Jump to content



690GTX GAINWARD


SpartanGR

Recommended Posts

ΔΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΕΛΚΟΜΕΝΑ ΚΟΜΠΛΕ. ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΑΠΟ AMAZON ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΣΤΙΣ 14/5/2012.

TIMH: 700€

ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

post-14795-1416076410,577_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...

Επαναφερω την αγγελια στην επιφανεια για να εκφρασω το παραπονο μου και την αγανακτηση μου, για τον "φιλτατο" Διονυση [MENTION=14795]SpartanGR[/MENTION] οσον αφορα την αντιμετωπιση του

για ενα θεμα που προεκυψε με την καρτα γραφικων της αγγελιας του.

Πιο συγκεκριμενα, κατα την δοσοληψια μας δεν μου εφερε την αποδειξη αγορας της καρτας. Στην ερωτηση μου τι θα γινει αν και εφ οσον προκυψει καποιο προβλημα με διαβεβαιωσε οτι

"μην το σκεφτεσαι αν γινει οτιδηποτε αναλαμβανω εγω να την κανω RMA και μην ανησυχεις καθολου".

Με τα λεγομενα του αυτα καθησυχαστηκα γι αυτο και το θετικο σχολιο στην αγγελια του.

Η καρτα ομως εβγαλε προβλημα και δεν ανεβαζει ρολογια ο 2ος πυρηνας μερες τωρα. Στην προσπαθεια μου επικοινωνιας μαζι του και ενω στην αρχη μου ειπε οτι ενταξει θα το φτιαξουμε,

στην συνεχεια, εχει αποκλεισει το αριθμο του κινητου μου και καθε φορα που τον καλω δειχνει κατειλημμενο και οταν τον καλεσα απο αλλο νουμερο, και καταλαβε ποιος ημουν

μου το εκλεισε καταμουτρα.

Αυτη την συμπεριφορα την θεωρω απαραδεκτη και σας το ανακοινωνω εδω, πρωτον για να το εχετε υπ οψιν σας, και δευτερον μπας και φιλοτιμηθει και εμφανιστει γιατι εχω σοβαρο θεμα.

Παρακαλειται ο [MENTION=400]astrolabos[/MENTION] -[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION] ή καποιος αλλος απο την Δ.Ο αν το διαβασει και θελει, ας σχολιασει ή ας προτεινει τι μπορει να γινει.

Ζητω συγνωμη αν σας κουρασα με το μακρυσκελες μηνυμα μου αλλα ειμαι παρα πολυ στεναχωρημενος, με την ολη συμπεριφορα, του, κατα τ αλλα αγαπητου συμφορουμιτη μας.

Link to comment
Share on other sites

Πέφτω από τα σύννεφα διαβάζοντας το μήνυμα του φίλου [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION], συνάμα όμως αδύνατο να πιστέψω οτι ο [MENTION=14795]SpartanGR[/MENTION] ενα άτομο φερέγγυο στις συναλλαγές του μέχρι τώρα όπου επανειλημμένα στο παρελθόν εγώ προσωπικά τον ειχα βοηθήσει να πουλήσει προϊόντα του σηκώνοντάς του αγγελίες εδω στο the lab χωρις να υπάρξει ποτε στο παρελθόν κάποιο πρόβλημα.

- Μιλάμε για μια διευθέτηση του θεματος υπόθεσης δευτερολεπτου απο τον Spartangr. Ειτε να δωσει την αποδειξη, ειτε εαν δεν την εχει να κανονίσει το RMA με το amazon γερμανιας οπου και λεει οτι εγινε η αγορα τους. Είτε να ζητήσει την απόδειξη σε ηλεκτρονική μορφή για να την κάνει μια εκτύπωση Έτσι πολύ απλά...

Κριμα να γινονται τετοια μεταξύ μας...

Ελπιζω το νεο μηνυμα να αναφέρει την επίλυση του προβλήματος...

