Jump to content



690GTX GAINWARD


SpartanGR

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply
Τι να πω..Καλα ξεμπερδεματα φιλε μου.Ελπιζω να την βρεις την ακρη γιατι ειναι κριμα και αδικο..

αν διαβαζες απο την αρχη το θεμα φιλε θα βλεπες οτι μετα απο 2 μηνες εβγαλε προβλημα η καρτα!!!

το θεμα ειναι οτι τωρα που εβγαλε προβλημα και χρειαζεται rmα,αφαντος ο σπαρτας για την αποδειξη."ντεμεκ αμαζονικη..."

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ απαράδεκτο που δεν εμφανίστηκε ακόμη ο πωλητής. Πρέπει να αναλάβει να αντικαταστήσει ή έστω να διορθώσει την κάρτα. Πολύ ύποπτη η σιωπή και το κλειστό κινητό...

Επίσης έχω απορία πως πουλάνε κάποιοι -δεν αναφέρομαι στον εν λόγω πωλητή- ανενόχλητοι σφραγισμένα πράγματα σε -ελαφρώς- χαμηλότερες τιμές ΚΑΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤ' ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ειδικά στο γνωστό γειτονικό φόρουμ. Μήπως πρέπει να παρέμβει κανένα ΣΔΟΕ κάποτε;

Φίλε takis-pa καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάτε κάποια βασικά πράγματα...

  • Το TheLab.gr δεν έχει κανένα απολύτως όφελος από τις αγοραπωλησίες των μελών του. Το TheLab.gr απλά προσφέρει το μέσο για να πραγματοποιηθούν και σε καμία περίπτωση δεν επωφελείται.
  • Το TheLab.gr όχι μόνο δεν έχει καμία συμμετοχή στις αγοραπωλησίες των μελών του αλλά απαλλάσσεται από τυχόν διαφωνίες, αντιδικίες, ζημίες και αξιώσεις που μπορούν να λάβουν χώρα μεταξύ των μελών.

Θα κάνουμε ότι μπορούμε για να βοηθήσουμε, όμως δεν μπορούμε να εμπλεκούμε.

Παρακάλεσα και πιο πριν να σταματήσουν οι υποθέσεις και οι παρεκτροπές. Μην μας αναγκάσετε να κλειδώσουμε το θέμα. Ο πωλητής έχει περιθώριο να απαντήσει μέχρι αύριο το μεσημέρι για να μας ενημερώσει τι σκοπευει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου στον takis-pa να βρει λύση στο πρόβλημα που δημιουργήθηκε.

Κατά την ταπεινή μου άποψη, το μήνυμα του SpartanGR στην πρώτη σελίδα του νήματος, στο οποίο κάνει παράθεση την εκδήλωση ενδιαφέροντος του takis-pa και στο οποίο λέει ΡΗΤΑ ότι η κάρτα πουλήθηκε, αποτελεί επαρκές αποδεικτικό στοιχείο ότι έγινε η συναλλαγή, εφόσον βέβαια οι αρχές μπορούν να ταυτοποιήσουν το συγκεκριμένο username με τα στοιχεία του πωλητή που είναι γνωστά, τουλάχιστον σε κάποιους.

Φυσικά ο takis-pa θα αποφασίσει μόνος του τις επόμενες κινήσεις του, απλά να προσθέσω ότι εγώ τουλάχιστον θα το κυνηγούσα νομικά το θέμα.

Από την άλλη πλευρά βέβαια, θα ήθελα να ακούσω και την άποψη του πωλητή, αλλά το ότι δεν το έχει κάνει ακόμα, και εφόσον αποδεδειγμένα έχει διαβάσει το νήμα, αποτελεί αδιαμφισβήτητο σημείο ενοχής...

Link to comment
Share on other sites

Μην μας αναγκάσετε να κλειδώσουμε το θέμα.

Απο εμενα ειστε ελευθεροι να κλειδωσετε το θεμα οποτε εσεις κρινετε οτι πρεπει να γινει.

Εγω προσωπικα ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι δεν θα βρω ανταποκριση απο το εν λογω "κυριο" οποτε δεν εχω κανενα προβλημα να το κανετε.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ απαράδεκτο που δεν εμφανίστηκε ακόμη ο πωλητής. Πρέπει να αναλάβει να αντικαταστήσει ή έστω να διορθώσει την κάρτα. Πολύ ύποπτη η σιωπή και το κλειστό κινητό...

Καθόλου ύποπτη. Τον λόγο τον αναφέρεις. Προφανώς δεν υπάρχει απόδειξη (δεν υπήρξε ποτέ) ή έχει χαθεί.

Από εκεί και πέρα ο μόνος κίνδυνος για τον πωλητή, μάλλον είναι ότι πουλάει χωρίς απόδειξη και άρα ίσως δεν αποδίδει ΦΠΑ (???) διότι δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν υπάρχει απόδειξη (δεν υπήρξε ποτέ) ή έχει χαθεί.

