Jump to content



Bug με media player classic


ea6gka

Recommended Posts

αν βαλω τη ταινια, οποιοδηποτε φορματ και να ειναι , και στον ιδιο φακελο εχω και τους υποτιτλους τοτε γινεται αυτο

28635585yw6.jpg

εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες στο μενου του προγραμματος αλλα δεν διορθωνεται. εχει κανεις καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Με τι player είσαι? Μου φαίνεται ότι φορτώνει τους υπότιτλους και ο player και το vobsub. Δοκίμασες απεγκατάσταση και εγκατάσταση των codecs? (φαντάζομαι ότι χρησιμοποιείς κάποιο codec pack)

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτα ολα αυτα και δοκιμασε με klite το πακετο. Αυτο που παθαινεις ειναι οτι φορτωνεται ο υποτιτλος 2 φορες , μαλιστα την μια φορα στο overlay της ταινιας και μια στο overlay του vobsub.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το ΗΙΝΤ το εδωσε ο βασιλης , ειδα την ωρα που ετρεχε ο player οτι στις ιδιοτητες του ffdshow ειχε επιλογη να φορτωνει αυτοματα τους υποτιτλους , ομως την ιδια επιλογη την ειχε και ο player . ετσι φορτωνε ο codec + player τους υποτιτλους ταυτοχρονα , απενεργοποιησα την επιλογη του codec και εφτιαξε .

thanx guys!

Link to comment
Share on other sites

Απο codec packs καλό θα ήταν να αποφεύγεται το K-Lite. Είναι bloated και εγκαθιστά ένα σωρό άχρηστα πράγματα.

Ελαφρύ-δοκιμασμένο-αποτελεσματικό είναι το Combined Community Pack

http://www.cccp-project.net/

Link to comment
Share on other sites

Απο codec packs καλό θα ήταν να αποφεύγεται το K-Lite. Είναι bloated και εγκαθιστά ένα σωρό άχρηστα πράγματα.

Ελαφρύ-δοκιμασμένο-αποτελεσματικό είναι το Combined Community Pack

http://www.cccp-project.net/

Για δώσε περισότερες πληροφορίες επι τούτου.Απο οτι εχω δει μπορείς να κάνεις

custom install σε οτι codecs χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

btw, δοκιμάστε και τον KMplayer.

Δύο κλάσεις ανώτερη ποιότητα σε βίντεο και ήχο απο τον media player και

οποιοδήποτε άλλο player.

'Εχει δικούς του ενσωματομένους codecs και παίζει τα πάντα, προέρχεται απο Linuxάδες.

Μπορείτε να τον βρείτε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε περισότερες πληροφορίες επι τούτου.Απο οτι εχω δει μπορείς να κάνεις

custom install σε οτι codecs χρειάζεσαι

Παλαιότερα που με απασχόλησε το θέμα codecs, είχα ψάξει στο google για πακέτα και reviews αυτών. Το K-Lite κατά κοινή ομολογία ήταν bloated (έβαζε δηλαδή ένα σωρό άχρηστους codecs, codecs που ο ένας αναιρούσε τον άλλον και γενικά φόρτωνε το σύστημα χωρίς λόγο). Δεν έχω να δώσω κάποιο link άμεσα αλλά θα το ξαναψάξω αν είναι.

ΥΓ: Για να κάνεις custom install πρέπει να ξέρεις και τι κάνει ο κάθε codec που έχει. Ποιός το κάνει αυτό;

ΥΓ2: Ακόμη καλύτερη λύση είναι η εγκατάσταση μόνο όσων χρειαζόμαστε και η σωστή ρύθμισή τους για να παίζουν όλα τα format. Δεν χρειαζόμαστε κανένα codec pack. Αυτή είναι πιο hardcire λύση και περιλαμβάνει:

XviD

FFDShow Tryout

QuickTime Alternative Lite

Real Alternative Lite

Media Player Classic Unicode 6.4.9.1

Link to comment
Share on other sites

btw, δοκιμάστε και τον KMplayer.

Δύο κλάσεις ανώτερη ποιότητα σε βίντεο και ήχο απο τον media player και

οποιοδήποτε άλλο player.

'Εχει δικούς του ενσωματομένους codecs και παίζει τα πάντα, προέρχεται απο Linuxάδες.

Μπορείτε να τον βρείτε εδώ

Kατεβασα και δοκίμασα το παραπάνω player....πολύ καλός, ελαφρύς αλλά δεν μπόρεσα να έχω ήχο 5.1 εκεί που χρειάστηκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Βγαλε ολους του codecs, codec pack. Καπου εχει γινει μπερδεμα λογικα. Πανε στο google, γραψε "codec pack" και κατεβασε ενα με πολλα mb (οχι 2,3,4 δλδ). Τοτε θα εισαι οκ λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Πανε στο google, γραψε "codec pack" και κατεβασε ενα με πολλα mb (οχι 2,3,4 δλδ).

αυτα ειναι λογικα κριτηρια! :D

οχι σαν και μας, που καθομαστε διαβαζουμε τι codec περιλαμβανει το καθε πακετο, συγκρινουμε εκδοσεις κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.