Jump to content



Nintendo Wii U, κυκλοφορεί στις 30 Νοεμβρίου στην Ευρώπη


Recommended Posts

επειδη θελω να παρω ενα wii U, μπορειτε να με διαφωτισετε ποιες ειναι οι διαφορες premium-basic και ποιο αξιζει κατα τη γνωμη σας? (ξερω για τα 32gb μονο, αλλα δε σκοπευω να αγορασω ποτε τιποτα σε digital version)

Επισης καμια προταση για το απο που συμφερει να το παρω αγνοωντας τα παιχνιδια των bundles (ή υπολογιζοντας μειων στην τιμη αν τα πουλησω)? Επισης, ποσο χρησιμο ειναι το pro controller? Αν επαιζε τωρα εκεινη η προσφορα των Χριστουγεννων με το ZombieU bundle που ειχε το premium και το Pro controller μεσα με 255ε θα το ειχα χτυπησει ηδη, αλλα τωρα δε ξερω τι συμφερει...

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να παρω ενα wii U, μπορειτε να με διαφωτισετε ποιες ειναι οι διαφορες premium-basic και ποιο αξιζει κατα τη γνωμη σας? (ξερω για τα 32gb μονο, αλλα δε σκοπευω να αγορασω ποτε τιποτα σε digital version)

Επισης καμια προταση για το απο που συμφερει να το παρω αγνοωντας τα παιχνιδια των bundles (ή υπολογιζοντας μειων στην τιμη αν τα πουλησω)? Επισης, ποσο χρησιμο ειναι το pro controller? Αν επαιζε τωρα εκεινη η προσφορα των Χριστουγεννων με το ZombieU bundle που ειχε το premium και το Pro controller μεσα με 255ε θα το ειχα χτυπησει ηδη, αλλα τωρα δε ξερω τι συμφερει...

Το premium με το basic έχουν διαφορά μόνο τον αποθηκευτικό χώρο και στο χρώμα.

Το basic είναι λευκό και έχει 8gb και το premium μαύρο με 32gb.

Επειδή κάνει κάποια promotion η Nintendo και δίνει κάποια games δώρο, δεν θα έπερνα το 8άρι. πχ Όσοι αγόρασαν το mariokart μέσα στον Ιούνιο, πέρνουν δώρο ένα AAA game μέσα από τo nintendo eshop. Μπορεί να θες να πάρεις κάποιο που δεν χωράει στον δίσκο (τον 8άρι) και να πρέπει να συνδέσεις εξωτερικό δίσκο μετά. Για μένα το 32άρι είναι μονόδρομος. Μπορεί να χρειαστεί να κατεβάσεις κάποιο DLC πχ.

Nintendo Wii U Premium 32GB & Nintendo Land & New Super Mario Bros & New Super Luigi U | Nintendo Wii U στο Public.gr

Nintendo Wii U Premium & ZombiU - Μαύρο | Nintendo Wii U στο Public.gr

Nintendo Wii U Premium Pack & Monster Hunter 3 Ultimate U & Wii U Pro Controller μόνο 325.00€ | Gamescom Nintendo-Xbox-PS3 Games

Από εκεί και πέρα μπορείς να ψάξεις στο εξωτερικό για κάποια προσφορά. πχ το amazon ιταλίας το έχει 225€ το 32άρι. Δεν ξέρω αν στέλνει όμως. [ame=http://www.amazon.it/Nintendo-Wii-Console-Land-Premium/dp/B009AINM4O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1402505137&sr=8-1&keywords=wii+u]Nintendo Wii U - Console 32 GB Nintendo Land Premium Pack, Nera: Amazon.it: Videogiochi[/ame]

PS. Το basic έχει καταργηθεί. Ότι βρεις είναι stock. Είχε βγει μόνο για λόγους promotion στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3321]Blinky[/MENTION] Δες και αυτό!

32άρι Wii U και Nintendo Land, Super Mario Bros. U + Luigi expansion, Mario Kart 8 και ένα ακόμη game από την Nortec. 360€

Nintendo Wii U Premium 32GB & Mario Kart 8 & New Super Mario Bros & New Super Luigi U & Nintendo Land | Nintendo Wii U στο Public.gr

Νέα :: Προσφορά Mario Kart 8 για όλους τους καταναλωτές στην Ελλάδα. -

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή το zombie bundle είχε πάει στα 270€.

Ήταν η καλύτερη επιλογή διότι είχε και το έξτρα χειριστήριο.

Τώρα ότι βρεις από αυτό είναι σε στοκ και τσιμπημένο. Εγώ αυτό θα κυνηγούσα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η προσφορά του Public είναι υπερβολικά καλή.

Μαζί με την κονσόλα παίρνεις NSBU + Luigi (60e) + Mario Kart (50e) + extra game (40e) + Nintendo Land (20e). Αν είχα τα λεφτά μάλλον το χτύπαγα μαζί με το Pikmin ή το W101.

