Jump to content



Battlefield 3 : Mice Wars


fiestanik

Recommended Posts

Για ποιον λογο να θελει καποιος τραχυ mousepad??

Καλυτερο ελεγχο (κατα την γνωμη μου τουλαχιστον) το mouse παει οπου παει και εσυ εχεις το αναλογο feedback, δηλαδη το "νιωθεις" επισης πρακτικα ενα τραχυ πλαστικο οπως το steelseries SP ειναι πιο γρηγορο απο ενα γυαλινο mousepad αφου βρισκεται λιγοτερη επιφανεια του ποντικιου σε επαφη αρα και λιγοτερη τριβη

Btw corepad magna και steelseries I-2 που εχω στην συλλογη μου δεν με εχουν βολεψει ΚΑΘΟΛΟΥ, τα πηρα με το σκεπτικο οτι δεν προκειται να χρειαστουν ΠΟΤΕ αντικατασταση (γυαλι γαρ) αλλα τελικα δεν :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
Tι εννοείς "ιδιαίτερο" ;

Εγώ πάντως παίζω σε 9HD

Ειναι γυαλι,και εχει διαφορετικη αισθηση ακομα και απο τα σκληρα mousepad,αν θα σε βολεψει ειναι αψογο,αλλα σε πολλους (π.χ [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION]) δεν τους βολευει-αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι κάτοχος ενός Death adder Left hand edition.:)

Καμιά ρύθμιση για το παιχνίδι μας έχει να προτείνει κανείς;:help1:

απο windows : πινακας ελεγχου -> ποντικι -> ταχυτητα δεικτη 6/11 και βγαζεις το tick απτην επιλογη "βελιτωση ακριβειας του δεικτη

απο razer drivers : 500hz polling rate - acceleration "off" - razer sens "10" μονιμα, αμα θες να αυξομειωνεις sensitivity κανε bind το ενα πλαινο να σε πηγαινει απτα απτα 1800 στα 3500 για οταν θες να στριψεις το κανονι στο αρμα

απτο BF3: raw input ON στα options, το ποντικι στα 1800 dpi, infantry και vehicle sens βαλτα εκει που σε βολευουν,προτεινω για αρχη να βαλει το infantry sens τοσο χαμηλα ετσι ωστε να χρειαζεσαι ολο το mousepad για να κανεις στροφη 720 μοιρων. εχε υποψη μονο οτι το αυξημενο vehicle sens επηρρεαζει ΚΑΙ το sensitivity στην 2η θεση του αρματος,

happy fragging :)

btw βρηκα coupon codes για puretrak.com πρακτικα με την εκτπωση αγοραζει καποιος μονο το pad χωρις να πληρωσει μεταφορικα Puretrack Coupon Codes: Get $6 Off w/ June 2012 Coupons, Promo Codes

Link to comment
Share on other sites

Χθες που κάθισα να το σετάρω στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού δεν μου κρατάει το bind για το ένα από τα πλαϊνά κουμπιά. Τι βλακεία είναι αυτή;

Άφησε το default πλήκτρο στο BF3 και από το software του mouse, κάνε bind το πλήκτρο που θέλεις, στο αντίστοιχο του keyboard. Εγώ πχ έχω το κουμπί του ποντικιού που είναι στον αντίχειρα binded στο F που είναι το melee attack

Link to comment
Share on other sites

:o :O :o :O

PureTrak Now Available in the UK!

Posted on July 6th, 2012

PureTrak now available directly in the UK!

Thanks to our amazing partners and our ever expanding commitment to our loyal customer base... PureTrak products are now available from several of our newly partnered vendors throughout the United Kindom complete with affordable pricing and fast shipping!

Check 'em out!

GameSeek

PS3, Xbox 360, Wii, PC, 3DS, DS & DSi, PS2, Vita, PSP, Games and Consoles | GameSeek

cbccomputers

CBC Computers | Laptops, Netbooks, Televisions, Cameras...

LambdaTek

LambdaTek

OneClickStyle

http://www.oneclickstyle.com/

...and more outlets to come!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... μια σύντομη παρένθεση στο topic μας. Το ποντίκι που έχω ειναι για "απόσυρση" και ειμαι έτοιμος να αγοράσω καινουργιο. Σκοπεύω να πάρω το Logitech Wireless Gaming Mouse G700 (λόγο Battlefield). Τι γνώμη έχετε?

