Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

http://www.thelab.gr/gaming/battlefield-4-a-111465-117.html#post1063601530

Σήμερα κατάφερα να κάνω το τεστ μου και πλέον παίζω κανονικά εκτός από κάποια θεματάκια με τον ήχο.

Αν και έκανα αυτό που αναφέρω στο ππροηγούμενο post δεν ξέρω κατά πόσο βοήθησε διότι ταυτόχρονα άρχισα να παίζω την x86 έκδοση.

Οπότε ο συνδυασμός ή ένα από τα 2 (κλείνω προς το 2) λύνει τα προβλήματα με το memory leak.

edit: Για όποιον θέλει να ξεκινάει στην x86 έκδοση αυτόματα μέσα στο Origin δεξί κλικ πάνω στο Battlefield 4 -> Game Properties και επιλέγουμε την έκδοση που μας ενδιαφέρει.

edit2: Για το πρόβλημα που φαίνεται σαν να μην έχει γίνει εγκατάσταση του plug-in απλά απενεργοποιούμε το real-time protection του Windows Defender.

Έγινε επεξεργασία από STINK
Link to comment
Share on other sites

255ωρες λεει :-O:-O:-O

Δινει πονο το παλικάρι :worship::worship:

Ενα 8ωρακι την μέρα :nerd:

Εγω εδω και 2 χρονια με το bf 3 εχω σχεδον 500 ωρες :o

Σχετικά την x86 και την 64bit έκδοση του παιχνιδιου τι παιζει;Εχει κάποιο θεμα η 64;

Έγινε επεξεργασία από Peter_Line
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει αηδία το netcode και με συνδυασμό με το ping κάνει τις μάχες εντελώς άνισες...τραγικό....

έχοντας πάντα 70+ ping και το netcode επιπρόσθετα πως να ανταγωνιστείς κάποιον με 30 ping...

βλέπω κάποιον και τον σημαδεύω ενώ είναι ξαπλωμένος κάτω με πλάτη και ξαφνικά πέφτω νεκρός από αυτόν...τι να λέμε τώρα

είχαμε που είχαμε το ping που δίνει τρελό προβάδισμα στον αντίπαλο..έχουμε και κάτι τέτοια αι σιχτίρ

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει αηδία το netcode και με συνδυασμό με το ping κάνει τις μάχες εντελώς άνισες...τραγικό....

έχοντας πάντα 70+ ping και το netcode επιπρόσθετα πως να ανταγωνιστείς κάποιον με 30 ping...

βλέπω κάποιον και τον σημαδεύω ενώ είναι ξαπλωμένος κάτω με πλάτη και ξαφνικά πέφτω νεκρός από αυτόν...τι να λέμε τώρα

είχαμε που είχαμε το ping που δίνει τρελό προβάδισμα στον αντίπαλο..έχουμε και κάτι τέτοια αι σιχτίρ

Παίζω σε γερμανικό server teamdeathmatch ,με ping 60κατι (ΟΤΕΝΕΤ), βλέπω αντίπαλο στα 10 μέτρα να τρέχει παράλληλα. όλες οι σφαίρες πάνω του με Μ416, προλαβαίνει να γυρίσει ,

τελικά παθαίνουμε και οι δυο.

Λέω και γω παικταράς με γρήγορα αντανακλαστικά επιπέδου ESL eSPORTS .......μπλαμπλα, κάτσε όμως να δω τι ping έχει, έτσι από περιέργεια.

Είχε 3, εντάξει :suicide:

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η κατάσταση βελτιώνεται δραματικά, και με το ίδιο ping 60, τις βραδυνές ώρες 11+ .

Και για να μην γράφω πολλά post τι κάνει η επιλογή TRACK που έχει δεξιά από οχήματα ή όπλα ή kits που δεν έχεις ξεκλειδώσει?

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην γράφω πολλά post τι κάνει η επιλογή TRACK που έχει δεξιά από οχήματα ή όπλα ή kits που δεν έχεις ξεκλειδώσει?

Ειναι και καλα για να κανεις track κατι που θες να ξεκλειδωσεις. Το βλεπεις απο το in game battlelog. Εδω και κατι update του battlelog ομως απλα δε δουλευει. Τοσο απλα. Τωρα σχετικα με το ping γενικα οτιδηποτε πανω απο 70ms ειναι απλα απαγορευτικο. Μη μπαινετε καν στο κοπο γτ θα σπασετε κανα μηχανικο και ειναι κριμα. Επισης ειναι γνωστο το one-hit-kill bug οποτε μεχρι να διορθωθει (πατς την ερχομενη βδομαδα) δε μπορουμε να ξερουμε αν ειναι cheat skill ή lag. Αυτα υπομονη και μη ξεσπατε στον gaming εξοπλισμο σας, ήδη θρινω ενα ποδαρακι απο το keyboard μου. :dirol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω, για ποιο λογο να μην πεθαινεις με μια σφαιρα απο sniper?? Ειδικα απο αποστασεις 20-60 μετρα στην κανονικη ζωη εχεις φυγει ακλαυτος. Τι βλακεια ειναι αυτη στο battlefield? Δεν ειναι θεμα noobισμου οτι θα το παρουν ολοι και θα χαιρονται, αλλα θεμα κοινης λογικης. Οποιος ανθρωπος και να φαει σφαιρα απο sniper στο στηθος πεθαινει ακαριαια. Ειναι γεγονος

Αν το θελουν ετσι, ε ας μην πεθαινουμε ουτε με τη μια απο τα tanks, γιατι ειναι OP, oυτε φυσικα απο τα bazookas γιατι και αυτα ειναι OP.

Έγινε επεξεργασία από Freak27
Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω, για ποιο λογο να μην πεθαινεις με μια σφαιρα απο sniper?? Ειδικα απο αποστασεις 20-60 μετρα στην κανονικη ζωη εχεις φυγει ακλαυτος. Τι βλακεια ειναι αυτη στο battlefield? Δεν ειναι θεμα noobισμου οτι θα το παρουν ολοι και θα χαιρονται, αλλα θεμα κοινης λογικης. Οποιος ανθρωπος και να φαει σφαιρα απο sniper στο στηθος πεθαινει ακαριαια. Ειναι γεγονος

Αν το θελουν ετσι, ε ας μην πεθαινουμε ουτε με τη μια απο τα tanks, γιατι ειναι OP, oυτε φυσικα απο τα bazookas γιατι και αυτα ειναι OP.

Καλή η λογική σου αλλά τότε θα έπρεπε να αφαιρέσουν και το αλεξίπτωτο. Στην πραγματική ζωή δεν μπορείς να πηδάς από 10 μέτρα και να ανοίγεις αλεξίπτωτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απορω, για ποιο λογο να μην πεθαινεις με μια σφαιρα απο sniper?? Ειδικα απο αποστασεις 20-60 μετρα στην κανονικη ζωη εχεις φυγει ακλαυτος. Τι βλακεια ειναι αυτη στο battlefield? Δεν ειναι θεμα noobισμου οτι θα το παρουν ολοι και θα χαιρονται, αλλα θεμα κοινης λογικης. Οποιος ανθρωπος και να φαει σφαιρα απο sniper στο στηθος πεθαινει ακαριαια. Ειναι γεγονος

Αν το θελουν ετσι, ε ας μην πεθαινουμε ουτε με τη μια απο τα tanks, γιατι ειναι OP, oυτε φυσικα απο τα bazookas γιατι και αυτα ειναι OP.

Here you are :)

Arma 3 | Official Website

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.