Jump to content



ASUS MAXIMUS Z77 V GENE help


kakao83

Recommended Posts

λοιπον βαζω το cd των windows και με το που φορτωσει το mouse και με βγαζει στο interface το mouse παει random καρε καρε μια το χανει μια το βρισκει και συνεχιζει το ιδιο και μεσα στα windows.

τι μπορει να φταιει?ενω μεσα στο bios το mouse λειτουργει κανονικα χωρις προβληματα

1)αλλαξα mouse

2)αλλαξα θεση usb το mouse

3) εβγαλα τα usb του κουτιου

επισης θα ηθελα να ρωτησω τον zpaf τι λεει το debug led οταν μπαινει στα windows. εμενα λεει Α0

Link to comment
Share on other sites

λοιπον βαζω το cd των windows και με το που φορτωσει το mouse και με βγαζει στο interface το mouse παει random καρε καρε μια το χανει μια το βρισκει και συνεχιζει το ιδιο και μεσα στα windows.

τι μπορει να φταιει?ενω μεσα στο bios το mouse λειτουργει κανονικα χωρις προβληματα

1)αλλαξα mouse

2)αλλαξα θεση usb το mouse

3) εβγαλα τα usb του κουτιου

Δεν κανεις και ενα bios update γιατι πολλα εχουν ακουστει περι mouse και gene.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όπως το πε ο zpaf, υπήρχε θέμα με τα mouse μέχρι κάποιο BIOS update ( δεν θυμάμαι ποιό ).

Εδώ είναι το νεότερο BIOS για την μητρική:

http://iamxtreme.net/andre/MAXIMUS-V-GENE-ASUS-0078.rar

MAXIMUS V GENE BIOS 0813 αυτο βρηκα εγω απο το official site.

πως κανω update to bios?με usb?

Link to comment
Share on other sites

MAXIMUS V GENE BIOS 0813 αυτο βρηκα εγω απο το official site.

πως κανω update to bios?με usb?

Αυτό που σου έδωσα είναι ok, και είναι και πιο φρέσκο από αυτό στο site της Asus ;)

Flash, το κοπανάς σε stick USB, μπαίνεις BIOS, πας στο Tools -> Asus EZ Flash 2, και flashάρεις από εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κάνω μια ερώτηση εδώ μιας και πρόκειται για την ίδια μητρική.

Θέλω εικόνα από την onboard vga σε δυο οθόνες και ενώ το hdmi δουλεύει κανονικά,το displayport δεν δίνει σήμα!

Στο displayport έχω ανταπτορα (displayport to hdmi) μιας και τα μόνιτορ δεν έχουν display port.Λέτε να φταίει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εσπασα το κεφαλι μου γιατι να μου βγαζει q-code A2 και παραλληλα να μην εχω και σημα στην οθονη. Πιστευω πως αν βαλω τη καρτα γραφικων πανω να μπορεσω να μπω κανονηκα στο bios.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες το 0813 που δίνει η Asus.Δεν άλλαξε κάτι!

Αλλά δεν βρίσκω και στο net κάτι που να επιβεβαιώνει ότι χρειάζεται active converter για το displayport! :hm:

Το σκέφτομαι να το αγοράσω γιατί χρειάζομαι και την δεύτερη έξοδο,αλλά μην πάνε τσάμπα τα φράγκα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.