένουμε καν. Και ή να σαπίζουν στη φυλακή ή να είναι οσο πιο μακρυά απο την ελλαδα γίνεται.

Καλά το κατάλαβα. Θέλεις κρεμάλες στο Σύνταγμα; Take a number and get in the line. Αν δεν ήσουν φανατίλας και δεν έψαχνες για εχθρούς, θα έβλεπες ότι το σχόλιο ήταν γενικό. Αυτή την νοοτροπία την βλέπω 30 χρόνια και την έχω σιχαθεί. Το έχω γράψει 10000000000000000000000000000 φορές, αλλά εκεί να ψάχνετε εχθρούς. Το έχετε κάνει βασικό στόχο στην ζωή σας, να ψάχνετε για εχθρούς. Έχω σιχαθεί μετά τις εκλογές οι μισοί να νομίζουν ότι η Ελλάδα σώθηκε και οι άλλοι μισοί ότι καταστράφηκε. Ασχέτως το ποιο κόμμα βγαίνει. Και επειδή δεν λέω ότι καταστράφηκε, επειδή θέλω να μην είμαι μίζερος (παραδέχομαι ότι δεν μπορώ να γράψω αισιόδοξος) πάει να πει ότι ξέχασα το παρελθόν ή ότι ξέχασα με τι ψεύτες και κλέφτες έχουμε να κάνουμε. Όποιες ελπίδες έχω τις βασίζω στον Τσίπρα ως αντιπολίτευση και στον Κουβέλη μέσα στην κυβέρνηση. Εσύ και άλλοι κλασικά κομματικά φανατισμένα τον παράδεισο θα τον βλέπατε (και μόνο παράδεισο θα βλέπατε) αν είχε βγει ο ΣΥΡΙΖΑ με 60%.

Είστε ΙΔΙΟΙ με τους παππούδες που βρίζεται. Αυτοί εκφράζανε τον κομματισμό τους στα καφενεία του χωριού και εσείς στα καφενεία του ίντερνετ. Σιγά την διαφορά. Τα ίδια sh!t θα φάμε τελικά για άλλα 30 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να μάθω με ποιο/α κριτήρια ψήφισε νδ/πασόκ .. πραγματικά δεν θα καταλάβω. και αύριο/μεθαύριο που θα γίνουν ακόμα χειρότερα τα πράγματα θα βγαίνουν και θα λένε δεν έχουμε λεφτά. ε άσε μας ρε φίλε ειλικρινά δηλαδή. και μετά μας φταίει η ΧΑ ή το Σύρριζα. Αιντε καλά

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να μάθω με ποιο/α κριτήρια ψήφισε νδ/πασόκ .. πραγματικά δεν θα καταλάβω. και αύριο/μεθαύριο που θα γίνουν ακόμα χειρότερα τα πράγματα θα βγαίνουν και θα λένε δεν έχουμε λεφτά. ε άσε μας ρε φίλε ειλικρινά δηλαδή. και μετά μας φταίει η ΧΑ ή το Σύρριζα. Αιντε καλά

Την απάντηση την έδωσε ο Καρατζαφέρης, "Ο φόβος νίκησε τον θυμό". Ο κόσμος φοβήθηκε το άγνωστο (αριστερή κυβέρνηση), φοβήθηκε ότι θα βγούμε από το ευρώ και κάποιοι ίσως να φοβήθηκαν ότι θα βγούμε ακόμα και από την ένωση. Άλλοι φοβήθηκαν τις δηλώσεις περί φόρου στις καταθέσεις ή σε εισοδήματα άνω των 20000/50000/put a number here, περί χρήσεων των καταθέσεων για ανάπτυξη, άλλοι δεν συμφωνούσαν στα εθνικά θέματα, άλλοι στην πολιτική για τους μετανάστες, άλλοι τρόμαξαν με το video του Αμυρά, άλλοι ίσως να ψήφισαν για εντελώς άκυρο λόγο π.χ. ο Ντέμης περίμενε ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα από τις κάλπες για να πάρει πρωτοβουλίες υπέρ της ΑΕΚ και φαντάζομαι ελάχιστοι θα πίστεψαν ότι αυτό ήταν νίκη του ΣΥΡΙΖΑ. Αυτοί είναι κάποιοι λόγοι πέραν τους γνωστούς, συμφέρον, παραδοσιακή ψήφο, βολεμένα κομματόσκυλα κ.τ.λ.