Link to comment
Share on other sites

Γραφω για να επιβεβαιωσω τα λεγομενα του [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] επειδη εχω ασχοληθει και γω με το θεμα. Ειναι κριμα παντως να εχεις μια καλη σχεση με εναν ανθρωπο που εχει το ιδιο χομπυ με εσενα και να ξηγεται ετσι... Αnyway ο καθενας κρινεται απο τις πραξεις του και οχι απο τα λογια.:getlost:

Λοιπον, προσπαθησαμε να κανουμε RMA την καρτα μονοι μας απευθειας απο gainward αλλα μας απαντησαν οτι δεν δεχονται επιστροφες απο users αλλα μονο μεσω των resellers. Στη συνεχεια στειλαμε email και στο amazon.de και μας ειπαν οτι το RMA γινεται online μεσω του λογαριασμου του original αγοραστη!:mamba:

Ελπιζω να φιλοτιμηθει ο Διονυσης και να κανει αυτο που πρεπει...

Και κατι τελευταιο....

Eπειδη σε διπλανο φορα που παιζουν πολλες αγοραπωλησιες, εχουν πωληθει και 2-3εις ακομα 690 απο το ιδιο ατομο ολες απο amazon.de, εαν σε περιπτωση -χτυπα ξυλο- παθουν κατι θα μεινουν ξεκρεμαστοι οι αγοραστες... Οποτε αν γνωριζει καποιος, καποιον που εχει παρει 690 παρακαλειται να τον ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

o ενας απο τα 3 ατομα ειμαι εγω οπως ξερει και ο Παναγιωτης.εγω εχω την εγγυηση απο amazon για την δικη μου καρτα και ελπιζω αν στραβωσει κατι να βρω λυση.ελπιζω ειλικρινα οντως ο διονυσης να διαβασει ολο το 8εμα και να κανει κατι γιατι ειναι κριμα σε δυσκολες εποχες που ζουμε να γινομαστε ετσι μεταξυ μας

Link to comment
Share on other sites

o ενας απο τα 3 ατομα ειμαι εγω οπως ξερει και ο Παναγιωτης.εγω εχω την εγγυηση απο amazon για την δικη μου καρτα και ελπιζω αν στραβωσει κατι να βρω λυση.ελπιζω ειλικρινα οντως ο διονυσης να διαβασει ολο το 8εμα και να κανει κατι γιατι ειναι κριμα σε δυσκολες εποχες που ζουμε να γινομαστε ετσι μεταξυ μας

Φιλε μου μακαρι -χτυπα ξυλο- να μην παθει τπτ η καρτα σου αλλα δεν ξερω τι πολιτικη RMA εχει το amazon.de και αν καλυπτεσαι απο ενα χαρτι που εχει στοιχεια καποιου αλλου. Εμεις στειλαμε στο amazon.de email με ολα τα στοιχεια της καρτας (S/N, P/N, κτλ) και μας απαντησαν οτι παρολο που η καρτα ειναι αγορασμενη απο amazon.de πρεπει να γινει το RMA online... Βεβαια δεν τους πιεσαμε μπας και δεχτουν γιατι περιμενουμε μπας και φιλοτιμηθει ο Διονυσης και κανει το αυτονοητο...

Link to comment
Share on other sites

Τakis Pa το να παρεις καρτα των 700 εβρο χωρις αποδειξη του amazon .de και να βασιστεις απλα στα λεγομενα ενος πωλητη που δεν τον εχεις ξαναδει ειναι απλα epic fail:crazy:.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε [MENTION=9973]oldhag[/MENTION] νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός, σεβαστή η γνώμη σου πάντως.

Νομίζω ο λόγος γενικά στην κοινωνία μας έχει ή τουλάχιστον είχε μεγάλη σημασία.

Πόσοι από εμάς εδώ μέσα δεν έχουμε πραγματοποιήσει συναλλαγές για το οτιδήποτε?

Δηλαδή αν τα 700 ήταν 50 ή 30 ή ακόμα και 10 θα άλλαζε κάτι?

Αυτό που με προβληματίζει είναι το πως ένα άτομο γνωστό στα μέλη του forum απ ότι βλέπω από τα λεγόμενα όλων σας δηλαδή (και με πλήθος αγγελιών όπως υποθέτω), ξαφνικά δημιουργεί-είται ένα θέμα και αντί να πάρει θέση κρύβεται.

Πως γίνεται να μη βλέπεις τι γίνεται σε ένα post δικό σου (και κατ επέκταση να μην υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου δημόσια), ενώ είσαι συνδεδεμένος στο forum? (Μέχρι και τι ώρα μπήκες τελευταία φορά φαίνεται στο προφίλ, έλεος)

Link to comment
Share on other sites

Τakis Pa το να παρεις καρτα των 700 εβρο χωρις αποδειξη του amazon .de και να βασιστεις απλα στα λεγομενα ενος πωλητη που δεν τον εχεις ξαναδει ειναι απλα epic fail:crazy:.

