Jump to content



Nintendo Wii U, κυκλοφορεί στις 30 Νοεμβρίου στην Ευρώπη


Recommended Posts

για μαριο kart χρειαζεσαι wiimote + nunchuck, το gamepad ειναι μονο ενα και δεν φαινεται να βολευει τοσο.

το pro controller ειναι must για bayonetta, κατα τα αλλα δεν φαινεται να αξιζει τα λεφτα του ( οποτε παρτο bundle με παιχνιδι και οχι σκετο για καλυτερο vfm ) ειναι πολυ ελαφρυ και δεν εχει αναλογικες σκανδαλες ( epic fail ! )

Καλό είναι το pro controller. Στο Donkey Kong παίζεις άψογα. Στο super Mario 3D world δεν με βόλεψε αλλά δοκίμασα όταν το είχα τελειώσει ήδη μπορεί επειδη συνήθισα τα άλλα.

Τα αναλογικά χειρίστηρια είναι πολύ εργονομικά επειδή βρίσκονται στο πάνω μέρος τώρα δεν ξέρω σε κανένα racing αν θα βρουμε μπελά αλλά ίσως είναι μονόδρομος για κάποια παιχνίδια. Σε μια βδομάδα θα το δοκιμάσω σε Mario Kart 8 και θα σας πω.

Και απο μπαταρία σκιζει!!! Το είχα φορτισμένο για κανένα μηνα μετα ξεκινησα το Donkey Kong κοντεύω να το τελειώσω και ακόμα είναι στη μέση!!!

Πηρε κανείς μπαταρία για Gamepad; Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλό είναι το pro controller. Στο Donkey Kong παίζεις άψογα. Στο super Mario 3D world δεν με βόλεψε αλλά δοκίμασα όταν το είχα τελειώσει ήδη μπορεί επειδη συνήθισα τα άλλα.

Τα αναλογικά χειρίστηρια είναι πολύ εργονομικά επειδή βρίσκονται στο πάνω μέρος τώρα δεν ξέρω σε κανένα racing αν θα βρουμε μπελά αλλά ίσως είναι μονόδρομος για κάποια παιχνίδια. Σε μια βδομάδα θα το δοκιμάσω σε Mario Kart 8 και θα σας πω.

Και απο μπαταρία σκιζει!!! Το είχα φορτισμένο για κανένα μηνα μετα ξεκινησα το Donkey Kong κοντεύω να το τελειώσω και ακόμα είναι στη μέση!!!

Και για το Mario kart αξίζει! Α και η μπαταρία ακόμα δεν τελείωσε!!! Τρελά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το μαριο με το dlc, nintendo land, zelda HD

εχεις να προτείνεις κανένα?

Το μόνο που μπορώ να σου πω, παρ' το με κλειστά μάτια (χτες) είναι το Super Mario 3D World. Είναι το καλύτερο game του U. Από 'κει και πέρα έχουμε και λέμε.

Κατηγορία Α: Wii U only games

Pikmin 3 - RTS Miyamoto's way. :T: Θέλει WiiMote για να παίξει "σωστά". Ωραία γραφικά, ωραίο gameplay, weak characters και σχετικά μικρό.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze - Another platformer, πολύ ωραία μουσική. Back to classics. O μόνος λόγος για να μην το πάρεις είναι επειδή έχεις ήδη άλλα platformer. Ουσιαστικά είναι η συνέχεια του DK Returns του Wii. Ότι δεν χώρεσε εκεί, το έβαλαν εδώ μαζί με κάποια νέα πραγματάκια και καλύτερα γραφικά.

Εάν δεν έχεις παίξει το προηγούμενο, τότε παίρνεις το Tropical Freeze εύκολα.

Monster Hunter 3 Ultimate - Κάψιμο game, εάν σου αρέσει μπορείς να παίξεις πάνω από 100 ώρες. Και καλό online.

The Wonderful 101 - Action game από τον τρελάρα τον Kamiya. Ιδιαίτερο παιχνίδι και ξεχωριστό. Δεν μ' αρέσουν τα Action Games αλλά αυτό θα το έπαιρνα.

LEGO City Undercover - Και όμως, αυτό το game είναι καλό! Το καλύτερο Lego Game imo. Σκέψου το GTA, Lego themed.

