Jump to content



Nintendo Wii U, κυκλοφορεί στις 30 Νοεμβρίου στην Ευρώπη


Recommended Posts

Το 3ds έχει ξεφύγει τρελά στις πωλήσεις και εξακολουθεί να μην υπάρχει τίποτα καλύτερο στην κατηγορία του, ακούς PS VITA?

1. [3DS] Disney Magic Castle: My Happy Life – 41,679 (206,627)

2. [3DS] Mario & Luigi: Dream Team – 39,809 (244,638)

3. [3DS] Tomodachi Collection: New Life - 28,361 (1,379,177)

4. [3DS] One Piece: Romance Dawn – 15,711 (40,498)

5. [3DS] Phoenix Wright: Ace Attorney: Dual Destinies – 13,447 (322,764)

6. [3DS] Animal Crossing: New Leaf – 13,222 (3,377,938)

7. [3DS] Luigi’s Mansion: Dark Moon – 12,501 (870,745)

8. [3DS] Yokai Watch – 11,133 (136,711)

9. [Wii U] Pikmin 3 – 10,956 (165,660)

10. [3DS] Donkey Kong Country Returns 3D – 10,322 (253,454)

11. [PS3] Dragon’s Crown – 9,644 (148,563)

12. [3DS] Hoppechan: Tsukutte! Asonde! Punipuni Town!! – 8,299 (29,577)

13. [3DS] Fantasy Life Link! – 8,139 (44,393)

14. [3DS] Mario Kart 7 – 7,788 (2,101,260)

15. [Wii] Taiko Drum Master Wii Super Wonderful Edition – 7,743 (545,084)

16. [PSV] Dragon’s Crown – 7,122 (103,130)

17. [3DS] Danball Senki W Super Custom – 6,823 (58,039)

18. [3DS] New Super Mario Bros. 2 – 6,806 (2,078,965)

19. [Wii] Pikmin 2 Wii – 6,342 (223,138)

20. [PS3] The Witch and the Hundred Knights – 5,984 (78,674)

Επίσης μιας και ανακοινώθηκε και η νέα Cryengine, τελικά το Wii U μπορεί να την υποστηρίξει, δεν κάθεται η Nintendo να μιλήσει σοβαρά τώρα με τα gaming studios?

Αν και στην προηγουμενη Cryengine είχαν πει ότι τρέχει όμορφα στο Wii U, έμειναν μόνο στο όμορφα...http://www.nintendolife.com/news/2012/06/cryengine_3_runs_beautifully_on_wii_u

http://www.nintendolife.com/news/2013/08/crytek_announces_new_cryengine_and_doesnt_exclude_wii_u_champagne_corks_are_popped

Οκ, εδώ και μία εβδομάδα ανέβηκαν οι πωλήσεις του Wii U λόγω Picmin 3 και The Wonderful 101 αλλά θέλει σπρώξιμο ακόμη το θέμα.

Υ.Γ Ετοιμάζεται bundle με το Wind Waker HD....ανάθεμα την ώρα τους , ανάθεμα...τι να το κάνω τώρα μιας και έχω Wii U??

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Rayman Legends for Xbox 360 Reviews - Metacritic

θερίζει.

πάντως κατά τη γνώμη μου είναι παίχνιδι που στο wiiu επρεπε να παρει 9,5 και στις αλλες 8.Η εμπειρία δεν έχει κάμια σχέση με κανένα αλλο platform.Το να παίζεις διπλό ο ενας με tab ο αλλος με wiimote έχει απίστευτη διασκέδαση.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για US. Και ως γνωστόν στο τιμολογιακό θέμα η Nintendo US είναι αυτόνομη οπότε μπορεί να μην περάσει καν κατα εδώ.

Από Europe μεριά να περιμένεις Χριστούγεννα, το bundle όμως θα γίνει διαθέσιμο και από εδώ.

Εν αναμονή από την Nortec.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για US. Και ως γνωστόν στο τιμολογιακό θέμα η Nintendo US είναι αυτόνομη οπότε μπορεί να μην περάσει καν κατα εδώ.

Στην Ευρώπη η τιμή μπαίνει από τους λιανέμπορους.

Nintendo Wii U Premium Pack Black & Nintendo Land

Link to comment
Share on other sites

Yeap, και γι αυτό και δε θα γίνει μάλλον κατα εδώ. Αν γινόταν θα μπορούσαν να το ρίξουν κι άλλο τα καταστήματα, αλλά δεν.

Εμένα πάντως το Windwaker με αφήνει αδιάφορο. Το έχω ακόμα μαζί με το Gamecube, οπότε δε βλέπω το λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Yeap, και γι αυτό και δε θα γίνει μάλλον κατα εδώ. Αν γινόταν θα μπορούσαν να το ρίξουν κι άλλο τα καταστήματα, αλλά δεν.

Εμένα πάντως το Windwaker με αφήνει αδιάφορο. Το έχω ακόμα μαζί με το Gamecube, οπότε δε βλέπω το λόγο.