Αποδειξη υπαρχει και το ξερω γιατι εναι στην κατοχη του αλλου παιδιου που πηρε την 2η καρτα απο το αλλο φορουμ και ΝΑΙ και σ αυτο ειμαι ατυχος γιατι ενω μιλησα με το παληκαρι και ειπε οτι θα με εξυπηρετησει για καποιο λογο δεν το εκανε ποτε.

Τεσπα η ατυχια σε ολο της το μεγαλειο.

Link to comment
Share on other sites

με ενα μπαν δεν θα αλλαξει τπτ ο τυπος θα συνεχιζει με αλλο acount και σε αλλα forums,εδω σηκωνει φαπα η να παρει το δρομο η δικαιοσυνη παντως απο τι στιγμη που πουλαει και αλλου το καλυτερο ειναι να κανονισετε μια συναντηση ;) να δουμε τι θα πει τοτε.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

με ενα μπαν δεν θα αλλαξει τπτ ο τυπος θα συνεχιζει με αλλο acount και σε αλλα forums,εδω σηκωνει φαπα η να παρει το δρομο η δικαιοσυνη παντως απο τι στιγμη που πουλαει και αλλου το καλυτερο ειναι να κανονισετε μια συναντηση ;) να δουμε τι θα πει τοτε.!!!!!

Συνάντηση με κασιδιαρη και παναγιωταρο για να ξεβρομίσουν τα φόρουμ.... :nuke:

Για να γελάσουμε και λιγο...

Link to comment
Share on other sites

η βια δεν ειναι λυση.γτ κατεβαινεις πιο χαμηλα απο το επιπεδο του ''φταιχτη''.καταγγελια αν δεν δωσει ενδιαφερον στο χρονικο οριο που του δοθηκε.τα στοιχεια του τα εχει μελος του φορουμ (βλ πιο πανω)..

Link to comment
Share on other sites

Αποδειξη υπαρχει και το ξερω γιατι εναι στην κατοχη του αλλου παιδιου που πηρε την 2η καρτα απο το αλλο φορουμ και ΝΑΙ και σ αυτο ειμαι ατυχος γιατι ενω μιλησα με το παληκαρι και ειπε οτι θα με εξυπηρετησει για καποιο λογο δεν το εκανε ποτε.

Τεσπα η ατυχια σε ολο της το μεγαλειο.

Απόδειξη για την δική σου κάρτα υπάρχει; άλλο του άλλου. Μπορεί την δικιά σου να την είχε πάρει δεύτερο χέρι και όχι από Amazon, με λίγα λόγια να μην σου είπε αλήθεια για τα περί απόδειξης. Εκτός και αν η απόδειξη του άλλου παιδιού αναγράφει και τις δύο κάρτες ή αν κατάλαβα εγώ κάτι λάθος. Το κακό είναι ότι δεν αναφέρει στην αγγελία του περί απόδειξης (στο πρώτο ποστ) δεν ρωτάς και εσύ εδώ μέσα, δεν σου απαντάει, οπότε μπορεί να ισχυριστεί ότι σε είχε ενημερώσει για την μη ύπαρξη απόδειξης και είχες πει ότι δεν υπήρχε πρόβλημα.

καλο θα ηταν να ακουστει και η αλλη πλευρα.τελικα τι προβλημα εχει η καρτα?μηπως ειναι καποιο bug?τι λεει η gainward για το προβλημα που εχεις?

Η άλλη πλευρά δεν θέλει να μιλήσει (μέχρι στιγμής) διότι προφανώς δεν μπορεί να αναλάβει την κάρτα χωρίς να βγάλει λεφτά από την τσέπη. Και όσο ισχύει αυτό δεν θα απαντήσει. Θα πρότεινα μια ενημέρωση και των admins του insomnia για το παρόν θέμα από τον [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION]. Το να γίνει ban ο SpartanGR από εδώ μάλλον δεν τον απασχολεί. Αν έχει θέμα και με το insomnia ίσως να πονέσει.

Βέβαια καλό θα ήταν να λήξει το θέμα καλώς και απλά να τον έχουμε παρεξηγήσει.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να γινω κακος και αν μιλαμε για την ιδια καρτα (που μάλλον η ιδια ειναι) [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] ειχες βαλει αγγελια πριν λιγο καιρο Link και τελικα δεν την εδωσες αν την εδινες τελικα σε καποιο αλλο παιδι και εβγαζε οπως εβγαλε προβλημα τι θα εκανες???

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα ειναι πολύ μα πολυ απλα ρε παιδια, ο spartangr δεν ειναι μικρο παιδακι!

Απο την στιγμη που ενας θα βαλει το account στο amazon.de ([MENTION=14795]SpartanGR[/MENTION]) και ο άλλος ([MENTION=9802]takis-pa[/MENTION]) τα λεφτά για να παει η κάρτα στο amazon.de με ασφάλεια και να γινει το rma σε χρονο μηδεν θα επρεπε να ειχε απαντήσει....το οτι δεν απανταει κατι αλλο συμβαινει ρε παιδια...τωρα τι παιζει και συμπεριφέρεται με αυτο τον τροπο στο σεβαστό συμφουρουμητη μας κατα αυτο τον τροπο, δεν το ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.