Jump to content




astrolabos

Recommended Posts

Και ξεκινήσαμε

 

Server: Wild springs

Name: Warbie

Level:8

Class:Gon destroyer

Faction: undecided, Crimson legion (κόκκινο faction) είναι full και δεν θέλω να μπω στην Cerulean (μπλε faction)

εντυπωσεις? δεν με ενθουσιαζει στα βιντεο που βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Τι εντυπώσεις? Ίδιες με αυτές που έχω αναφέρει στο θέμα για την κινέζικη version που είχα δοκιμάσει.

 

Mass raids με 24 άτομα σαν το WoW δεν έχει για pve σαν endgame. Pvp open world = zerg fest. Pvp 1v1 και 3v3 (με ένα ιδιότυπο tag και switch σύστημα) είναι απόλυτα equalized χωρίς potions/consumables προσωπικά το pvp δεν με πολυενδιαφέρει.

 

Αν ψάχνεις arena pvp δοκίμασε το δεν χάνεις κάτι. Αν αναζητάς pve endgame μέχρι στιγμής έχει ένα instance σαν endgame. Λογικά αργά ή σύντομα θα βάλουν και άλλα pve instances όπως πχ το Mushin tower (solo instance με ορόφους). Δες βίντεο απο όλα τα classes προσωπικά το combat system εμένα μου αρέσει δεν είναι και τόσο action όπως του Tera ωστόσο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Παιδια εγω το εβαλα και μολις μπαινω στο game μετα απο μερικα δευτερολεπτα μου βγαζει connection error και με πεταει.

Εχει 4 μερες που το κανει συνεχεια.

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος nucleus έγραψε:

@kpetros

 

Τελικά βρήκες ποιός σε αναγνώρισε? :p

 

Ωστε ετσι ατιμουλη!!! Το περιμενα αλλα δεν απαντησες ingame και φανταστηκα οτι ειναι κανα φαντασμα :p

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Παιδια εγω το εβαλα και μολις μπαινω στο game μετα απο μερικα δευτερολεπτα μου βγαζει connection error και με πεταει.

Εχει 4 μερες που το κανει συνεχεια.

 

Και εμένα με πετάει κάπου κάπου αλλά σπάνια. Μήπως είναι πρόβλημα gameguard? Έχεις δοκιμάσει από τον launcher να κάνεις repair files?

 

https://support.bladeandsoul.com/hc/en-us/articles/207195096-GameGuard-Errors

 

Για δοκίμασε μια το παρακάτω

 

Παράθεση

 

Delete your GameGuard Files and restart the NCLauncher
 
First, locate your Blade and Soul folder. By default, Blade and Soul installs to C:\Program Files (x86)\NCSOFT\BnS. Within the Bin folder, there is a sub-directory titled GameGuard. Delete the GameGuard folder and re-launch Blade and Soul. Let it re-download these files, and then launch the game.

 

 

Έγινε επεξεργασία από nucleus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
πριν 5 ώρες, το μέλος l2phile έγραψε:

Το έβαλα χθες για χαβαλέ αφού είδα κατά τύχη ότι είναι F2P.  Δεν είναι κακό. Καηκα 5ωριτσες 

 

F2P ειναι και δεν ειναι 

το παιχνιδι το πληρωνεις ειτε με το πορτοφολι σου, ειτε με τον χρονο σου .

 

Αν εχεις σκοπο να ΜΗΝ παιξεις ανταγωνιστηκα και απλα θελεις να μπαινεις 1-2-3 ωριτσες να τρως την ωρα σου , τοτε ειναι κομπλε 

 

 

 

 

 

Εγω μετα απο αρκετους μηνες , ξενερωσα την ζωη μου 

Καθε τρεις και λιγο κανουν Update με νεο περιεχομενο που χρειαζεται να κανεις τον κολο σου γαριφαλο για να το φτασεις και συνεχεια βαζουν cash 

Σε γενικες γραμμες θελεις να χτυπας φουλ 8ωρο την ημερα 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά καταρχήν με υγεία.

 

On 31/12/2016 at 9:03 ΜΜ, το μέλος kpetros έγραψε:

 

F2P ειναι και δεν ειναι 

το παιχνιδι το πληρωνεις ειτε με το πορτοφολι σου, ειτε με τον χρονο σου .

 

Αν εχεις σκοπο να ΜΗΝ παιξεις ανταγωνιστηκα και απλα θελεις να μπαινεις 1-2-3 ωριτσες να τρως την ωρα σου , τοτε ειναι κομπλε 

 

 

 

 

 

Εγω μετα απο αρκετους μηνες , ξενερωσα την ζωη μου 

Καθε τρεις και λιγο κανουν Update με νεο περιεχομενο που χρειαζεται να κανεις τον κολο σου γαριφαλο για να το φτασεις και συνεχεια βαζουν cash 

Σε γενικες γραμμες θελεις να χτυπας φουλ 8ωρο την ημερα 

 

Κάποια στιγμή τα Updates θα σταματήσουν. Θα πιάσουμε τις άλλες versions και θα πρέπει να περιμένεις το development όπως και οι υπόλοιποι. Εκεί θα φανεί ποιοί θα μείνουν και ποιοί όχι. Για τον χρόνο συμφωνώ προσωπικά δεν έχω δώσει ούτε ένα ευρώ αλλά έχω κάψει άπειρες ώρες επειδή όμως δεν έχω και κάτι άλλο να παίξω αυτό τον καιρό.

