Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγώ έχω dual boot win 7 64bit και win8.0 64bit.

Όσο ήμουν με 4gb ram είχα πολλά cpu spikes σε conquest large και πολλά crash.

Τώρα που έβαλα 8gb παίζει μια χαρά και στα δύο λειτουργικά,αλλά έχω χειρότερο performance σε win7.

Για παράδειγμα στη shangai σε conquest 64,αφού πέσει ο ουρανοξύστης έχω ~15 fps λιγότερα σε σχέση με win8.

To σύστημα μου είναι intel 2500κ και gtx760 με τους 331.82.

Το BF4 το τραβάς από δευτερεύον HDD ή σε κάθε partition το έχεις installed (2 φορές δλδ);

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι με Win 8.1 + Μηχανημα Υπογραφης αντε να βλεπω ενα Stopped Working ανα 20 rounds. Γενικα ευχαριστημενος απο επιδοσεις εκτος Sanghai που εχει λιγο πιο καλη συμπεριφορα απο τη beta. Γενικα τα θεματα που μου καθονται στο λαιμο ειναι:

-- το Hit reg

- στα snipers που ειναι gtp - και μην ακουσω "νομιζεις οτι το trail περναει αλλα δε φτανει η σφαιρα" γτ μιλαω για <100m αποσταση

- και αρκετες φορες και σε οπλα με μικρο rate of fire οπου οι σφαιρες κανουν γκελ στο κεφαλι τους και τα μαθηματικα χανουν την σημασια τους και 4x25 < 100...

-- το counter knife, οπου βλεπεις τον αλλο πλατη πατας και μεχρι να γινει γυρναει και στο αποκρουει φυσικα με το οπλο στο χερι - ρεαλισμος στο full μη χεσω με αντανακλαστικα θεου πατωντας ενα κουμπακι λες και παιζουμαι παιχνιδι της capcom. Στο τελος θα εχει "press " " to make them break their mechanical keyboard".

-- στο TDM τo perk system δε δουλευει. Δηλαδη απο την αρχη που μαθαμε το πως θα τα φτιαξουν με ειχε προβληματισει ο τροπος που θα δουλευει στο TDM. Ε απλα μενεις με το πρωτο περκ μεχρι να πεθανεις.

-- Assault και ACE 23 ο νεος op συνδυασμος. Ευτυχως που μαθαν απο τα λαθη τους.

Αυτα κατα τα αλλα δε μπορω να πω εχω κλεισει 200+ ωρες απιστευτων νευρων (o θεουλης στανταρ με μισει και ο Αη Βασιλης δε θα μου φερει τπτ γτ του χω βρισει ολο το σοι), απιστευτου γελιου σε ts με τους γνωστους αγνωστους και προς το παρον δε θρινω εξοπλισμο. Για να δουμε. :dirol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να το παρατήσω πάντως ,τουλάχιστον μέχρι να κάνω αναβάθμιση.Το BF3 το πάλευα με CORE2DUO E6600 και την 5850 .Το bf4 λογικό είναι να μην μπορώ να το παίξω με αυτά τα specs.

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε και αλλο patch σημερα?Χθες που μπηκα δεν μου ειχε κατεβασει κατι.....τεσπα soundloop crash μετα το patch, καιρο ειχα να το παθω αυτο.

Οι ανθρωποι θα πρεπει να κατσουν και να σοβαρευτουν λιγο μου φαινεται και να δουλεψουν.

Έγινε επεξεργασία από apostolt
Link to comment
Share on other sites

επαιξα μετα το patch rush κανα 3 ωρο συνεχομενα(40 παικτες) με το ιδιο server απλα αλλαζε καθε 2 φορες και διαφορετικες πιστες !!

απλα κουραστηκα και σταματησα !! κανενα crash δεν ειχα ουτε στον ηχο κανενα προβλημα !! παιζει παντως τι ρολο βαραει ο server !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να το παρατήσω πάντως ,τουλάχιστον μέχρι να κάνω αναβάθμιση.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pPld_napjlI]LIVE TRUE. Dewar's - True Scotch since 1846 - YouTube[/ame]

τωρα τον τιτλο αλαξετονα μονο σου μη βαζεις να ξανανεβαζω βιντεα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι παίζετε σήμερα έχετε θέμα με ping;

Ενώ μου δείχνει στο battlelog 60ms μπαίνω ξεκινάει καλά και μετά από λίγο σκαρφαλώνει στα 999ms $#%@#$%@#$%!!!

Την προηγούμενη εβδομάδα δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα...

Να την έκανε τη ζημιά το σημερινό patch;

Μόλις δοκίμασα να μπω bf3 και δεν συνδέεται καν σε server. Disconnected from EA online!!!

!@#$!@#$!$#@!

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Πως βρισκω Server που να κανει rotate τους χαρτες?? Υπαρχει καποια επιλογη? Ολο την ιδια πιστα παιζουν συνεχως.

Έχει επιλογή Map Rotation στο φίλτρο Extra, αλλιώς ψάξε για servers που γράφουν All maps.

