Jump to content



Πρόβλημα με τους... από πάνω...!


budhas

Recommended Posts

Τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω προβλημα με αυτους που μενουν στον πανω οροφο απο εμενα.Δειαρκως ολη μερα κανουν φασαρια ανεξαρτητως ωρα .Ποτε τραβανε τις καρεκλες, ποτε τους πεφτουν πραματα και ποτε κοπανανε λες και κανουν κατεδαφιση .Η κατασταση εχει γινει πολυ ενοχλητικη καθως δεν μπορεις να ηρεμισεις και να κοιμηθεις .Υπαρχει περιπτωση να κοιμασαι και να ξυπνησεις απο εναν βαρυ χτυπο τους στο πατωμα με αποτελεσμα εσυ μετα να ξαγρυπνησεις.Τους εχω κανει παρατηρησεις αλλα ειναι σαν να μιλας σε τετραποδα.

Ειχε κανεις σας παρομοια κατασταση και πως την αντιμετωπισε :boxed:? Με μυνηση δεν ξερω αν θα βρεις το δικιο σου.:dirol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Πλερωνεις με το ιδιο νομισμα.

Αν ο χτυπος ειναι στις 4 το πρωι κ ξερεις οτι δεν θα κλεισεις ματι φροντιζεις να μην το κλεισουν ουτε αυτοι.

Τερμα μουσικη και κατα προτιμηση κατι σε lamb of god και ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα ξυλο και βαρα το ταβανι :p

Μονο εσυ εχεις το προβλημα? Οι αλλοι ενοικοι? Παντως μονος δυσκολα να κανεις κατι (μπορεις να παραπονεθεις στον ιδιοκτητη, αν δεν ειναι οι ιδιοι... βεβαια αυτος σιγα μη κανει κατι και χασει ενοικιαστες τετοια εποχη.)

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω ειμαι απο κατω ..οι αλλοι μια χαρα ειναι προς το παρων.Τωρα αν ειναι να καθομαι να βαραω με σκουποξυλα , δεν ειναι του στυλ μου.

Δυσκολη παντως περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Τα βιβλια ψυχολογιας λενε πως αν σε ενοχλει μια συμπεριφορα ακολουθεις καποια βηματα.

Πρωτα ειναι ανοχη στη συνεχεια ερχεται το παραπονο. Αν αυτο δεν φερει αποτελεσμα τοτε πρεπει να φερεις τον "αντιπαλο" σε πολυ δυσκολη θεση.

Οταν σταματησει η φασαρια μπορεις να ανεβεις πανω μετα απο καμμια ωρα μεσ'τη νυχτα και να χτυπας κουδουνια.

Οταν σου ανοιξει πες του ποσο απολαυσες τον ηχο απο τις καρεκλες

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το διπλο ποστ θυμηθηκα μια κατασταση

Πριν 3-4 χρονια απο κατω μου εμεναν κατι αλβανοι που επιναν πολυ μαυρο.

Το γεγονος απο μονο του δεν με ενδιαφερει καθολου. Εδω μιση ελλαδα πινει αυτοι με πειραξαν ?

Η διαφορα ηταν πως το εσκαγαν τα βραδυα, ηταν καλοκαιρη και ειχα τα παραθυρα ανοιχτα.

Το ιδιο και εκεινοι φυσικα με αποτελεσμα να γελαω καθε βραδυ σαν τρελη αγγελαδα :hehe:

Ε μια δυο τρεις ρε παιδια ετσι κ αλλιως και μυριζει και θα σας κανουν ντου.

Το μειωσαν για λιγο ομως, σε καποια φαση δεν παλευοταν αλλο και δεν επαιρναν απο λογια.

Δεν μπορουσα να κοιμηθω τα βραδυα κ ξυπνουσα με πονοκεφαλο.

Ενα βραδυ κατεβαινω τους χτυπαω τη πορτα ανοιγει και πεταω μεσα ενα καπνογονο που μου ειχε μεινει απο τη βαρκα που ειχαμε.

Για οσο καιρο εμειναν απο κατω μου δεν ξανα ειχα προβλημα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο πράγμα να έχεις κακό γείτονα. Προσπάθησε να το λύσεις ήρεμα χωρίς παρεξηγήσεις. Ούτε αστυνομία, ούτε τσαμπουκάδες θα σε βοηθήσουν, απλά θα κάνουν την κατάσταση χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς υπάρχουν κάποιοι τόσο ζώα που δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. είχα παρόμοιο πρόβλημα με φασαρία και με όσους μίλησα (με τους ίδιους, τον ιδιοκτήτη, την αστυνομία,) δεν βρήκα άκρη.

Στο από κάτω διαμέρισμα η πόρτα είναι παλιά (όχι ασφαλείας) και όταν την κλήσεις κάνει θόρυβο (κοπανάει ξύλο με ξύλο και μπααααααμμμμ). Έφτασα στο σημείο να τους δώσω ταινία με λάστιχο για να την βάλουν ανάμεσα και να μην κοπανάει. μετά από 2-3 μέρες βλέπω να έχουν βάλει την ταινία στο πίσω μέρος της πόρτας ναι εκεί που είναι οι μεντεσέδες. ήξερα ότι είναι ηλίθιοι αλλά πραγματικά δεν μπορείς να παλέψεις την ηλιθιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Κόλλα στην πόρτα τους ένα αυτοκόλλητο της σημαίας του Σουδάν και πάρε τηλέφωνο την Χρυσή Αυγή. Έχω ακούσει ότι κάνουν θαύματα για τους συμπολίτες τους.

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχα παντως πραγματικα με αυτους τους ανθρωπους δεν μπορεις να βγαλεις . Λετε να μην καταλαβαινουν οτι αυτο που κανουν ενοχλει τους γυρω τους?? Εδω στο σπιτι τους μεσα γινετε θορυβος απο τις καρεκλες και το κανουν οι ιδιοι δεν μπορω να τους χαρακτηρισω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αν έρθουν να σε βιάσουν, πάρε υπνωτικό για να μην καταλάβεις. Απλά άσε ένα σημείωμα να μην σκουπιστούν από τις κουρτίνες.

Συμφωνώ με πολωνό.

Link to comment
Share on other sites

ωτοασπιδες το βραδυ οταν πας για υπνο και αγιος ο βουδας.:lazy:

ωτοασπιδες δεν πιανουν χαμηλες συχνοτητες και χτυπους.

πολλες φορες ξυπναω ενω τις φοραω και δεν εχω ακουσει τιποτα. μια,δυο, μετα καταλαβα οτι ειναι τα ζωα απο πανω που μαλλον τους πεφτει καποιο αμονι στο παρκε καθε τοσο.

επισης ειμαι ετοιμος να παω να τους βαλω wd40 στην πορτα του μπανιου και pads στα ποδια των καρεκλωνε.

επισης pads και στις φτερνες του μικρου που αλωνιζει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9665]z3et[/MENTION] : Όχι ρε συ. Δεν τον ντουμανιάζουν.

Να χτυπάει πόρτες για να τους ευχαριστήσει για την "συναυλία" τις πιο άκυρες για αυτούς ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.