Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παιξε πρωτα λοιπον το game και μετα πες μας την αποψη σου. Οπως ολα τα παιχνιδια πλεον ετσι και αυτο βγηκε πιο νωρις απο οτι επρεπε ετσι για να μην χαλασει το σερι, αργα η γρηγορα θα το φτιαξουν και θα ειναι ενα παρα πολυ καλο παιχνιδι. Το οτι δεν εβαλαν τη μηχανη που εδειχναν πριν 2 χρονια εκει μαζι σου, καυτους.

χαχ ότι ακριβώς λέμε και για το Diablo3 (για άλλον λόγο) , έχουν περάσει 2+ χρόνια και ΤΩΡΑ πάει να γίνει κάτι :p

η ιστορία δείχνει πως δύσκολα φτιάχνει κάτι προς το καλύτερο.

το παιχνίδι το είδα μέσα από walkthroughs/gameplay στο Youtube. αρχικά νόμιζα πως θα είναι φάσης GTA, αλλά ότι είδα πως είναι Adventure.. meh...

Link to comment
Share on other sites

χαχ ότι ακριβώς λέμε και για το Diablo3 (για άλλον λόγο) , έχουν περάσει 2+ χρόνια και ΤΩΡΑ πάει να γίνει κάτι :p

η ιστορία δείχνει πως δύσκολα φτιάχνει κάτι προς το καλύτερο.

το παιχνίδι το είδα μέσα από walkthroughs/gameplay στο Youtube. αρχικά νόμιζα πως θα είναι φάσης GTA, αλλά ότι είδα πως είναι Adventure.. meh...

Φάση gta ειναι... Εδω συγκρίνεις διαφορετικά πράγματα. Στο watch dogs πρεπει να πατσαριστει το παιχνιδι για να παίζεται στο diablo όμως μιλάμε για λάθος στήσιμο παιχνιδιού, είχε χαθεί η ουσία.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το εξής προβλημα, δεν μπορώ να δω τα κοντρολσ δλδ μ δειχνει κατι ακαταλαβιστηκα πχ ; ` - τετοια μ δειχνει στα κοντρολς. Μπορει καποιος να μ πει πως ειναι τα κανονικα, π.χ για να σκυβει το c για να τρεχει το shift... ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους καταφερα να δω το παιχνιδι και κανω την αναφορα μου.

Δεν πειραξα τα graphic settings, τα αφησα default οπως αποφασισε το παιχνιδι, καποια high καποια ultra.

Τα γραφικα αν και καπως χαρουμενα (εντονα χρωματα) ειναι πολυ καλα.

Δεν ξερω τι απαιτησεις ειχαν οσοι τα κατηγορουν, ενδεχομενως δικαια ο καθενας για τα δικα του δεδομενα,

για τα δικα μου παντως που μου αρεσουν και παιζω σχεδον μονο 3ου προσωπου παιχνιδια ειναι αρκετα καλα.

H ποικιλια και το interaction με τους "πολιτες" ειναι επισης πολυ καλο στοιχειο και αρκετα μελετημενο.

Δυστυχως εχει 2 αρνητικα το game που με αποτρεπουν να το συμπαθησω και συνεχισω.

Ενα ειναι ο χειρισμος εντος οχηματων και το πως αντιδρουν σε γκαζια/φρενα/στριψιμο.

Κατω του μετριου.

Ειναι πανομοιοτυπος με τον χειρισμο που ειχε το κοντα 10ετιας GTA San Andreas.

Οποιος ηταν φιλος των mafia 2 & gta IV θα δυσκολευτει να προσαρμοστει.

Δευτερο που με χαλαει ειναι οτι εχει πολυ διαβασμα, πολυ ψαξιμο με τα apps & τις δυνατοτητες του smartphone, τις αναβαθμισεις, το crafting κτλ.

Γενικα πολυ πιο περιπλοκο απο οτι θα ηθελα ενα τετοιου τυπου παιχνιδι.

Ευτυχως προλαβα πριν το αγορασω να το δοκιμασω και αυτο προτεινω σε οποιονδηποτε το σκεφτεται.

Υπομονη για τα gta5 και ΑC unity τωρα :hm:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα είναι το παιχνιδι προχωρα παρακατω και θα δεις,δεν βασιζεται τοσο στον χειρισμο των αυτοκινητων οσο στις αποστολες εξω από αυτό(stealth) και στα χακινκγ που κανεις

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παιχνιδάκι, αλλά εκεί που πάει τσίτα τραβάει κάτι κολλήματα άντε γεια. Ο χειρισμός των αυτοκινήτων είναι τραγικός, ειδικά όταν κολλάνε τα frames έχεις χάσει μπάλα τι συμβαίνει.

Προς το παρόν ασχολούμαι με ότι αφορά το Peugeot 2 :p

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως φταίει το aa φίλτρο για τα τρελά frame drops στο αυτοκίνητο.

Το έκλεισα και αυτό. Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά όταν χρησιμοποιώ μηχανές αντί για αυτοκίνητα πάει πολύ καλύτερα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα να δεις θα έχεις και μερικά drops στο αμάξι γιατί το game είναι gtp στο optimazation και ακόμα τα ξύνουν εκεί στην ubisoft πουλήσανε τόσο σε κονσόλες που σηγά μην κάτσουν για patch στα pc !

κατανάλωση 2800μβ μέσος όρος κάπου μπορεί να φτάσει και 2900μβ κάτι, ότι κάνουν οι μηχανικοί των drivers των καρτών γραφικών , απο μεριά ubisoft απλά δεν τους νοιάζει !

εγώ περιμένω GTA V !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια. Σκέφτομαι να πάρω την R9 280X . Θα παίζω σαν άνθρωπος ή θα έχω 20FPS με τον 8320 στα 4.5Ghz;

Στον δικό μου AMD με την 670 πάει πολύ καλά για τα δεδομένα, έχω τα πάντα τέρμα εκτός απο shadow που έβαλα Low και ΑΑ που έχω FXAA και πάει νερό, κανένα frame drop πουθενά και τα min fps δεν τα είδα κάτω απο 40.

Έγινε επεξεργασία από SkaL-
Link to comment
Share on other sites

Με το σύστημα της υπογραφής και τα settings ultra και textures high,aa:fxaa σε 1920χ1080 εχω 20-30 fps.Το θέμα είναι όμως οτι η κάρτα είναι στο 50-60%,το ιδιο και ο cpu....bottleneck?

Tα fps σου είναι ανάλογα της κάρτας, αν κόψεις κάτι απο τα shadows θα πάνε καλύτερα αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις λίγο oc στην cpu να δείς την συμπεριφορά. Αν ο 965 είναι c3 stepping θα πάει με το στοκ ρεύμα στα 3.7-3.8 πολύ εύκολα.

Results: Ultra Detail, 1920x1080 - Benchmarked: How Well Does Watch Dogs Run On your PC?

Results: CPU Benchmarks - Benchmarked: How Well Does Watch Dogs Run On your PC?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.