Jump to content



690GTX GAINWARD


SpartanGR

Recommended Posts

[MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] σου ευχομαι να βρεις ακρη.

Αλλα δυστυχώς και ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις λιγο πολύ ολες οι dual-gpu θα πρέπει να ελεγχονται σχολαστικά.

Και πόσο μάλλον για 7 πράσινα που πλήρωσες. Επρεπε πρώτα να γίνει ενα 40λεπτο burn-in για εμένα.

Και πάλι καλα ξεμπερδέματα. Αν χρειαστεις σταθμο (εφ'οσον σου μείνει η κάρτα) και μπορεί να γίνει κάτι ρίξε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Βασικά όταν κλείνεις το κινητό και εξαφανίζεσαι ενοχοποιείσαι μόνος σου. Διότι όπως αναφέρθηκε, το αν έχεις δει το thread ή όχι φαίνεται από την τελευταία σου επίσκεψη και το γεγονός ότι τα παιδιά εδώ έχουν βάλει ένα κάρο ξυπνητήρια με τα mensions, quotes κ.τ.λ. (στον βαθμό που έχω καλομάθει και στραβώνω με τα άλλα fora). Μακάρι απλά να ψάχνει να βρει την απόδειξη ή κάτι άλλο πριν αποφασίσει να απαντήσει.

Από εκεί και πέρα και εγώ είμαι την άποψης ότι για προϊόντα των 500-700+€ αν η έκπτωση δεν είναι μεγάλη, δεν υπάρχει εγγύηση διαθέσιμη άμεσα με την συναλλαγή, δεν γίνει κάποιος έλεγχος και αν το μέλος που πουλάει το προϊόν δεν είναι 100% αξιόπιστο, ακόμα καλύτερα γνωστός, καλύτερα να αγοράζεις καινούριο. Διότι αν γίνει η στραβή είναι και λίγο γαμώτο και για τον άλλον, που έχει πάρει τα λεφτά στο χέρι, τα έχει χρησιμοποιήσει και ξαφνικά καλείται είτε να τα επιστρέψει είτε να τρέχει να κάνει το RMA με την ελπίδα ότι δεν θα γίνει καμιά στραβή με αυτό κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

ξερεται πολλα ατομα να τα σκανε σαν τον σπαρταν εδω μεσα?Τουλαχιστον ειναι ο μοναδικος οσο διαβαζω που δινει τοσα χρηματα για το πιο γρηγορο και καλυτερο,ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Α...........?Δεν τον υπερασπιζομαι αλλαμεχρι στιγμης δεν εδειξε κατι τετοιο.:)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2401]def[/MENTION] αλλοίμονο δε νομίζω πως κάποιος κατηγόρησε ευθέως τον [MENTION=14795]SpartanGR[/MENTION] και αυτός κατ εμε είναι ο λόγος που κανείς δεν το έχει κάνει μέχρι στιγμής.

Ωστόσο παρακολουθώ (όχι με την κατασκοπική έννοια) την πορεία του thread (και συνεπώς τα προφίλ των παιδιών) από τις δώδεκα το μεσημέρι. Σε διαβεβαιώνω πως ο [MENTION=14795]SpartanGR[/MENTION] συνδέθηκε τουλάχιστον τέσσερις φορές στο forum, απ όσες μέτρησα εγώ δηλαδή, που ήμουν online κατά διαστήματα.

Είμαι βέβαιος πως κανείς εδώ μέσα δεν περιμένει να ακούσει "άκυρη η συναλλαγή πάρε τα € και επέστρεψε μου την κάρτα". Το αναμενόμενο περιμένουμε όλοι, το "εφόσον κάτι έπαθε στα χέρια σου και είναι εντός εγγύησης θα κάνουμε αυτό που πρέπει από τη μεριά μας και βλέπουμε".

Το θέμα πιστεύω δεν είναι το αν θα είμαστε πιο προσεκτικοί, αλλά το αν αυτά που λένε οι πωλητές ισχύουν. Εφόσον η κάρτα είναι αγορασμένη νόμιμα (και εδώ είναι που έρχονται τα σενάρια) πιο το πρόβλημα?

Μια απάντηση του τύπου "sry πνίγομαι αυτές τις μέρες, θα σας απαντήσω από Δευτέρα" θα ήταν αρκετή για τον καθένα μας πιστεύω αν υπήρχε κάτι σοβαρό που συνέβαινε.