Είναι remake και σε HD ενός από τα καλύτερα Zelda ever , ορίστε και η Deluxe έκδοση του box αλλά και link από την Nintendo UK, οπότε και Ευρώπη είμαστε καλυμμένοι

http://www.nintendo.co.uk/News/2013/August/Nintendo-announces-a-new-member-to-the-Nintendo-3DS-family-whilst-exclusive-Zelda-bundles-arrive-for-Wii-U-796668.html

Nintendo Confirms Limited Edition Wii U Bundle For The Legend of Zelda: The Wind Waker HD - Wii U News @ Nintendo Life

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, όπως όλα τα Zelda (εκτός από Skyward Sword) το είχα από 1η ημέρα κυκλοφορίας. Μου άρεσε πάρα πολύ αλλά για εμένα Οcarina, Awakening και Link to the past ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερα.

Αν ήθελα να το παίξω σε HD λίγο πολύ μπορούσα εδώ και χρόνια μέσω Dolphin. Για εμένα τα extra features δεν είναι αρκετά για να δικαιολογήσουν full retail τιμή. Για κάποιον που δεν το έχει παίξει εννοείται πως είναι καλύτερο από ότι άλλο θα παίξει φέτος.

Απλά οκ, εγώ θα προτιμούσα να δοκιμάσω κανα Skyward Sword που δεν το έχω ή κάτι άλλο από τα νέα καλά games του U που βγαίνουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, όπως όλα τα Zelda (εκτός από Skyward Sword) το είχα από 1η ημέρα κυκλοφορίας. Μου άρεσε πάρα πολύ αλλά για εμένα Οcarina, Awakening και Link to the past ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερα.

Αν ήθελα να το παίξω σε HD λίγο πολύ μπορούσα εδώ και χρόνια μέσω Dolphin. Για εμένα τα extra features δεν είναι αρκετά για να δικαιολογήσουν full retail τιμή. Για κάποιον που δεν το έχει παίξει εννοείται πως είναι καλύτερο από ότι άλλο θα παίξει φέτος.

Απλά οκ, εγώ θα προτιμούσα να δοκιμάσω κανα Skyward Sword που δεν το έχω ή κάτι άλλο από τα νέα καλά games του U που βγαίνουν τώρα.

Το παιχνίδι βγήκε γιατί ήταν ότι πιο εύκολο μπορούσαν να κάνουν μέσα σε 6 μήνες. Το Cube και το U έχουν την ίδια αρχιτεκτονική. Απλές βελτιώσεις έκαναν και βγήκε για να συμπληρώσει το κενό τίτλων που έχει το U.

Και 'γω είχω παίξει day one όλα τα zelda από το 1998 και μετά, αυτό το bundle όμως δε με ψήνει για να πάρω μία όχι και τόσο άδεια κονσόλα από 'δω και πέρα. **

Θα πάρω όμως το limιted edition wind waker με την φιγούρα του Ganondorf. :T:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tL7OiHU6Y48]The Legend of Zelda: The Wind Waker HD Limited Edition - Ganondorf (Wii U) - YouTube[/ame]

** Mέχρι τα χριστούγεννα έχει 101, Pikmin, Zelda, Mario, Donkey Kong, Watch Dogs, Batman, Assasins Creed, Rayman, Call of Duty.

Νομίζω είναι όλοι ΑΑ τίτλοι και είναι και αρκετοί. Είναι μια καλή εποχή να παρεις Wii U.

PS. Αφού είσαι Zelda fan, go for it -> The Legend of Zelda Hyrule Historia - Public.gr: υπολογιστές, τηλεφωνία, gaming, περιφερειακά, βιβλία & comics, μουσική & ταινίες

Link to comment
Share on other sites

Pre Order και στην Ελλάδα,από την επίσημη αντιπροσωπεία:

Nintendo Video Games :: Κονσόλες :: Wii U :: Wii U Premium Pack + The Legend of Zelda: The Wind Waker -

Θα φέρουν και το bundle

http://www.nortec.gr/nintendo/console/wiiu/wii-u-premium-pack--the-legend-of-zelda-the-wind-waker.html\

ΠΑΝΙΚΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά έχει η Nintendo με το monster hunter;

Tι εννοείς τι δουλειά??? ???????????????????????????????????????????????????

Το Monster Hunter υπήρξε στο Wii αλλά και το Monster Hunter 3 επίσης υπάρχει ακόμη και ως bundle του Wii U...έχει και παραέχει , θα μπορούσε να έρθει σε συμφωνία με την Capcom προκειμένου να κυκλοφορήσει σύντομα και στο Wii U, το Monster Hunter 4

Η Nintendo στηρίζει το 3ds σθεναρά ενώ τώρα ξυπνάει με το Wii U.

Tι μου λες και εσύ τώρα, τι δουλειά έχει?...Βρε θα με τρελάνεις εσύ.

Έχεις Nintendo κονσόλα, παρακολουθείς τις εξελίξεις ? ή απλά έτσι γράφεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.