Η ΝΔ δεν έπεισε κανέναν. Το έχω γράψει στο παρελθόν ότι ο Σαμαράς δεν κερδίζει εκλογές επειδή τον ψηφίζουν, αλλά επειδή δεν θέλουν να βγει ο αντίπαλός του. Είτε λέγεται Ντόρα, είτε ΣΥΡΙΖΑ.

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αν οι άνθρωποι του ΣΥΡΙΖΑ είχαν βγάλει τον σκασμό μετά τις 7 Μαΐου και περιορίζονταν στο ότι θα βάλουν στην φυλακή τους κλέφτες θα είχε κερδίσει πολύ άνετα ο ΣΥΡΙΖΑ. Αλλά αυτή η ανάγκη ειλικρίνειας που πολλές φορές οδηγούσε σε αντικρουόμενες απόψεις (θα μείνουμε στο ευρώ, αλλά δεν είναι και φετίχ) τρόμαξε πολύ κόσμο και έδωσε πατήματα στην ΝΔ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το κατάλαβα. Θέλεις κρεμάλες στο Σύνταγμα; Take a number and get in the line. Αν δεν ήσουν φανατίλας και δεν έψαχνες για εχθρούς, θα έβλεπες ότι το σχόλιο ήταν γενικό. Αυτή την νοοτροπία την βλέπω 30 χρόνια και την έχω σιχαθεί. Το έχω γράψει 10000000000000000000000000000 φορές, αλλά εκεί να ψάχνετε εχθρούς. Το έχετε κάνει βασικό στόχο στην ζωή σας, να ψάχνετε για εχθρούς. Έχω σιχαθεί μετά τις εκλογές οι μισοί να νομίζουν ότι η Ελλάδα σώθηκε και οι άλλοι μισοί ότι καταστράφηκε. Ασχέτως το ποιο κόμμα βγαίνει. Και επειδή δεν λέω ότι καταστράφηκε, επειδή θέλω να μην είμαι μίζερος (παραδέχομαι ότι δεν μπορώ να γράψω αισιόδοξος) πάει να πει ότι ξέχασα το παρελθόν ή ότι ξέχασα με τι ψεύτες και κλέφτες έχουμε να κάνουμε. Όποιες ελπίδες έχω τις βασίζω στον Τσίπρα ως αντιπολίτευση και στον Κουβέλη μέσα στην κυβέρνηση. Εσύ και άλλοι κλασικά κομματικά φανατισμένα τον παράδεισο θα τον βλέπατε (και μόνο παράδεισο θα βλέπατε) αν είχε βγει ο ΣΥΡΙΖΑ με 60%.

Είστε ΙΔΙΟΙ με τους παππούδες που βρίζεται. Αυτοί εκφράζανε τον κομματισμό τους στα καφενεία του χωριού και εσείς στα καφενεία του ίντερνετ. Σιγά την διαφορά. Τα ίδια sh!t θα φάμε τελικά για άλλα 30 χρόνια.

Μπα δεν νομίζω να κατάλαβες τίποτα,ή κανείς πως δεν καταλαβαίνεις και συνεχίσεις τα γενικά σχόλια. Θα κάνω quote στα τελείως λάθος συμπεράσματα που έκανες μόλις μπορέσω, είμαι εκτός. Αν και δεν νομίζω ότι θα έχει νόημα κινούμαστε σε τελείως διαφορετικά μήκη. Προς το παρόν οι άνω των 60 χρονων των πελατειακών σχέσεων επέλεξαν τους ίδιους. Οι υπόλοιποι διαφωνούν.

Link to comment
Share on other sites

H ΝΕΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ σας εύχεται καλή διαμονή και προτείνει μερικές απλές συμβουλές μέχρι το 2014:

βαζελίνη | Ftiaxto - Ftiaxto

Μην τα περιμένετε όλα από το κΡΑΤΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται , έρχεται και που να σου λέω - in.gr - Πέρασε η πρόταση Βενιζέλου, με τεχνοκράτες το ΠΑΣΟΚ στη νέα κυβέρνηση - Ειδήσεις - Ελλάδα

Δηλαδή , για να καταλάβω , αυτοί οι (δεν θα χαρακτηρίσω) ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ ψηφίσανε πολιτικούς ή τους αναπληρωματικούς τους;;;

Link to comment
Share on other sites

το ίντερνετ που ο καθένας γράφει το μακρύ του και το κοντό του χωρίς κανέναν απολύτως έλεγχο;

Ο ορισμός της ελευθέριας του λόγου,

Το ότι έχουμε σιχαθεί την προπαγάνδα των μεν δεν κάνει την προπαγάνδα των δε θεμιτή ή ακόμα χειρότερα αναγκαία για να εξισορροπηθεί η κατάσταση.