Τέσπα εγώ είχα καταλήξει ένα εξάμηνο να τυραννιέμαι να πάρω πίσω τα χρήματα μου από αγγελία που ενώ έκανα κατάθεση ποτέ δε μου στάλθηκε. Όταν σοβάρεψε το πράγμα και μπήκε στο κόλπο η δίωξη του ηλεκτρονικού εγγλήματος ως δια μαγείας απάντησε αμέσως ο "πωλητής" και την επόμενη μου είχε κάνει κατάθεση. Τραγικό το πόσο εύκολα μπορείς να μπλέξεις από τη χαζομάρα σου και την αφέλεια σου τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει νόημα να το παρατραβάμε, ούτε να το υπερ-αναλύουμε. Ο καθένας μας σκέφτεται διάφορα, δεν βοηθάει όμως να τα συζητάμε. Αυτό που έχει σημασία είναι να βγάλει άκρη ο Παναγιώτης και να μην πάνε στον υπόνομο τα 700 ευρώ που έδωσε. Οπότε ας περιμένουμε απάντηση του πωλητή για να δούμε τις προθέσεις του.

Οποιοσδήποτε σωστός συμφορουμίτης θα έκανε τα πάντα για να βοηθήσει, πόσο μάλλον όταν έχει υποσχεθεί κάτι τέτοιο. Ο καθένας μας όμως έχει το δικαίωμα να υποστηρίξει τον εαυτό του, και να μας πει την δική του πλευρά. Ας περιμένουμε λοιπόν χωρίς να δίνουμε μεγάλες διαστάσεις, έως ότου έχουμε την άποψη και των 2 πλευρών.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός από όλους. Παναγιώτη εύχομαι καλά ξεμπερδέματα :)

Link to comment
Share on other sites

Ζήσε Μαι μου να φας τριφύλλι!

Απαράδεκτος αλλά και απαράδεκτο συμβάν για την κοινότητα μας... έπρεπε να είχε δοθεί κάποια απάντηση!

Εστιαζω μονο στο σημειο που οπως λετε ηταν οnline ολη μερα...με άπειρα mention απο τα μέλη!

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας θαθελα να σας ευχαριστησω ολους για την ηθικη υποστηριξη που λαβαινω μεσω αυτου του νηματος,

και στην συνεχεια να σας πω οτι προτου θεσω δημοσια το προβλημα μου, μια ημερα νωριτερα ειχα στειλει σε ΠΜ στο εν λογω κυριο ( συγχωρηστε με ουτε να τον ονομασω δεν θελω πλεον )

την προθεση μου για κοινοποιηση.

Σας ενημερωνω οτι δεν ασχοληθηκε καν οπως και τωρα.

Πλεον δεν περιμενω ανταποκριση του, γιατι αν ηθελε θα το ειχε κανει.

Ευχαριστω πολυ τον φιλο Φανη [MENTION=19038]nevolin[/MENTION] για την διαθεση του για το κατι παραπανω.

Οπως και αν εξελιχτει η υποθεση εγω τουλαχιστον θα μπαινω στο αγαπημενο μου φορουμ οπως εμπαινα χωρις να ντρεπομαι να δει καποιος οτι ειμαι συνδεδεμενος

και να γραφω οπως εγραφα, οτι εχω να γραψω και να ποσταρω.

Αυτο για μενα αξιζει πιο πολυ απο τα 700€ της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και εμείς πρέπει να σε ευχαριστήσουμε για το info και καλό είναι κάτι τέτοια να βγαίνουν προς τα έξω. Αν πέρναγε στα μουλωχτά αυτό, ίσως και κάποιος άλλος να βρισκόταν προ εκπλήξεως στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε takis-pa εγω λεω να πας στην αστυνομια.Ειναι πολυ ευκολο να εντοπισουν τον κυριο με τον οποιο σου εφαγε τα λεφτα.Του κανεις και μια καταγγελια μετα και περνεις τα χρηματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Aπο την συνομηλια τους στο φορουμ.απο πιθανα μηνυματα που ανταλαξανε.Και απο ολο το θεμα που εχει γινει εδω περα.Ολη αυτη η κουβεντα εδω και το οτι δεν απανταει και δεν περνει μερος δημοσια ειναι αλλο ενα στοιχειο ενοχης.

Link to comment
Share on other sites

O Spartan ειναι ο Nvidiaman απο το forum αϋπνία παραλιγο να την πατησω και εγω με την 690 οταν την ειχε βαλει 650 ευρω οταν τον ρωτησα για απόδειξη μου ειπε εχει απο amazon γερμανιας μετα μου λεει πως δεν την έβρισκε αλλα να μην ανησυχώ λέγοντας μου την γνωστη βλακεια που λενε μερικοι εχει εγγυηση βαση σειριακού.... ευτυχως την γλύτωσα...