Ps. Από φίλο μπορώ να εχω δωρεάν το Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A. Θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω για gaming (4 πληκτρα)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... μια σύντομη παρένθεση στο topic μας. Το ποντίκι που έχω ειναι για "απόσυρση" και ειμαι έτοιμος να αγοράσω καινουργιο. Σκοπεύω να πάρω το Logitech Wireless Gaming Mouse G700 (λόγο Battlefield). Τι γνώμη έχετε?

Ps. Από φίλο μπορώ να εχω δωρεάν το Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A. Θα μπορουσα να το χρησιμοποιησω για gaming (4 πληκτρα)?

Προσωπικα αναμεσα σε αυτα τα 2 ανετα θα προτιμουσα το MS, ειδικα στα 500hz και με hyperglides http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/usb-mouse-ocing-guide-26251.html?highlight=usb+mouse+ocing+guide

Περισσοτερες γνωμες / info εδω -> http://www.thelab.gr/gaming/battlefield-3-mice-wars-110657.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειναι 90% υποκειμενικο το ποσο θα σε βολεψει/βοηθησει ενα "gaming" mousepad,ενα goliathus con-troll θα το χτυπαγα εγω παντως, μακρια απο sphex, μυριζ κουπρια ! :p

Γιατι ρε, μια χαρουλα ειναι το sphex.

Ειναι λιγο ιδιαιτερο βεβαια, λογω οτι το κολλας στην επιφανεια του γραφειου, με οτι αυτο συνεπαγεται, αλλα δεν ειναι κακο...

Σε εμενα παντως που παιζω με κατι κwλοποντικα (στην καλυτερη με κανα turbo-x, τον τελευταιο χρονο:suicide2:) μου τα εχει απογειωσει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε, μια χαρουλα ειναι το sphex.

Ειναι λιγο ιδιαιτερο βεβαια, λογω οτι το κολλας στην επιφανεια του γραφειου, με οτι αυτο συνεπαγεται, αλλα δεν ειναι κακο...

Σε εμενα παντως που παιζω με κατι κwλοποντικα (στην καλυτερη με κανα turbo-x, τον τελευταιο χρονο:suicide2:) μου τα εχει απογειωσει.

Καλά λέει ο grunt,

Το μέγεθος του 32cm x 23cm που σε περιορίζει αρκετα,

είναι σαν κόλλα Α4 με τρακτερωτή επιφάνεια (ποιο πολύ σαν τρίφτης είναι) :hehe:

Αν γυρίσεις να δεις τα mousefeets μετα απο καμια βδομάδα χρήσης είναι κλαψτα χαράλαμπε.

Link to comment
Share on other sites

Αν γυρίσεις να δεις τα mousefeets μετα απο καμια βδομάδα χρήσης είναι κλαψτα χαράλαμπε.

Αυτο πραγματικα δεν το ειχα σκεφτει-παρατηρησει (λιγες μερες ειναι που ηρθε στην κατοχη μου)

Αυτο παιζει γενικως με τα mousepads με σκληρη επιφανεια; Ή απλα το συγκεκριμενο παρα-ειναι τραχυ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πραγματικα δεν το ειχα σκεφτει-παρατηρησει (λιγες μερες ειναι που ηρθε στην κατοχη μου)

Αυτο παιζει γενικως με τα mousepads με σκληρη επιφανεια; Ή απλα το συγκεκριμενο παρα-ειναι τραχυ;

Τι sphex τι τρίφτης το ίδιο και το αυτό

1645_0_G.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λενε τα παιδια για το sphex...εμενα που το εχω περιπου 2 μηνες με εχει βολεψει παρα πολυ με G5 κ teflon feets..4 μερες που το χρησιμοποιω με το Deathadder ομως φαινεται ηδη πως δν τα παει καλα με τα feets του..:TD:

Οποτε η το Deathadder εχει μουφα feets κ πρεπει ν παρω αλλα η παω για κανα Goliathus Control..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.