Link to comment
Share on other sites

Και το 300αρι στο ebw ειναι σχετικα καλη προταση εφοσον το παραλαβεις ΠΡΙΝ τις 31 ιουλιου (οχι ιουνιου) που ληγει το promotion για το free game

Nintendo Wii U 32GB + Mario Kart 8 - Easy Buy World

nintendoland παιρνεις οποτε θελεις ( εχει ηδη πεσει στα 18 ευρω ) , παιρνοντας mario καρτ γλιτωνεις και το 40αρι που θα εδινες αμα ηθελες να παρεις και ενα wind waker HD πχ

δεν με τρελαινει προσωπικα το NSBU, ( εχω παιξει στο DS και στο wii, ποσο "new" ειναι πια ? :p ) θα προτιμουσα να δωσω 310 για το παραπανω και καποια στιγμη αργοτερα αλλα 40 για το party U το οποιο φαινεται αρκετα χαβαλετζιδικο + οτι θα εχω ετσι ενα τριτο motion plus για οταν μαζευονται οι αγουστοι να παιξουμε wii sports club :p

το basic btw δεν εχει ουτε sensor bar ουτε βαση φορτισης για το gamepad, στα 250 δεν ακουγεται πολυ ελκυστικο, αμα ητανε 220-200 θα ητανε καλη λυση imo

Link to comment
Share on other sites

Μερικα απο ταπαραπανω ειναι καλα deals εφοσον θα αγοραζες σιγουρα καποια απο τα παιχνιδια... Ωστοσο οπως ειπα θελω hardware και οχι παιχνιδια...προτιμω να εχει pro controller στο bundle και να ειναι οσο χαμηλη γινεται η τιμη γιατι το μηχανημα θα παει για hackαρισμα σε 2 μηνες που θα εχει βγει wiikeU... Αφου θελω μονο offline για νοσταλγικους λογους οποτε δε θελω να πληρωσω και retail games που θα παιξω ελαχιστες ωριτσες...

Εκτος απο το zombiu που οπως λετε καταργηθηκε, υπαρχει αλλο bundle με το pro controller?

Link to comment
Share on other sites

Θα σε βοηθούσα φίλε μου αλλά δεν είμαι σίγουρος πως μπορουμε να μιλάμε για πειρατεία εδώ. Τουλάχιστον μέχρι τώρα κρατήσαμε υψηλα το επίπεδο του θέματος αλλά ίσως και του σαιτ.

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα απλά θέλω να πω τη γνώμη μου γιατί είμαστε λίγο πολύ φαν εδώ της κονσόλας και κυριολεκτικα όλα αυτα πιστεύω πάνε την κουβέντα αλλόυ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε βοηθούσα φίλε μου αλλά δεν είμαι σίγουρος πως μπορουμε να μιλάμε για πειρατεία εδώ. Τουλάχιστον μέχρι τώρα κρατήσαμε υψηλα το επίπεδο του θέματος αλλά ίσως και του σαιτ.

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα απλά θέλω να πω τη γνώμη μου γιατί είμαστε λίγο πολύ φαν εδώ της κονσόλας και κυριολεκτικα όλα αυτα πιστεύω πάνε την κουβέντα αλλόυ.

Σε καταλαβαινω, παντως δεν μιλαμε για πειρατεια, ουτε ζητησα πως να "σπασω" την κονσολα, ουτε που να βρω υλικο....αλλωστε αυτα δε γινονται καν αυτη τη στιγμη που μιλαμε. Το ανεφερα μονο για να ξεκαθαρισω γιατι δεν θελω bundles με πολλα παιχνιδια μεσα παρα με ενδιαφερει μονο το hardware...

[MENTION=5181]winters[/MENTION]

Ποσο χρησιμο ειναι το Pro controller εν τελει?

Επειδη ενας απο τους βασικους λογους αγορας της κονσολας θα ειναι 4πλο split screen Mario Kart (οπως καποτε....ειπαμε για νοσταλγια θα αγοραστει), εκει τι θα χρειαστω σε controllers για να γινει δουλεια?

Μαλλον θα κοιταξω σε μεταχειρο, αλλα θελω να ξεκαθαρισω τι θα χρειαστω (και σε controllers) πρωτα...

Καλο Deal για αυτην την εποχη μου φαινεται και αυτο εδω :

Nintendo Wii U Mario + Luigi Premium Pack

με δεδομενο οτι το παιχνιδι μπορεις να το πουλησεις ισως ενα 50αρι...σου βγαινει στα 250ε το premium... Σιγουρα οχι τοσο καλο οσο τοτε το ZombiU στα 255 αλλα για σημερα ειναι ΟΚ πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

για μαριο kart χρειαζεσαι wiimote + nunchuck, το gamepad ειναι μονο ενα και δεν φαινεται να βολευει τοσο.

το pro controller ειναι must για bayonetta, κατα τα αλλα δεν φαινεται να αξιζει τα λεφτα του ( οποτε παρτο bundle με παιχνιδι και οχι σκετο για καλυτερο vfm ) ειναι πολυ ελαφρυ και δεν εχει αναλογικες σκανδαλες ( epic fail ! )

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι παίζει με όλα τα χειριστήρια που είναι συμβατά με το μηχάνημα.

Και το GamePad, και το Pro Controller, και το WiiMote, και Wiimote_Nunchuck, και Classic Controller.

Θεωρητικά το πιο οικονομικό είναι να πάρεις wiimotes σκέτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα wiimotes του απλου wii (μαζι με τον extra sensora απο κατω) που ειχα, παιζουνε κανονικα στο U ετσι?

Εχω και 2 που δεν ειχαν σενσορα που τα χτυπησα στη φτηνια οταν "πεθαινε" το wii, οποτε αυτα μαλλον δεν θα τρεχουν?

Link to comment
Share on other sites

Τα wiimotes του απλου wii (μαζι με τον extra sensora απο κατω) που ειχα, παιζουνε κανονικα στο U ετσι?

Εχω και 2 που δεν ειχαν σενσορα που τα χτυπησα στη φτηνια οταν "πεθαινε" το wii, οποτε αυτα μαλλον δεν θα τρεχουν?

Όλα τα περιφερειακά του Wii παίζουν στο Wii U. Και αυτά χωρίς τον extra sensora.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.