Link to comment
Share on other sites

Κι αν κάνει κι αυτός καταγγελία , ότι ο "υποτιθέμενος" αγοραστής πήγε στο ραντεβού και πήρε την κάρτα με το έτσι θέλω ή χωρίς χρήματα (για να τη δοκιμάσει πχ) ή με ξυλοδαρμό μαζί με 2-3 φιλαράκια του τι γίνετε ?

Μπορεί να το αποδείξει κάποιος ?

Η καταγγελία που λες πρέπει να είναι τεκμηριωμένη και με αποδείξεις .... που δεν υπάρχουν

Είχα στις αγγελίες πριν καιρό ένα λάπτοπ , το παλικάρι που το αγόρασε με έβαλε να υπογράψω ότι παρέλαβα το ποσό προς αγορά από μέρους του, του συγκεκριμένου λάπτοπ για είναι καλυμμένος ... Αυτός έχει απόδειξη ότι παρέλαβε το προϊόν και πλήρωσε

Link to comment
Share on other sites

O Spartan ειναι ο Nvidiaman απο το forum αϋπνία παραλιγο να την πατησω και εγω με την 690 οταν την ειχε βαλει 650 ευρω οταν τον ρωτησα για απόδειξη μου ειπε εχει απο amazon γερμανιας μετα μου λεει πως δεν την έβρισκε αλλα να μην ανησυχώ λέγοντας μου την γνωστη βλακεια που λενε μερικοι εχει εγγυηση βαση σειριακού.... ευτυχως την γλύτωσα...

Σαν Nvidiaman , έχει 2 αξιολογήσεις με την 690 , η τελευταία σημερινή κι όλας ...

ολα τελεια με την καρτα ειναι η δευτερη φορα που αγοραζω πραγματα απο τον φιλο και ολα ειναι αψογα.ευχαριστω

!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σαν Nvidiaman , έχει 2 αξιολογήσεις με την 690 , η τελευταία σημερινή κι όλας ...

ολα τελεια με την καρτα ειναι η δευτερη φορα που αγοραζω πραγματα απο τον φιλο και ολα ειναι αψογα.ευχαριστω

!!!!!

Και ποιος μου λεει πως δεν ειναι ο ιδιος που γραφει την αξιολόγηση?

Το θεμα ειναι πως ειναι και Online τωρα στο forum και δεν δινει μια απάντηση στο παλικάρι που έσκασε 2 μηνιάτικα για το χομπυ του και του βγήκε απο την μύτη

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2401]def[/MENTION] θα σου στείλω πμ

[MENTION=5110]qbiefox[/MENTION] χαίρομαι να βλέπω το forum ζωντανό και το ότι υπάρχει κάποιος να μας μεταφέρει εντός τον ορίων, ωστόσο νομίζω θα ήταν καλύτερα να ορίσουμε μια προθεσμία για να ξέρουν και τα παιδιά πως θα κινηθούν αν έχουν τη διάθεση, γιατί εύλογο το ερώτημα του αν θα υπάρξει απάντηση και πότε...

Τα υπόλοιπα στην πορεία, δεν ξέρω για εσάς εγώ πάντως δε θα ήθελα να αφήσουμε το θέμα να ξεχαστεί εδώ

Προς το παρών καλή συνέχεια σε όλους

EDIT: ρε σεις πότε προλάβατε και τα γράψατε όλα αυτά? Μέχρι να γράψω τα δικά μου ποστάρατε 7 μηνύματα :look:

Link to comment
Share on other sites

Takis-pa κουραγιο και ευχομαι να την βρεις την ακρη με καποιον τροπο και ενα λιγο off-topic αλλα μπορει και σχετικο σε διπλανο forum εχουν εντοπιστει πολλες 690 σε τιμη ξεφτιλα απο γερμανια οπως και beats dr dre που ειναι μαϊμού απο γερμανια και αυτα καλο θα ειναι να προσεχουμε πιο πολυ και να μην μας γοητευτεί πάντα ο καλος συνομιλητής με την καλή τιμή....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2401]def[/MENTION] άκυρο το πμ, θα δώσω μια εκδοχή αυτών που σκέφτομαι από εδώ μιας που ξέφυγε η συζήτηση, ελπίζω να καταλάβετε τι εννοώ

Όλα καλά λοιπών ωστόσο τα παιδιά που κάνουν τις αξιολογήσεις έχουν ψάξει με το s/n της κάρτας τους από που είναι αγορασμένες και πότε? Μήπως όσοι έχετε απόδειξη έχετε την ίδια?

Λέω εγώ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.