Jump to content



Nintendo Wii U, κυκλοφορεί στις 30 Νοεμβρίου στην Ευρώπη


Recommended Posts

To HIT της παρουσίασης ήταν το άψογο "X", πρόκειται για open world rpg , από την ομάδα που έφτιαξε το Xenoblade.

Tέτοια ποιότητα πρέπει να ακολουθήσει τέτοια ποιότητα στα exclusive games της , η Nintendo:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=M69rPbLb1fg]Monolith Soft's X Wii U - Trailer Analysis (Secrets & Hidden Details) - YouTube[/ame]

Επίσης θα κυκλοφορήσουν μέσα στο 2014 το Fire Emblem X....ρε πήρε μπρος η Nintendo...

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Η Retro ήδη ετοιμάζει κάτι αλλά όχι το Metroid. Σχετικά με το new Zelda και new Metroid , περίμενε μέσα στο επόμενο τρίμηνο.

To ξέρω πως η Retro ετοιμάζει ήδη κάτι: το Donkey Kong για το Wii U. Το νόημα του προηγούμενου ποστ είναι πως θέλω η Retro να κάνει το Metroid και δεδομένου ότι η Retro δουλεύει μόνο σε 1 παιχνίδι ανα πάσα στιγμή σημαίνει πως όσο κάνει το DK δεν υπάρχει 1 στο εκατομμύριο να αγγίξει το επερχόμενο Metroid.

Γι αυτό και δε θέλω να ανακοινωθεί τίποτα για Metroid στους επόμενους 3 μήνες όπως λες :p

Για εμένα άλλο ένα Other M = κανένα. Ή θα βγει κάτι αντάξιο του franchise ή να μην βγει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω πως η Retro ετοιμάζει ήδη κάτι: το Donkey Kong για το Wii U. Το νόημα του προηγούμενου ποστ είναι πως θέλω η Retro να κάνει το Metroid και δεδομένου ότι η Retro δουλεύει μόνο σε 1 παιχνίδι ανα πάσα στιγμή σημαίνει πως όσο κάνει το DK δεν υπάρχει 1 στο εκατομμύριο να αγγίξει το επερχόμενο Metroid.

Γι αυτό και δε θέλω να ανακοινωθεί τίποτα για Metroid στους επόμενους 3 μήνες όπως λες :p

Για εμένα άλλο ένα Other M = κανένα. Ή θα βγει κάτι αντάξιο του franchise ή να μην βγει τίποτα.

Μην περιμένετε Metroid πριν το 2015.

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω πως η Retro ετοιμάζει ήδη κάτι: το Donkey Kong για το Wii U. Το νόημα του προηγούμενου ποστ είναι πως θέλω η Retro να κάνει το Metroid και δεδομένου ότι η Retro δουλεύει μόνο σε 1 παιχνίδι ανα πάσα στιγμή σημαίνει πως όσο κάνει το DK δεν υπάρχει 1 στο εκατομμύριο να αγγίξει το επερχόμενο Metroid.

Γι αυτό και δε θέλω να ανακοινωθεί τίποτα για Metroid στους επόμενους 3 μήνες όπως λες :p

Για εμένα άλλο ένα Other M = κανένα. Ή θα βγει κάτι αντάξιο του franchise ή να μην βγει τίποτα.

H Retro ετοιμάζει κάτι, ΕΚΤΟΣ του Donkey Kong για το Wii U. Το ανακοίνωσαν στην Ε3.

Μην περιμένετε Metroid πριν το 2015.

New Zelda στο επόμενο Direct καθώς και ανακοίνωση για νέο Metroid, τέλη 2014.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Συγχώνευση 2 συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

H Retro ετοιμάζει κάτι, ΕΚΤΟΣ του Donkey Kong για το Wii U. Το ανακοίνωσαν στην Ε3.

New Zelda στο επόμενο Direct καθώς και ανακοίνωση για νέο Metroid, τέλη 2014.

Γιατί να πάει σε Metroid πάλι; Εγώ πιστεύω είναι νεο IP.

Και μία συνέχεια του Star Fox Adventures δεν με χάλαγε για να είμαι ειλικρινής.

Link to comment
Share on other sites

H Retro ετοιμάζει κάτι, ΕΚΤΟΣ του Donkey Kong για το Wii U. Το ανακοίνωσαν στην Ε3.

Που το είδες αυτό; Εγώ και όσο έβλεπα την E3 αλλά και μετά σε δηλώσεις, η ίδια η Retro είπε πως όχι:

Retro Studios Working on "One Major Project at a Time" - Wii U News @ Nintendo Life

E3 2013: Nintendo, Retro Discuss Future of Metroid - IGN

εξηγεί κιόλας πως το "little project" που μπορεί όντως να δούλευαν συνήθως σημαίνει πως βοηθούν σε άλλα game projects.

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό; Εγώ και όσο έβλεπα την E3 αλλά και μετά σε δηλώσεις, η ίδια η Retro είπε πως όχι:

Retro Studios Working on "One Major Project at a Time" - Wii U News @ Nintendo Life

E3 2013: Nintendo, Retro Discuss Future of Metroid - IGN

εξηγεί κιόλας πως το "little project" που μπορεί όντως να δούλευαν συνήθως σημαίνει πως βοηθούν σε άλλα game projects.