Zombi U - Εάν σου αρέσουν τα horror games είναι η καλύτερη επιλογή. Εμένα προσωπικά δε μου λέει κάτι. Αμφιβάλλω πολύ και για το gameplay του. Τα προηγούμενα ήταν winters approved, αυτό όχι. Εάν είσαι horror/zombie fan παρ' το.

Κατηγορία Β: 3rd Party Multiplatform

Εδώ μπαίνουμε στην κατηγορία την οποία την κοιτάς μόνο εάν βρεις κάποιο μεταχειρισμένο ή κάποιο σε χώμα τιμή.

Batman: Arkham City - Armored Edition - Πολύ δυνατό Game, η έκδοση του U είναι η καλύτερη. Εάν το βρεις σε καλή τιμή (δηλαδή εώς 15€, είτε new είτε μεταχείρα) το παίρνεις.

Rayman Legends - Ακόμη ένα platformer. Το βρίσκεις στο PC με 7€ μόνο, οπότε η αγορά για το U δεν συμφέρει. Η έκδοση του U θεωρείται η καλύτερη απ' όλες, λόγω GamePad. Είναι νέο game σχετικά και δεν το βρίσκεις καλή τιμή μεταχείρα. imo δεν αξίζει η διαφορά τιμής. Εάν έχεις gamepad για το PC πάρ'το εκεί.

Deus Ex: Human Revolution - Πολύ ωραίο game. Έχει κάποια εφαρμογή extra το gamepad αλλά στο PC το βρίσκεις χώμα και μπορείς να το παίξεις και με καλύτερα γραφικά. Οριακή επιλογή, εάν το βρεις μέχρι 15ευρώ, ok.

Need for Speed: Most Wanted U - Need for Speed, δεν έχω και πολλά να πω. Το αναφέρω μόνο και μόνο επειδή η έκδοση του U είναι η καλύτερη. Arcade racing, δεν υπάρχει άλλο racing game οπότε είναι μονόδρομος.

Κατηγορία C: Indies/Virtual Console

Εδώ φίλε μπορείς να παίξεις μπάλα με πολλά πραγματάκια αλλά δεν ξέρω το πόσο θες να δώσεις λεφτά σε τέτοια games. Μπορείς να βρεις τις παλιές καλές κλασσικές παιχνιδάρες της Nintendo (Super Mario World 3, Super Metroid, A Link to the Past etc) αλλά imo τις έχει πολύ ακριβά και φυσικά μπορείς να τις παίξεις τσαμπέ σε emulator στο PC.

Τα indie από την άλλη είναι λίγο δύσκολο να σου προτείνω κάτι γιατί δεν ξέρω εάν υπάρχει περίπτωση να σου αρέσει κάτι από αυτά, και δεν υπάρχει refund, άπαξ και τα πήρες, τα παντρεύτηκες.

Imo το μόνο που όντως σπέρνει και θα το έπερνα με κλειστά μάτια, είναι το Shovel Knight :banging:. Για τα υπόλοιπα τώρα δεν θα έβαζα και το χέρι μου στη φωτιά. Εάν θες πάντως σου προτείνω κάποια.

Κατηγορία D: Wii Games!!

Eδώ φίλε, εάν δεν σε ενοχλεί η χαμηλή ανάλυση και το aliasing τότε έχει πράγμα να παίξει. Και πολύ καλό πράγμα.

Super Mario Galaxy 1 & 2 - Tο 2 είναι imo το καλύτερο platformer ever μαζί με το Mario 64. Παιχνιδάρες. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να τα παίξω γιατί το aliasing είναι πολύ. Βέβαια όταν τα παίζεις μέσω wii u φαίνονται καλύτερα (λόγω hdmi) αλλά και πάλι. Αυτό είναι θέμα δικό σου εάν σε ενοχλεί ή όχι.

Super Paper Mario - Για μένα τα Paper Mario είναι οι άξιοι συνεχιστές των 2D Mario και όχι το NSMB Wii & U. Αν το βρεις, χτύπα το.

Metroid Prime Trilogy - 3 παιχνίδια στην τιμή του ενός. Αξίζει για να παίξεις τα πρώτα 2 έπη.

Skyward Sword - Το Skyward είναι το game με τα καλύτερα γραφικά του Wii, δηλαδή παίζεται εύκολα παρά την χαμηλή ανάλυση (θέλει wiimote plus υποχρεωτικά). Τωρά για το game δεν έχω να πω κάτι, Zelda = εγγύηση. Απλά επειδή έχεις ήδη ένα και του χρόνου έρχεται και το φρέσκο πράγμα, δεν αξίζει και τόσο imo.

