Jump to content



XSPC Acrylic Dual 5,25 Black!


psyber

Recommended Posts

Ρε guys το έχετε πετύχει πουθενά τούτο;:

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - XSPC Acrylic Dual 5.25" Reservoir for Laing D5 - Black XSPC Acrylic Dual 5.25" Reservoir for Laing D5 - Black 45313

Κουκλί μου φαίνεται! Πρέπει να είναι εντελώς καινούριο. Το έχει μήπως κανείς να πει εντυπώσεις;

Λέτε να μαζευτούμε πολλοί να κάνουμε καμιά ομαδική;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτό θέλω και εγώ να το πάρω αλλά δεν ξέρω αν κάνει η αντλία μου. Στην περιγραφή στη σελίδα της xs-pc λέει ότι θέλει το original παξιμαδι εγώ όμως έχω αυτή της alphacool και δεν ξέρω αν γίνεται να βρω το παξιμαδι ξεχωριστά και αν μπαίνει κιόλας. Οποίος ξέρει ας σφυρίξει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ την ίδια αντλία έχω. μίλησα με τον κύριο που έχει το eworld και του είπα να φέρει και παξιμάδια. αν το πάρεις από εκεί πές του το. αυτό εδώ είναι:

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Laing Gewindekranz fr D5/VPP655 Laing Gewindekranz fr D5/VPP655 52224

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εγκατέστησα το reservoir με την alphacool vpp655. Λειτουργεί θαυμάσια και έχω την αντλία στις χαμηλότερες στροφές με αποτέλεσμα να είναι ουσιαστικά αθόρυβη. Η μόνη μαμακία που έκανα κατά την εγκατάσταση, όπως αναφέρω και σε άλλο thread, ήταν να μην τοποθετήσω εξ αρχής το λαστιχένια δαχτυλίδι στην αντλία. Χωρίς αυτό έχουμε πολύ περισσότερο θόρυβο καθώς και διαρροή του υγρού. Επειδή ούτε η αντλία αλλά ούτε και το res σεμπεριλάμβαναν το o-ring, βρήκα ένα μάλλον λεπτότερο σε κατάστημα εργαλείων. Ταίριαζε κανονικά στην αντλία αλλά επειδή ήταν λεπτότερο χρειάστηκε να τις φορέσω 2. Όποιος σκοπεύει να κινηθεί σε ανάλογο setup να μην παραλείψει να προμηθευτεί το λαστιχάκι.

Link to comment
Share on other sites

Alphacool VPP655 Single Edition Watercooling Pump

πφφφφ πολλά λεφτά μαζι με το τανκ....

για ενα loop cpu only, μπορει να ειναι too much

αλλα:

σηκωνει ανετα και δυο τρια ψυγεια

και επεξεργαστη, mobo και 2 vga στο κυκλωμα

κοινως εαν εχεις σχεδια να "βρεξεις" κι αλλα parts ειναι πολυ καλη λυση

δε σπαει δε χαλαει

ειναι αθορυβη imho

εχεις πολλες επιλογες σε aftermarket καπακια/res

κοινως την παιρνεις μια φορα και ξεμπερδευεις.

για αυτο το λογο κραταει και υψηλη τιμη μεταπωλησης

υπαρχουν παιδια στο φορουμ που την εχουν πανω 5ετια και δεν υπαρχει λογος να ξανακοιταξουν το θεμα αντλιας του κυκλωματος τους

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο είναι λογικό να μη βλέπω διαφορά στη θερμοκρασία όταν ανεβάζω τις στροφές τις αντλίας; Για το λόγο αυτό την έχω στο 1.

Έγινε επεξεργασία από psyber
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=6LEiiimVxH0]XSPC Acrylic D5 Dual Bay Reservoir-Black - YouTube[/ame]

στο βιντεάκι εξηγεί το παλικάρι (εγώ) πως μπαινει. επισημαινει με συνεφακι με σχόλιο ότι εχει παραλείψει να βάλει το o-ring, λάθος αν μη τι άλλο μοιραίο. Και δεν θέλω σχόλια για τα αγγλικά μου οκ?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο είναι λογικό να μη βλέπω διαφορά στη θερμοκρασία όταν ανεβάζω τις στροφές τις αντλίας; Για το λόγο αυτό την έχω στο 1.

Ηλια δεν ειναι αναγκαστικο να εχεις καλυτερες θερμοκρασιες με μεγαλυτερη πιεση στο κυκλωμα.

Μπορει καλλιστα να δουλευει εξισου καλα στο 1 και στο 3.

εξαρταται απο πολλους παραγοντες

Αλλα εαν θες μπορεις να το ξανατσεκαρεις.

εχοντας κανει σωστα τις δοκιμες ομως

παρε μετρησεις σε boot, idle 30', load 60', idle 30' (min. χρονοι)

σβηστο για καμια ωρα και επανελαβε με αλλη ρυθμιση αντλιας την ιδια μερα με ιδια θερμοκρασια και χωρις καμια αλλη μεταβολη

και παρε μετρησεις και σε vga και cpu να δεις τυχον αλλαγες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.