Φίλε oldhag, σε αυτό το forum αρκετοί ψιλογνωριζόμαστε και ο SPARTANGR έδειχνε να έχει σχέσεις με κάποια μέλη.

Θεωρώ ότι ο takia-pa εκεί βασίστηκε γιατί γενικότερα είναι προσεκτικός στις αγοραπωλησίες του.

Τώρα τι έχει συμβεί με τον συμφορουμίτη και κάνει αυτό ακριβώς που όλοι φοβόμαστε όταν αγοράζουμε από ''άγνωστο'', μόνο εκείνος το ξέρει....

Φίλε @taki-pa ελπίζω να συμμορφωθεί και να λυθεί το θέμα σου το γρηγορότερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ανάλογη περίπτωση δικιά μου πριν 5 μήνες, όταν πείρα την 7970 μεταχειρισμένη πήγα στο σπίτι του τύπου την είδα να λειτουργεί στο PC του, την βγάλαμε μου την έδωσε μαζί με την απόδειξη στο όνομα του με τηλέφωνα διευθύνσεις κτλπ και μετά ένιωσα άνετα να του δώσω 400 ευρώ κασέρι.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σε διπλανο φορα που παιζουν πολλες αγοραπωλησιες, εχουν πωληθει και 2-3εις ακομα 690 απο το ιδιο ατομο ολες απο amazon.de, εαν σε περιπτωση -χτυπα ξυλο- παθουν κατι θα μεινουν ξεκρεμαστοι οι αγοραστες... Οποτε αν γνωριζει καποιος, καποιον που εχει παρει 690 παρακαλειται να τον ενημερωσει.

[MENTION=10015]csaris[/MENTION] Όταν λες διπλανό εννοείς πιο ακριβώς? Γιατί αν είναι αυτό που φαντάζομαι, το αντίστοιχο (με κάθε επιφύλαξη) μέλος είναι Banned...

(συμπαθάτεμε για την παράθεση είμαι σχετικά newfish)

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σε διπλανο φορα που παιζουν πολλες αγοραπωλησιες, εχουν πωληθει και 2-3εις ακομα 690 απο το ιδιο ατομο ολες απο amazon.de, εαν σε περιπτωση -χτυπα ξυλο- παθουν κατι θα μεινουν ξεκρεμαστοι οι αγοραστες... Οποτε αν γνωριζει καποιος, καποιον που εχει παρει 690 παρακαλειται να τον ενημερωσει.

[MENTION=10015]csaris[/MENTION] Όταν λες διπλανό εννοείς πιο ακριβώς? Γιατί αν είναι αυτό που φαντάζομαι, το αντίστοιχο (με κάθε επιφύλαξη) μέλος είναι Banned...

(συμπαθάτεμε για την παράθεση είμαι σχετικά newfish)

i******a

Link to comment
Share on other sites

yup, κατάλαβα...

Γενικά παρακολουθώ τα περισσότερα Ελληνικά forum (με τέτοιο περιεχόμενο) σε καθημερινή βάση και θυμάμαι την αγγελία με την 690 πριν λίγες μέρες, δεν είχα προσέξει τον δημιουργό τότε για να πω 100% πως ήταν ο ίδιος, αλλά αν ήταν, προφανώς και κάτι σημαίνει, όχι μόνο για τον [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] αλλά για όλους μας.

Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου απέναντι σε όσους ίσως αναρωτιούνται, ούτε γνωρίζω κάποιον προσωπικά από αυτό ή κάποιο άλλο forum ούτε τη βρίσκω να παριστάνω τον αστυνόμο σαΐνι, απλώς νομίζω πως είναι και θα έπρεπε να είναι υπόθεση ολόκληρης της κοινότητας σαν σύνολο και όχι του καθενός προσωπικά, τέτοιου είδους θέματα.

Αν κάποιο εδώ μέσα έχουν την εντύπωση πως θα κλείσουν το κινητό θα διαγράψουν τους λογαριασμούς και θα χαθούν μέσα στο πλήθος είναι γελασμένοι, εκ πείρας μιλάω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.