Jump to content



Τα καταφερα!


Samael

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

Samael μεχρι την παρασκευη δουλευω....

εαν θες και σε φερνει ο δρομος σου απο Ν.Σμυρνη

περνα μια να παιξουμε με τα πλεξυ και τα χλωροφορμια.......;)

Koπριτη που δουλευεις αν επιτρεπεται στην νεα σμυρνη???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Koπριτη που δουλευεις αν επιτρεπεται στην νεα σμυρνη???

Σε μαγαζι που ανεφερα παραπανω μαλλον. Με εργαλεια για κατασκοπους, εγκληματιες, δολοφονους και απαγωγεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Σε μαγαζι που ανεφερα παραπανω μαλλον. Με εργαλεια για κατασκοπους, εγκληματιες, δολοφονους και απαγωγεις.

xa!xa!xa!...lol.....κ που ειναι αυτο ακριβως αν επιτρεπεται???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Ευελπιστω οτι δεν βγηκε σε αναζητηση τετοιου μαγαζιου.....

Eλα ρε μονο 34 φαρμακεια , 14 αποθηκες με χημικα και 8 λαθρεμπορους ειχαμε ρωτησει οταν χρειαστηκαμε εμεις.....

Link to comment
Share on other sites

οχι κι ετσι ρε παιδια.....:eek:

αρχιτεκτονικες/αρχαιολογικες μακετες φτιαχνω ο ερμος....

και το πλεξι με το χλωροφορμιο τυγχανει ειναι τα βασικα συστατικα.....

εδω που τα λεμε βεβαια εαν ποτε ξεμεινει ο "νονος" απο "εργαλεια"

μπορει παντα να περασει μια βολτα για ενα Refill ;) :devil:

post-166-1416071129,5927_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Indeed...! :T:

Τους γυφτους. Το λενε πολυμαιθυλικο μαιθακρυλαινιο για να ανεβασουν την τιμη. Καραγκιοζηδες.... :p

Πειτε και στον 11 να μην φτιαχνει καπακια απο πλεξι αλλα απο πολυμαιθυλικο μαιθακρυλαινιο και να ανεβασει το κοστος 10.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Τους γυφτους. Το λενε πολυμαιθυλικο μαιθακρυλαινιο για να ανεβασουν την τιμη. Καραγκιοζηδες.... :p

Πειτε και στον 11 να μην φτιαχνει καπακια απο πλεξι αλλα απο πολυμαιθυλικο μαιθακρυλαινιο και να ανεβασει το κοστος 10.

Mιχαλη ελαβες το μνμ εε...!

:rofl::hehe::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

κατι που δεν ξερω αν θα πιασει, ειναι η κυανοακρυλλικη κολλα. στην ουσια λιωνει τα πλαστικα και τα κανει ενα. το εχω δοκιμασει σε λαστιχα και πλεξυ και ηταν ΟΚ, αλλα σε μπλοκ ποτέ. μη σε παρω και στο λαιμο μου.

Η κόλλα που λιώνει τα πλαστικά είναι αυτή που χρησιμοποιήται στον πλαστικομοντελισμό. Βρίσκεται στα αντίστοιχα μαγαζιά. Δεν ξέρω όμως αν κάνει για όλα τα πλαστικά. Τα μοντέλα είναι φτιαγμένα από polystyrene (ή κάπως έτσι).

Η κυανοακριλική είναι άλλο πράγμα. Είναι η γνωστή κόλλα στιγμής όπως σωστά αναφέρθηκε, και δεν λιώνει το πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

χμ... τελικα, τι εννοουμε λεγοντας πλαστικο;

το σχολιο μου παντως (εξαιροντας το πλαστικο, ισχυει). πλεξυ με λαστιχο τα κανει ενα, δουλευοντας καλυτερα απο τη σιλικονη που ειχα τη δεδομενη στιγμη στα χερια μου, και η οποια σε καθε κουνημα εχανε. με πλεξυ δε, κολλημενα σε Τ, οταν προσπαθησα να τα ξεκολησσω, εσπασαν αλλου αλλα η κολληση εμεινε εκει.

θα αρχισουμε να ψαχνουμε χημικες συστασεις (ηδη αρχισαμε) και αρχιζει και μου αρεσει η ιστορια. επιμενεις στο οτι "κυανοακριλική είναι άλλο πράγμα. Είναι η γνωστή κόλλα στιγμής"; η απλη κολλα που βρισκει κανεις οπουδηποτε, δεν κανει την ιδια δουλεια με την κυανοακριλική, ασε που δε στεγνωνει κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικσ δε προλαβα να παω στον Κοπριτη(τον οποιο κ ευχαριστω κ δημοσιως για το ενδιαφερον ;) ) γιατι επρεπε να φυγω απο Αθηνα εκτακτως.

Ομως χθες το πλακωσα στη Logo κ απο οτι φαινετε ειναι μια χαρα!Τρεχει καμια 20αρια ωρες τωρα το νερο μεσα κ δεν εχει σταξει τπτ :D

Ευχαριστω απαντες για τις ιδεες :daisy:

(να δω πως θα παει στο oc η γιαγια μου 9700pro :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

θα αρχισουμε να ψαχνουμε χημικες συστασεις (ηδη αρχισαμε) και αρχιζει και μου αρεσει η ιστορια. επιμενεις στο οτι "κυανοακριλική είναι άλλο πράγμα. Είναι η γνωστή κόλλα στιγμής"; η απλη κολλα που βρισκει κανεις οπουδηποτε, δεν κανει την ιδια δουλεια με την κυανοακριλική, ασε που δε στεγνωνει κατευθειαν.

προφανως εννοει την Logo Instant Glue που στεγνωνει σε ελαχιστα λεπτα.Η αλλη Logo που ειναι παχυρευστη κ μυριζει σα βενζινοκολα δε κανει για τετοιες δουλειες σιγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.