Jump to content



Fps παιχνιδιών


nikitasd

Recommended Posts

Τις καλημερες μου στο φόρουμ! Θα ήθελα να ρωτήσω ποιοι παράγοντες επηρεάζουν το fps σε ενα παιχνίδι; Παρατηρώ στο world of Warcraft ότι ενώ η μνήμη μου επαρκεί ( νομίζω ) για το παιχνίδι ( 4gb ) όπως κ η κάρτα γραφικών μου ( 1gb ) έχω χαμηλά fps. Παίζω στα 30 περίπου κ μπορει να φτάσω και στα 9-10 όταν είναι αυξημένα τα γραφικά μου. Υπάρχει καμία λύση γιαυτο; Ευχαριστω προκαταβολικά ! :)

Sending from ♣ Green ♣  iPhone  4s ... using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λίγο περισσότερες πληροφορίες για το Hardware σου.

Στο wow συγκεκριμένα όταν είσαι σε crowded places πέφτουν κατακόρυφα τα fps ότι hardware και να έχεις, έχει θέμα το παιχνίδι σε αυτό με τους servers.

Link to comment
Share on other sites

Amd Athlon 64 x2 4200+ 2200 Mhz

4gb ram

Gigabyte GeForce 220 1gb

Windows 7 x64.

Ότι πέφτει δεκτό αλλα ούτως η άλλως παίζω με χαμηλά γραφικά ( good η fair ) οπότε λογικα θα έπρεπε να βγάζω παραπάνω!

Sending from ♣ Green ♣  iPhone  4s ... using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λίγο περισσότερες πληροφορίες για το Hardware σου.

Στο wow συγκεκριμένα όταν είσαι σε crowded places πέφτουν κατακόρυφα τα fps ότι hardware και να έχεις, έχει θέμα το παιχνίδι σε αυτό με τους servers.

Θέλει cpu με @@ για crowded places και 25man.

[MENTION=24114]nikitasd[/MENTION] άλλο cpu και vga θές aka νέο pc.

και αν σε ενδιαφέρει τόσο το wow μην πάρεις amd cpu.

Link to comment
Share on other sites

Amd Athlon 64 x2 4200+ 2200 Mhz

4gb ram

Gigabyte GeForce 220 1gb

Windows 7 x64.

Ότι πέφτει δεκτό αλλα ούτως η άλλως παίζω με χαμηλά γραφικά ( good η fair ) οπότε λογικα θα έπρεπε να βγάζω παραπάνω!

Sending from ♣ Green ♣  iPhone  4s ... using Tapatalk

Εάν σε ενδιαφέρει VGA εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια. Όλους! Θα πάω λογικα για αναβάθμιση του pc αλλα όχι ακόμη! Μέσα στο καλοκαίρι όμως σίγουρα. Δε καίγομαι κιόλας για το συγκεκριμένο παιχνίδι απλα μου φανηκε περίεργο!! Στα αλλα ανταποκρίνεται πολυ καλα! Ευχαριστω όλους κ πάλι!

Sending from ♣ Green ♣  iPhone  4s ... using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.