Link to comment
Share on other sites

καλοι μου φιλοι γεια σας παλι

Μετα την εγκατασταση του σημερινου patch θα πρεπει να μεταφερω την εμπειρια μου.

Το θεμα της αυξησης μνημης που ειχα αναφερει φαινεται να εχει εξαλειφθει, στα 8gb μου συνολο με ρυθμισεις 1920χ1080, ultra χωρις ΑΑ και με χαμηλωμενο το motion blur αλλα και fov 90 η μνημη εχει σταθεροποιηθει συνολικα στο 62% ενω πριν οπως ειχα αναφερει ανεβαινε κατα τη διαρκεια του stage μεχρι που τα φτυνε στο επομενο αν δεν κρασαρε ουτως η αλλως

Βλεπω μια βελτιωση των επιδοσεων και μαλιστα στον pathetic πλεον αλλα αξιο παλια 965 μου επεξεργαστη βλεπω ελάχιστη μειωση της χρησης cpu (δηλαδη καλυτερα)

Τελος δεν μου κρασαρει οπως μου κρασαρε στο τελος του γυρου, στους 4 , μια φορα το εκανε.

Ενταξει, παμε καλυτερα, αντε να δουμε.

Ελπιζω να εχετε αναλογη εμπειρια και να μην εχω πορωθει και βλεπω αυτα που θελω να δω τουλαχιστο σε αυτο που ειπα για την ελαχιστη αυξηση επιδοσεων.

Ευχαριστω πολυ που με ακουσατε.

Καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Dec 9 PC Game Update Notes

Shot behind cover when changing stance

Sometimes the character stance could get into a multiple frame desync and be part of the problem where you got shot even though your character was actually behind cover. This would mostly affect players doing transitions into crouch and prone as well as moving when crouched. The impact was smaller in a standing stance. This bug fix eliminates this particular desync issue.

We have also increased the camera height when crouching and moving to more accurately reflect the actual height of your soldier in that stance (the first person camera was too low when crouching and moving, resulting in that you had a poor representation of how much of your soldier that was actually out of cover.)

-Fixed one of the most frequently occurring client crashes

-Fixed broken collision on containers with open doors. The bug previously made grenades bounce back even though the doors were open.

-Fixed a bug in Defuse mode where defenders could win the round by killing all the attackers without disarming the bomb, if the bomb was disarmed in the previous round.

-Miscellaneous stability fixes further reducing the number of client crashes

-Fixed side gunner jitter when aiming in attack boats & transport helicopters

-Fixed some instances of frame rate drops when shooting at large Levolution objects after they have been destroyed (like the radar dish on Rogue Transmission)

-Fixed broken aiming for passengers on the China Rising dirt bike

-Fixed a bug where the sound when capturing a flag was not playing correctly

-Removed a bug that would double save during MP round transition and SP level transition. This fix will reduce the occurrence of corrupted save files.

Πιασανε τα καντηλια τοπο ? :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω οτι οι προγραμματιστες της nVidia ειναι ενα ματσο ΠΤΩΜΑΤΑ που κουτουλανε μεταξυ τους στους διαδρομους της εταιριας.

Πηρα Titan σημερα, εβαλα τους τελευταιους Drivers και το BF4 ηταν UNPLAYABLE!! Καθε 3 δευτερολεπτα ενω ετρεχα ο παικτης σταματουσε σαν να εβρισκε αορατο τοιχο. Το ιδιο και στα οχηματα. Μιλαμε για τραγικα πραματα.

Το πιο τραγικο ειναι οτι το PC μου εκανε restart απο μονο του. Because **** logci!!

Ημαρτον ρε πεθαμενοι, αν δε ξερετε να γραψετε κωδικα αφηστε το για τους αλλους. Αη σιχτιρ εκνευριστικα βραδιατικα. Με τους 320.08 και την 770gtx το παιχνιδι ετρεχε νερο.

Τελικα εβαλα τους προηγουμενους απο αυτους και μεχρι στιγμης δεν εχω τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι πιο πολλα προβληματικα παιχνιδια να βγουν για το Pc και σε 5-6-10-100 μηνες θα τα φτιαξουν. Αυτα βλεπουν οι κατοχοι κονσολας και γελανε με το Pc Gaming, να τρωμε μες την μαπα τα αθλια console ports στο Pc Και να περιμενουμε μηνες μεχρι να φτιαξουνε το παιχνιδι.Πιο προσφατο παραδειγμα αυτο του AC4 σε υψηλες απαιτησεις.Ε ρε ντοματες που θελουν μερικοι Devs :tomato::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα και εγω και το πηρα.

Δυστυχως και δευτερο κρουσμα στο Πλαισιο με ανοιχτη συσκευασια χωρις ζελατινα.

Ευτυχως ειχα παει υποψιασμενος και εγινε η αλλαγη επιτοπου.

Απαραδεκτοι απλα :TD:

Εντυπωσεις σε λιγο.

Ελπιζω να μην εχω χοντρα προβληματα.....λεμε τωρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.