βαφτίζετε προπαγάνδα για να εξισωθεί με αυτήν των μεγάλων συμφερόντων,

Η άποψή μου αυτή δεν αλλάζει.

από κάποιον που συμμετέχει με μονόδρομο την διαμόρφωση της άποψης των άλλων.

Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αν οι άνθρωποι του ΣΥΡΙΖΑ είχαν βγάλει τον σκασμό μετά τις 7 Μαΐου και περιορίζονταν στο ότι θα βάλουν στην φυλακή τους κλέφτες θα είχε κερδίσει πολύ άνετα ο ΣΥΡΙΖΑ. Αλλά αυτή η ανάγκη ειλικρίνειας που πολλές φορές οδηγούσε σε αντικρουόμενες απόψεις (θα μείνουμε στο ευρώ, αλλά δεν είναι και φετίχ) τρόμαξε πολύ κόσμο και έδωσε πατήματα στην ΝΔ.

Όλο το προηγούμενο ήταν τόσο ωραίο, εδώ γιατί τα χαλάς.

Αν δεν μιλούσαν, εδώ πρώτα από όλα θα γινόταν χαμός με "τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ", αφού ακόμα και τώρα πολλοί λινκααραν τις θέσεις του 2009 για.. τωρινές.

Να δεχθώ ότι η διαφορά έκφρασης κόστισε στον ΣΥΡΙΖΑ (δεν το χρεώνω στις συνιστώσες και την πολυφωνία, γιατί ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΝΙΣΤΩΣΑ), αλλά όχι ότι έπρεπε να βγάλουν το σκασμό.

Link to comment
Share on other sites

Ο ορισμός της ελευθέριας του λόγου,

Που μερικές φορές είναι δίκοπο μαχαίρι

βαφτίζετε προπαγάνδα για να εξισωθεί με αυτήν των μεγάλων συμφερόντων,

στα χέρια ανθρώπων που χρησιμοποιούν το ίντερνετ ως το μοναδικό διαθέσιμο μέσο για να περάσουν την δική τους άποψη

από κάποιον που συμμετέχει με μονόδρομο την διαμόρφωση της άποψης των άλλων.

ή να απαξιώσουν την άποψη του άλλου, αρχικά απομονώνοντας μια φράση του και στην συνέχεια διαστρεβλώνοντας το νόημά της.

Link to comment
Share on other sites

Όλο το προηγούμενο ήταν τόσο ωραίο, εδώ γιατί τα χαλάς.

Αν δεν μιλούσαν, εδώ πρώτα από όλα θα γινόταν χαμός με "τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ", αφού ακόμα και τώρα πολλοί λινκααραν τις θέσεις του 2009 για.. τωρινές.

Να δεχθώ ότι η διαφορά έκφρασης κόστισε στον ΣΥΡΙΖΑ (δεν το χρεώνω στις συνιστώσες και την πολυφωνία, γιατί ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΥΝΙΣΤΩΣΑ), αλλά όχι ότι έπρεπε να βγάλουν το σκασμό.

Ο κόσμος δεν ψάχνεται στον βαθμό που ψάχνεσαι εσύ. Κάνε μια βόλτα στον περίγυρό σου και ρώτα τους πόσοι ξέρουν το πρόγραμμα του σύριζα το 2009. Προσωπικά πιστεύω ότι πολλοί διαμόρφωσαν άποψη από αυτά που ακούγανε αυτόν τον μήνα από τα στελέχη του σύριζα και από την στιγμή που τα κανάλια και η ΝΔ ψάχνονταν που θα πιαστούν, οποιαδήποτε δήλωση ήταν στο στυλ "ότι πεις μπορεί και θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σου". Άλλωστε αν δεν κάνω λάθος τα κανάλια και η ΝΔ δεν χτυπιόντουσαν με το πρόγραμμά σας του 2009 αλλά με αυτά που λέγατε αυτόν τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε αν δεν κάνω λάθος τα κανάλια και η ΝΔ δεν χτυπιόντουσαν με το πρόγραμμά σας του 2009 αλλά με αυτά που λέγατε αυτόν τον μήνα.

Πόσες φορές άκουσες εδώ και στα κανάλια άτομα από ΝΔ να λένε για τις 100.000 διορισμούς στο δημόσιο?:hm:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.