 

@l2phile

Παίξε με τον δικό σου ρυθμό. Εξερεύνησε τις περιοχές,τελείωσε το story.Δοκίμασε παραπάνω από ένα class. Δες τα events. To θέμα είναι να πας 50 για αρχή. Μετά spammare dailies. Δεν είναι απαραίτητο να κάνεις και τα 40. Κάνε όσα μπορείς κάθε μέρα σιγά σιγά θα μαζέψεις λεφτά. Upgrade weapons και accessories. Κάνε instances που θα μπορείς να προσφέρεις κάτι στο party. Ξεκίνα με Blackram supply chain και Βloodshade για να πάρεις το belt και το bracelet αντίστοιχα. Μετά Naryu Labyrinth πάρε το soul shield απο εκεί. Avalanche Den,Lair of the Frozen Fang, Awakened Necropolis μετά.Όταν μάθεις τα προηγούμενα συνεχίζεις για Sundered Nexus και Sogun's Lament. Μην πας κατευθείαν στα βαθιά. Μπορεί να σου πάρει ένα μήνα ή και παραπάνω αλλά who cares. Όπως προτιμάω να λέω πάντα και ingame "Have fun".

Έγινε επεξεργασία από nucleus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά το πιο πιθανόν είναι να το σβήσω μέσα στις επόμενες μέρες καθώς πλέον μόλις καίγομαι λίγο σε MMORPG σιχαίνομαι τον εαυτο μου. (κατέστρεψα πολλούς μήνες/χρόνια στο Lineage). Aλλά ποιος ξέρει... Σε ποιους σερβερς παίζετε; Διάλεξα τον πρώτο που εβγαλε στην λίστα. Ούτε κοιταξα αν ειναι PvE/PvP  και εκανα ενα νανάκι Warlock

Link to comment
Share on other sites

Οι servers είναι linked πια. Δεν υπάρχει PVP/PVE server. Το open world pvp είναι επιλογή σου και σχετίζεται με το outfit που έχεις. Αν δεν βάλεις κάποιο από το pvp enabled outfits ή το faction outfit σου είσαι οκ.

 

Εγώ έχω ξεκινήσει στον Wild springs name Warbie. Είναι linked με τους παρακάτω 2 servers, Windrest και Highland Gate. Info http://www.bladeandsoul.com/uk/news/linked-server-groups-arriving-july-14/

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΑΝΑΚΙΑ (this is not Lineage 2) :p Εννοείς lyn? Cute adorable little fluffy thingies

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλη επιλογη ο warlock , εγω με τον bladedancer μετα απο 1 ωρα παιχνιδι πρεπει να βαζω τα δαχτυλα σε παγωμενο νερο  XD

 

 

@nucleus

Το εχουν κανει μπουρδελο το παιχνιδακι 

Θυμαμαι αρχισα χαλαρα το πασχα του 2016 , το λιωνα . Εκεινη τη περιοδο επρεπε να μπορεις να νιωσεις να κανεις ενα Asura για να εισαι ωραιος και να μπορεις να βγαλεις αρκετο dmg στο ssp . 

Μετα απο καθε update σου κολλανε +ωρες στο gameplay σου , ειδικα με την μαλακια το MSP οπου χρειαζομαστε σχεδον 1800 λουλουδακια και που απο καθε run αντε να βγαλεις 15-20 κομματια ...... την στιγμη που ο αλλος με το πορτοφολακι του τα πηρε απο το winter trove . Δεν λεω οι πληρωμενοι με τους free να ειναι ισα και ομοια αλλα συνεχεια ανοιγει η ψαλιδα της διαφορας και το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να λιωσεις περισσοτερο . 

 

Εχεις δικιο πως αμα δεν εχεις τι αλλο να κανεις , ειναι καλη επιλογη γιατι το παιχνιδι ειναι καλοφτιαγμενο (ασχετα που ειναι Dx9 και κολαει συνεχεια σαν διαολος 180ms) ομως τωρα που καθομαι και βλεπω πως καηκα αυτους τους μηνες με πιο καραθο μυαλο , εχω την εντυπωση πως δεν αξιζε . 

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν θέλετε να το ξαναξεκινήσετε ή να επιστρέψετε ΤΩΡΑ είναι μια καλή στιγμή να το κάνετε έρχονται αλλαγές στα weapon/accessories evolve paths

 

http://www.bladeandsoul.com/en/news/evolution-streamlining/

 

Have fun

 

Παράθεση

 

New Players

If you’re new to Blade & Soul, you’ll experience a streamlined gearing-up experience as your weapon rewards are now given directly as you play through the main storyline. Once you reach Silverfrost, you’ll begin upgrading your weapon by Evolving it with materials.

Returning/Leveling Players

If you’re a returning player and your weapon is True Scorpio or below, you’ll want to Salvage it to receive your new weapon. As you progress through the game, you’ll use the streamlined weapon upgrade system and new accessories to help you on your path to Legendaries.

Max Level Players

If your weapon is pre-Legendary, you may enjoy some benefits from the streamlined upgrade path. You may also want to focus on the new accessories dropping from Heroic Dungeons (table above), which will help you work toward your Legendary accessories.

 

 

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.