Jump to content



Watch Dogs


jesus

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.

Ο αδελφός μου μόλις αγόρασε το παιχνίδι και επειδή το δικό του pc δεν τραβαει το βάλαμε στο δικό μου.

Δεν άλλαξα τα graphics settings τ άφησα όπως τα έχει το παιχνίδι

Το μόνο που πείραξα είναι ανάλυση και την έβαλα 1920 Χ 1080

Ενώ παταω continue στο μενού φορτώνει και λίγο πριν τερματίσει η γραμμή με πετάξει από το game.

Τι γίνεται?

Το σύστημα είναι της υπογραφής μου.

Έγινε επεξεργασία από Thanoucos
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 503
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

HOLY SHIT!!!!

Βγηκε μοντα που "ανοιγει" τα γραφικα της Ε3!

Watch_Dogs original graphical effects (E3 2012/13) found in game files [PC] - NeoGAF

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Bwd55NvmHW8]Watch Dogs PC Original E3 Graphics Mod Download & Comparison - Ubisoft Downgrading Controversy - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγώ την γνώμη μου για το game.

Στην αρχή με ταλαιπώρησε μιας και με πετούσε έξω.

Δεν μου άρεσε ο τρόπος οδήγησης ούτε σε αμάξια ούτε σε μηχανή.

Ο χειρισμός μου φάνηκε εύκολος.

Είναι ένα καλό game περνάει η ώρα και δεν το βαριέσαι(1 ώρα έπαιξα και πέρασε γρήγορα):rubik::rubik::rubik:

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή πτώση ναι,λογικό είναι μιας και τα χαρακτηριστικά που ενεργοποιούνται είναι πιο απαιτητικά,οχι κατι τρομερό ομως...π.χ εκει που ήμουν στα high preset,level of detail και shaders τα έριξα στο medium....και πάλι όμως είναι πολύ καλύτερα απο πριν με high.

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυ καλυτερα τα γραφικα και κόβουν λίγο, αλλα αξίζει.

Προσωπικα με ενοχλει το απειροελαχιστο dof που εχει οποτε το απενεργοποίησα τελειως απ τα settings.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αξίζουν τα γραφικά με το mod αλλά η Ubisoft παρέλειψε αυτές τις ρυθμίσεις μιας ούτε και μία 780 δεν τα σηκώνει.

Αλλά σιγά μην το παραδεχόντουσαν, θα έχαναν πωλήσεις. Τουλάχιστον άφησαν τα settings μέσα τα οποία και βρέθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αξίζουν τα γραφικά με το mod αλλά η Ubisoft παρέλειψε αυτές τις ρυθμίσεις μιας ούτε και μία 780 δεν τα σηκώνει.

:hehe: δεν νομιζω να το έκανε για αυτό αλλωστε δεν τρως και καμια μεγάλη μειωση στο frame rate αλλά μικρή έως πολύ μικρή, αλλος πρεπει να ειναι ο λογος. Kαι να μην μπορει το pc σου να το τρέξει έτσι με καλο frame rate, μιλάμε για game στο pc υπάρχουνε επιλογές γραφικών.

[ame]

[/ame]

Η Ubisoft "έριξε" τα γραφικά του Watch Dogs στα PC!

Για να προωθήσει την έκδοση των κονσολών! Σύμφωνα με μαρτυρία του χρήστη Jibbed στο forum του NeoGaf που εντόπισε ο αναγνώστης μας Σταύρος Δήμου, η Ubisoft φέρεται να μείωσε εσκεμμένα την ποιότητα γραφικών στην έκδοση του Watch Dogs στα PC.

Θα θυμάστε ενδεχομένως ότι στην E3 2013 είχαμε παρακολουθήσει ένα άκρως εντυπωσιακό βίντεο αλλά στην πορεία ορισμένα gameplay videos μας απογοήτευσαν. Τελικά η γαλλική εταιρεία ευνόησε την next-gen έκδοση των PS4 και Xbox One, σε αντίθεση με την PC version στην οποία αφαίρεσε αρκετά οπτικά εφέ.

Παρόλα αυτά, ένας modder άρχισε να ξεκλειδώνει τα "κρυφά" graphics options του παιχνιδιού, ενώ αποκάλυψε ότι έχει δημιουργηθεί με τεχνητό τρόπο(!!!) μικρή πτώση στο frame rate και stuttering, στοιχεία που παρατηρούνται ακόμα και στα πιο δυνατά συστήματα. Όλα αυτά έχουν "διακόπτη" on/off! Με το mod που κυκλοφορεί πλέον τα γραφικά του παιχνιδιού γίνονται καλύτερα ενώ ταυτόχρονα το παιχνίδι ελαφρύτερο.

Σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα, ο modder βρήκε σε αρχείο κώδικα του παιχνιδιού την ειρωνική φράση "This is PC only, who cares" η οποία απλά δυναμιτίζει περισσότερο την όλη κατάσταση. Το μοτο αυτό μπορείτε να το δείτε στη σειρά 51 του αρχείου με τον κώδικα του shader.

H Ubisoft έχει πολλά να εξηγήσει, αν και κάθε εταιρεία έχοντας ως άλλοθι την πειρατεία, πλέον χρησιμοποιεί κάθε τρόπο για να περισσώσει τις πωλήσεις των κονσολών. Απ' την άλλη κάθε PC gamer που αγόρασε το παιχνίδι αυθεντικό (πράγμα σπάνιο αφού ακόμα και blockbuster PC games πουλάνε κάτω από ένα εκατομμύριο) έχει κάθε λόγο να διαμαρτύρεται.

Διαβάστε το review του Watch Dogs από τον Παντελή Δασκαλέλο, που ήταν η αιτία για την οποία έπεσαν οι servers της Ubisoft. Η μήπως έφταιγα εγώ ως γνήσιος γκαντεμόσαυρος που συμμετείχα μαζί του στο Watch Dogs live streaming;

Τέλος, κάντε κλικ εδώ για την original πηγή της έιδησης όπου ο modder ανακοινώνει τη δημιουργία του ανάλογου mod που επαναφέρει την PC έκδοση του Watch Dogs στα πραγματικά γραφικά της!

http://www.gameworld.gr/users/eidise...edium=facebook

Έγινε επεξεργασία από BigBOSS
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο mod εχει προβλήματα.....πχ με το dof θολωνουν τα παντα σε μακρινη αποσταση. Η τελευταια version 0,7 είναι λιγο βελτιωμενη αλλα παραμενει η θολουρα όταν σημαδευεις.Πτωση με framerate δεν παρατηρισα ισα ισα μου φανηκε ελαφρυτερο το game

Παντως στα full γραφικα που παιζω το παιχνιδι official,δεν με ενθουσιασε καθολου το mod ισως γιατι εχει τα προβληματάκια του ακομα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

ας περιμένουμε λίγο απο την στιγμή που βρέθηκαν settings κλπ θα πέσει τρελό modding !

τώρα που το σκέφτομαι αν πάμε και ψάξουμε και τους υπόλοιπους τίτλους της θα βρούμε παρόμοια πράγματα όπως το assasin creed black flag ! και αυτό είχε τρισάθλιο optimazation !

Ας ξεκινήσουν και τα meme

9nlf0.jpg

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.