Kάτσε να πάω στο σπίτι, γιατί δεν μπορώ από το γραφείο και θα κάνω link ότι ήδη εργάζεται σε νέο IP (μιας και τελείωσε το Donkey Kong), όχι το Metroid.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προφανές πως θα πουλησει λιγότερο; Μιλάμε για μια κονσόλα με ελαχιστο hardcore κοινό. Το Donkey Kong πέρα ότι σαν franchise απευθύνεται σε μεγαλύτερο κοινό ( ακόμα και στο μικρότερο ηλικιακά) ήταν και ένα ωραίο comeback για όσους το αγάπησαν σε παλιότερα παιχνίδια της σειράς. Ταίριαζε καλύτερα στους "100 εκατομμυρια" κατόχους Wii.

Σίγουρα στις προβλέψεις τους τα έχουν υπολογίσει αυτά και δεν βλέπουν τα νουμερα επι του συνόλου αλλά με το κοινό στο οποίο απευθύνονται.

Τέλος πάντων εγώ σε άλλο σημείο εστίασα. Δε νομίζω πως η επιλογή του DK ήταν θέμα πωλήσεων. Κι εγώ πιστεύω πως στο DK μπορούσαν να προσφέρουν παραπάνω πράγματα σαν Retro studios και να έχουν περισσότερη δημιουργικότητα. Στα Metroid ήδη έχουν βγάλει 3 παιχνίδια και το επόμενο τους θα ήταν λίγο...tricky ως προς τα που θα το πάνε.

Link to comment
Share on other sites

To WiiU δεν εχει σοφτμονταριστει ακομα εε?

:shutup:

Εννοείς:baby:??

http://www.authority.gr/games/features/18236-wii-u-presentation-software.html

Για το τέλος σημείωσε ότι τον Δεκέμβριο έγινε γερό update και το ΑΡΓΟ έχει γίνει αρκετά γρήγορο και δεν υπάρχουν drama queens πλέον.

Άσχετο: Πόσο μου αρέσει όταν γκρινιάζει η γυναίκα και εγώ κάνω αυτό στο δωμάτιο μου (ενώ έχει την TV να βλέπει Discovery channel)

[ame]

[/ame]

Ελπίζω να μην συμβεί αυτό..διαφορετικά very very BAD move from Nintendo:

http://www.nintendolife.com/news/2013/06/waiting_for_wii_u_to_drop_in_price_not_going_to_happen_says_nintendo

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΝΕΩΝ ΓΙΑ Wii U
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον υποστηρίζει ότι το Wii U δεν μπορεί να τρέξει CRYENGINE3

Μέσα στο 2014 θα δούμε και exclusive με χρήση της μηχανής αυτής:

CryEngine 3 "Runs Beautifully" on Wii U - Wii U News @ Nintendo Life

Νintendo ρίξε την τιμή, ακούς??

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην το τρέξει ρε σας λέω δώστε χωρό στη φαντασία και στην τέχνη παρά στο benchmarking.

Ασχετο....

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε παίζω το zombie u και έχω χ***ει δυο φορές απο ζομπι που εμφανίστηκε ξαφνικά. Το παιχνίδι σε βάζει πραγματικά στον κόσμο του είναι απίστευτο!!! Η συνταγή της επιτυχίας στο είδος. Όταν με κυνηγούσε μια στρατια απο ζομπια πραγματικά τον ένιωσα τον χαρακτήρα που έκανε ενναλαγη οπλών ήταν σαν να τα ψαχνω στις δικές μου τσεπες... Το να πατήσω στο σημείο της οθόνης ενω ταυτόχρονα προσπαθώ να τα αποφυγω... τι να σας λέω!!! Πρέπει απλα να το ζήσετε για να καταλάβετε... Εμπειρία απλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην το τρέξει ρε σας λέω δώστε χωρό στη φαντασία και στην τέχνη παρά στο benchmarking.

Ασχετο....

Αυτή τη στιγμή που μιλάμε παίζω το zombie u και έχω χ***ει δυο φορές απο ζομπι που εμφανίστηκε ξαφνικά. Το παιχνίδι σε βάζει πραγματικά στον κόσμο του είναι απίστευτο!!! Η συνταγή της επιτυχίας στο είδος. Όταν με κυνηγούσε μια στρατια απο ζομπια πραγματικά τον ένιωσα τον χαρακτήρα που έκανε ενναλαγη οπλών ήταν σαν να τα ψαχνω στις δικές μου τσεπες... Το να πατήσω στο σημείο της οθόνης ενω ταυτόχρονα προσπαθώ να τα αποφυγω... τι να σας λέω!!! Πρέπει απλα να το ζήσετε για να καταλάβετε... Εμπειρία απλά!!!

Έχεις το Ninja Gaiden 3? Πολύ καλό παιχνίδι και στο Wii U τα γραφικά way better από PS3 , ΧΒΟΧ360

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HBSYZPuRd5o]Ninja Gaiden 3 Wii U vs PS3 Comparison Video - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.