Jump to content



Battlefield 3 : Mice Wars


fiestanik

Recommended Posts

Εγώ συνεχίζω να μην καταλαβαίνω τι δε σου αρέσει στο laser. Πέρασαν 3 από τα χέρια μου, σίγουρα είχαν διαφορές στη συμπεριφορά, αλλά ειδικά το Naos, θεωρώ ότι είναι εξαιρετικό. Όλα αυτά δε που σε ενοχλούν (flawless tracking, υψηλό perfect control speed, no accel, angle snapping, cursor jitter, χαμηλό LoD) δε νομίζω ότι υφίστανται σε αυτό το μοντέλο τουλάχιστον :hm:

Βαλτο σε μαυρο clothpad ( yeap, μονο με cloth βολευομαι ) και παιξε με χαμηλο sens ( 40cm/360 τουλαχιστον )

Εναλλακτικα

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=e8vBSnhRHKY]xai positive/negative accel - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
Βαλτο σε μαυρο clothpad ( yeap, μονο με cloth βολευομαι ) και παιξε με χαμηλο sens ( 40cm/360 τουλαχιστον )

Ok, αν βολεύεσαι μόνο με cloth, τότε φυσικά και θα παίξεις με led. Εγώ αντίθετα, βολεύομαι μόνο με hard, γιατί ο συνδυασμός σκόνης/ιδρώτα από το χέρι, με αναγκάζουν να πλένω το cloth κάθε εβδομάδα κι έτσι μέσα σε 4-5 μήνες είναι για πέταμα.

Τώρα για το accel, δεν έχω κάνει εκτεταμένες δοκιμές στο Naos, αλλά συγκριτικά με τα G700 & Kone[+], έχω δει διαφορά, άρα ή δεν έχει ή έχει ελάχιστο.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Explorer 3.0 (vintage 2003), το είχα για «backup» (κυριολεκτικά:p) μόλις έβγαλα off το middle click του g500 (με το οποίο btw, ΔΕΝ είχα πρόβλημα στο mantis speed), ο καιρός πέρασε, τα διακοπτακια για το g500 από το Ebay αργούσαν.. όποτε το συνήθισα και αφού έφτιαξαν και το soflam(να μην χρειάζεται 3 στάδια απόσταση για να στρίψει...) δεν έχω σοβαρό λόγο να γυρίσω στο g500.Με αλλαγμενα όλα τα omrom στο explorer με καινούργια, ένα

βαψιματακι χρειάζεται μόνο ,γιατί έχει ξεβάψει με τα χρόνια, κάτι σε "Abakan Collectors Edition":D και όσο «ζει» το bf3 και ασχολούμαι, θα υπάρχει και αυτό :)

υ.γ.> [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] το «κρύσταλλο» του φακού είναι το ίδιο και με τις νεότερες εκδόσεις; είναι το Μόνο που μπορεί να άλλαζα μελλοντικά.

Sent from my U8800 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Razer DA και εδώ και για συντροφιά Puretrak Talent.

Πολύ δύσκολα θα φύγω απο αυτο το combo μιας και δεν έχει poss/neg acceleration

και κολλημένα 500hz.

mouseratechecker-7451.jpg

mousep.jpg

Τώρα όσο για τον phillips fail eye μακρια γιατι μυριζ κοπριά.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xyu2gMisgvE]Razer Mamba issue (Philips Fail Eye) - YouTube[/ame]

Στεγνά στο γραφείο. Χωρίς mousepad.

blasphemy-7452.jpeg:p

PureTrak.com - Precision Gaming Gear - Products - Talent

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε φωτιές μου ανάβετε με τα mousepads :p

Σιγα μωρε τσιφουτ.

Στη χειροτερη παρε αυτα

Gaming pads Sharkoon Xurface (πεντάδα)

5 τεμαχια και βγες μετα στο φαναρι και πουλα τα με καπελο μισο € αφοτου αλειφτεις με φουμο.

-Προσεχε αμα δεις μαυροφορεμενους που ΔΕΝ ειναι μεταλλαδες να αρχισεις να τρεχεις-

Link to comment
Share on other sites

Ποτε αντικαθιστατε το cloth mousepad σας? Και ποτε καταλαβαινουμε οτι ενα cloth mousepad θελει αλλαγη?

To καταλαβαίνεις από την κίνηση του πόντικα. Αν δεν είναι όσο smooth ήταν και η επιφάνεια έχει αλλοιωθεί είναι καλή στιγμή να το αλλάξεις. Αλλά ο χρόνος προφανώς αλλάζει ανάλογα με την χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Τα goliathus speed - qck fnatic+ - sharkoon XLειναι φθηνες εναλλακτικες λυσεις για οποιον θελει κατι κοντα στο φφφφανταστικο ταλεντ αλλα δεν του καθεται καλα να πληρωσει 35 ευρω για ενα κομματι πανι ( yeap τοσο βγαινει μαζι με το shipping απο αμερικη δυστηχως, Ο [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] βεβαια δεν εχει αναγκη, τα προμηθευεται απτον Σαββα στην Πανορμου :hehe: )

Οποιος θελει ομως clothpad το οποιο να ειναι με χαμηλη τριβη αλλα να εχει ΚΑΙ αισθητο feedback αντι να ειναι smooth σαν γυαλι πρεπει αναγκαστικα να βαλει το χερι βαθια στην τσεπη Zowie G-TF Speed Gaming Mouse Pad υπαρχουν και τα ιαπωνεζικα artisan hien http://www.artisan-jp.com/eng_top.html αλλα αυτα ξεφευγουν τελειως στο θεμα του κοστους + οτι ειναι υπερβολικα τραχια για τα γουστα μου.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο να θελει καποιος τραχυ mousepad??

To καταλαβαίνεις από την κίνηση του πόντικα. Αν δεν είναι όσο smooth ήταν και η επιφάνεια έχει αλλοιωθεί είναι καλή στιγμή να το αλλάξεις. Αλλά ο χρόνος προφανώς αλλάζει ανάλογα με την χρήση.

H αληθεια ειναι οτι στα 2 και βαλε χρονια που εχω το mousepad μου η επιφανεια εχει γινει καπως πιο τραχια, αλλα το ποντικι ακομα πηγαινει μια χαρα (με hyperglides).

Θα μου πεις βεβαια, δεν κοστιζει και τιποτα να το αντικαταστησεις μια στις τοσες.

Link to comment
Share on other sites

Ok, αν βολεύεσαι μόνο με cloth, τότε φυσικά και θα παίξεις με led. Εγώ αντίθετα, βολεύομαι μόνο με hard, γιατί ο συνδυασμός σκόνης/ιδρώτα από το χέρι, με αναγκάζουν να πλένω το cloth κάθε εβδομάδα κι έτσι μέσα σε 4-5 μήνες είναι για πέταμα.

Τώρα για το accel, δεν έχω κάνει εκτεταμένες δοκιμές στο Naos, αλλά συγκριτικά με τα G700 & Kone[+], έχω δει διαφορά, άρα ή δεν έχει ή έχει ελάχιστο.

SteelSeries - Gaming Mousepads - SteelSeries Experience I-2

Οτι καλυτερο σε mousepad εχω δοκιμασει...

Αλλα ειναι αρκετα ιδιαιτερο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.