Jump to content



Έχετε πρόβλημα στο BF4; Αν ναι, πως παίζετε;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Νομίζω είχαμε παλιά τον Bazo. Αν είναι να μαζευτούμε άτομα να παίζουμε παρέα με voice κλπ ωραία θα ήταν . Δεν παίζω πια BF γιατί βαριέμαι μόνος μου. Αν είναι για παρέα κι έτσι , μέσα !!!! 

Link to comment
Share on other sites

1)έχει παρατηρήσει κανείς χαμηλότερα fps απο τότε που ξανασηκώθηκαν οι servers;

 

2)εδω και μερικές μέρες έχω ενα παράξενο "πρόβλημα" αν μπορεί να θεωρηθεί.Έχω χαμηλά fps στην deploy και score screen.

μέχρι στιγμής έχουν δοκιμαστεί

απενεργοποίηση του origin-ingame

ξήλωμα το raptr

επιδιόρθωση παιχνιδιού

επανεγκατάσταση του catalyst omega

διαγραφή του φακέλου battlefield4 απο τα έγγραφα και ξαναπέρασμα όλων των ρυθμίσεων μου.

έλεγχος για parked cores-μια χαρά ξεπαρκαρισμένοι ήταν και είναι.

Αφαίρεσα το oc του επεξεργαστή.

 

Τίποτα απο τα παραπάνω δεν διόρθωσε αυτό που παρατηρώ.

Δηλαδή χαμηλό cpu usage στο deploy screen και στη score screen στο τέλος του γύρου.Μέσα στο παιχνίδι ανεβαίνει κανονικά.

σε deploy και score έχω ~40% cpu,99%gpu και 55-65 fps και στο παιχνίδι έχω ~60-80% cpu,70-99%gpu(μπουκάλι ναί) και απο 55-150fps.

 

παλιότερα στα μενού αυτά είχα πάρα πολλά περισσότερα fps.Δεν με απασχολεί τρομερά,απλα μου φαίνεται παράξενο να πέφτει η χρήση cpu σε κείνο το κομμάτι

 

όποιος έχει τη διάθεση,ας ρίξει 1-2 δοκιμές να δει και στο δικό του σύστημα τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αναφερονται και αλλου προβληματα, δεν ξερω τι παιζει..καθε patch τα κανουνε και μανταρα. αν και για αυτο το χαος φταινε τα θεματα που ειχανε χρονιαρες μερες που ηταν down τα παντα.

 

ΓΙατι μπουκαλι με τον 6300;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είχαμε παλιά τον Bazo. Αν είναι να μαζευτούμε άτομα να παίζουμε παρέα με voice κλπ ωραία θα ήταν . Δεν παίζω πια BF γιατί βαριέμαι μόνος μου. Αν είναι για παρέα κι έτσι , μέσα !!!! 

έτσι μέσα και εγώ.   bc2 εποχές φάση 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα λόγω χαμηλής ανάλυσης (1280Χ1024)

στην pearl market CQ αν είμαι στο Ε flag αν θυμάμαι καλά(στη μέση της πίστας)η στα τριγύρω κτήρια και το κοιτάζω η κάρτα βουτάει στο 70% απο 99% που είναι.

επίσης στη hainan resort,μέσα στο ξενοδοχείο αν έχει πολύ κόσμο πάλι πέφτει το % της κάρτας.

και σε άλλους χάρτες γίνεται το συγκεκριμένο.

το % του cpu δεν τερματίζει σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

εδω εμενα δεν τρωει μπουκαλι που ειναι πιο δυνατη η καρτα ρε φιλε...

μπουκαλάκι τρώς,εδω ο 8350 δεν μπορεί να κρατήσει την 780ti στο συγκεκριμένο παιχνίδι,αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

 

το battlelog μηδένισε στατιστικά κλπ πάλι,πέσαν οι σέρβερς μάνα μου.

Link to comment
Share on other sites

εχει καταντησει αηδια...

 

δεν αξιζει φιλε ομως να σκασω 350 τωρα για να παω σε i5/mobo μονο και μονο για να κερδισω μερικα fps. και ποσα θα ειναι αυτα;

περιμενω μια nvidia 970

Link to comment
Share on other sites

εχει καταντησει αηδια...

 

δεν αξιζει φιλε ομως να σκασω 350 τωρα για να παω σε i5/mobo μονο και μονο για να κερδισω μερικα fps. και ποσα θα ειναι αυτα;

περιμενω μια nvidia 970

Πολλά!!!Ειδικά τα min... βλέπω και τα δικά μου με τον 2600κ default και στα 4.2ghz,θέλω και άλλο oc...

τι να τα κάνω βέβαια,άχρηστα ειναι μέχρι να πάρω μόνιτορ 144hz.

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι μεγαλη. 

500 ευρω που θα βρω για τον i7 και μητρικη ειναι το θεμα φιλε.

Αν τα ειχα θα τα ειχα βαλει εξαρχης και δεν θα εφτιαχνα VFM συστημα.

 

Κατσε να ερθει με το καλο η 970, θα τεσταριστει, και με καλό OC στον 6300 και θα πραξω αναλογως.

Link to comment
Share on other sites

με κερδισε ομως φιλε η πολυ χαμηλοτερη καταναλωση, οι θερμοκρασιες, και οτι ειναι πιο καινουργια.

Δε βαριεσαι.

Τεσπα, εχουμε βγει εκτος θεματος, αν και για το συγκεκριμενο παιχνιδι λεμε, ενταξει.

Η λυση i5 4690k και μια μητρικουλα των 150 ευρω περιπου, ειναι πιο ευκολη.

Πουλαω sabertooth, 6300, και την 6950 και βαζω και μερικα και βουαλά

Link to comment
Share on other sites

^ μεγαλη υποθεση το mantle, απορω πως την παλευατε με τους ιδιους επεξεργαστες στα BC2 και BF3, εμενα ο QX6700  δεν τραβαγε μια, ειχα gtx 570 και εβγαζα κατι αθλια minfps σε 64αρη server κοντα στα 35-40, εκανα την "τρελα" στα τελη του 11 να πουλησω οτι περισσευε απο την παλια πλατφορμα και να δωσω ενα 600αρι σε 2500k - 8gb DDR3 που ητανε φτηνη τοτε, h100i και ενα πολυ καλο asus mobo για να εχω 4.5ghz απο το πρωτο boot, το τελικο αποτελεσμα με δικαιωσε !

 

(παρομοια φαση ο τυπας εδω -> http://hardforum.com/showthread.php?t=1592732 )

 

δυστυχως δεν ειναι μονο τα bugfield,  1 χρονο τωρα με τον  i3  εχω φαει τρελο ακυρο σε : contagion - arma 3 - planetside 2 - titanfall - insurgency - natural selection 2 -  call of pripyat misery mod -  nosgoth/RO2/chivalry ( με oneframethreadlag=false ) - csgo (  multicore rendering disabled παλι λογω Input lag)

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.