Xenoblade Chronicles - Εδώ είναι τα δύσκολα. Μαζί με το SMG2, το καλύτερο game τους Wii και το καλύτερο JRPG της προηγούμενης γενιάς. Το κακό είναι ότι είχαν βγεί λίγα αντίτυπα και δεν το βρίσκεις εύκολα. Μόνο ebay μεταχειρισμένο κανά 40άρι. Imo, not worth γιατί έρχετε του χρόνου το Origins.

Mario Galaxy και Paper Mario είναι στην σειρά nintendo selects και μπορείς να τα βρεις και στα ράφια σε καλή τιμή και φυσικά πολύ φτηνά μεταχειρισμένα (10ε πχ). Αυτές είναι οι καλύτερες επιλογές για μένα. SMG2 και Paper Mario.

PS. Πριν κάνεις οτιδήποτε, αγόρασε το Super Mario 3D World.

Link to comment
Share on other sites

ωρε σε ευχαριστώ

[MENTION=5181]winters[/MENTION] το καλύτερο reply για games suggest ever... :clap:

έχω ένα περίεργο θέμα με τα controllers, για κάθε παιχνίδι με βολεύει και άλλο controller

παρήγγειλα και το wii u pro controller και εχω το wii plus, wii classic controller :wassat:

κοιτάω και για κανένα oem... (lol?)

για το mario 3d world μόνο μα μόνο τα καλύτερα διαβάζω.... πολλά χρόνια είχα να το δω αυτό!

δεν ειχα αντέξει και ειχα παρει το link to the past & mario kart (snes)

πάντως τα wii games μια χαρά νομίζω θα φαίνονται στο pad

https://p.nintendo.net μόλις με έκαναν δωράκι 5€

Έγινε επεξεργασία από Borg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έπαιρνα, Super Mario 3D World, Pikmin, Monster Hunter, Wonderful 101 και το Batman.

Πάρε από το eshop, Super Metroid. Πιστεύω ότι ξάπλα το βράδυ στο GamePad είναι epic.

PS. Α! Και shovel knight!! Βέβαια μπορείς να περιμένεις και να το πάρεις στα επόμενα steam sales. Έχει βγει μόνο PC και Nintendo.

Έγινε επεξεργασία από winters
Link to comment
Share on other sites

Winters βάλε και το the Last story στο Wii. Ειναι τίτλος που έγινε με τη βοήθεια της Nintendo και τα γραφικά του είναι απίστευτα για Wii. Τα καλύτερα που έχω δεί και για μένα είναι το μοναδικό που έχω παίξει σ' αυτο το είδος.

Link to comment
Share on other sites

πάντως το Donkey Kong Country Returns στο wii u μια χαρά φαίνεται :T:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tDffm_2qSjs]Nintendo Facts That Will Change The Way You Play - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7SXs3JZgZtk]Realistic Mario: Brick Block - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψήνεται, ο Γερμανός το έχει στα 269€ μαζί με το NSMBU και το expansion.

Η προσφορά για το MarioKart ισχύει μέχρι το τέλος του μήνα, καλή ευκαιρία λοιπόν να τσιμπήσετε με 320€ σύνολο 3 πολύ καλά games.

Wii U Premium Black Console 32 GB + Nintendo Land+ New Super Mario Bros + New Super Luigi U / Wii U / Παιχνίδια /

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα platform δεν με συγκινουν ιδιαιτερα , αλλα το super mario bros και το 3d world ειναι παιχνιδαρες, εχω ξεκινησει και παιζω και το wonderful 101 , ακομα ειμαι στην αρχη αλλα φαινεται καλο.

Ενα υποσχομενο παιχνιδι ερχεται τον σεπτεμβρη Hyrule Warriors - Wii U - IGN θα περιμενω να διαβασω πρωτα κριτικες βεβαια.

και τον οκτωβριο bayonetta 2 και τα μυαλα στα καγκελα.

Bayonetta 2 Gameplay Demo - IGN Live: E3 2014 - YouTube

(Θα περιλαμβανει και το 1 για αυτους που δεν το εχουνε παιξει)

Έγινε επεξεργασία από Γιωργος_Μ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.