Jump to content



Nintendo Wii U, κυκλοφορεί στις 30 Νοεμβρίου στην Ευρώπη


Recommended Posts

Παιχνιδάρα το DK,λιώσιμο μαζί με το pikmin 3 και Monster Hunter 3 , φτάνει μέχρι τον Μάιο, έχω και το Super Mario 3D , μια χαρά λιώσιμο!:worship::worship::worship:

Να προλάβετε και το Trine 2 , σε τιμή ξεφτίλα

Link to comment
Share on other sites

Παιχνιδάρα το DK,λιώσιμο μαζί με το pikmin 3 και Monster Hunter 3 , φτάνει μέχρι τον Μάιο, έχω και το Super Mario 3D , μια χαρά λιώσιμο!:worship::worship::worship:

Να προλάβετε και το Trine 2 , σε τιμή ξεφτίλα

Last man standing.. Mέχρι και ο Iwata είπε χτες ότι το Wii U έχει μεγάλο πρόβλημα.

'Ελα στον πραγματικό κόσμο φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Last man standing.. Mέχρι και ο Iwata είπε χτες ότι το Wii U έχει μεγάλο πρόβλημα.

'Ελα στον πραγματικό κόσμο φίλε μου.

To Wii U ναι, η Nintendo όχι και θα αγοράσει η ίδια τα ακόλουθα:

Nintendo Plans $1.2 Billion Buyback After Wii U Flops - Bloomberg

Είναι ωραία όμως στον ροζ φανταστικό μου κόσμο, έλα κι εσύ:coax:

Y.Γ Σε χαλάει που γουστάρω Wii U και μου αρέσουν τα game του? Your problem.

Link to comment
Share on other sites

Last man standing.. Mέχρι και ο Iwata είπε χτες ότι το Wii U έχει μεγάλο πρόβλημα.

'Ελα στον πραγματικό κόσμο φίλε μου.

Πως επηρεάζει αυτό τον μέσο χρήστη του Wii U που είναι πολύ χαρούμενος με τους διαθέσιμους τίτλους και που περνάει ευχάριστα παίζοντας στην οθόνη του ώρε ατελείωτες διασκεδάζοντας σε μεγάλο βαθμό?

Link to comment
Share on other sites

Πως επηρεάζει αυτό τον μέσο χρήστη του Wii U που είναι πολύ χαρούμενος με τους διαθέσιμους τίτλους και που περνάει ευχάριστα παίζοντας στην οθόνη του ώρε ατελείωτες διασκεδάζοντας σε μεγάλο βαθμό?

Μα το πρόβλημα δεν είναι αυτοί που έχουν την κονσόλα. Η Nintendo έχει πρόβλημα γιατί δεν αγοράζουν την κονσόλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο [MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] αυτό που λέει είναι ότι γουστάρει την κονσόλα και τα παιχνίδια που έχει στη διάθεσή του κι εσύ του λες να έρθει στον πραγματικό κόσμο.

Just my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι παιδια οτι (εχοντας wii και εχοντας περασει πολλες ευχαριστες ωρες (μονο) με mario+galaxy+DK) μπορω να πω οτι το προβλημα εγκειται σε αυτο που εχει αναφερθει πολλες φορες μεχρι τωρα στο thread. Δεν μπορω να δωσω 300++ ευρω για το super mario+DK+3D land. Ξερω οτι ειναι πολυ ωραια games τα οποια θα τα ευχαριστηθω, αλλα ξερω οτι υπαρχουν επισης παρα πολυ ωραια games και στο pc και θα μου μεινουν τα 300.

Θεωρω οτι το wii εκανε επιτυχια γιατι ηταν "μπαγιατικο" hw σε πολυ καλυτερη τιμη απο τον ανταγωνισμο. Τυπικα "χρεωνε" το wiimote. Βαλε σε αυτο το οτι γινοταν softmodded και εχεις "την πιο επιτυχημενη κονσολα της Nintendo". Στα 150 που το ειχα παρει, εδωσα και αλλη μια 250αρα στην nintendo για εξτρα wiimotes/nunchucks/wiifit/games ανα τα χρονια .

Σε αυτο το "μπαγιατικο" hw του wii U ομως δεν μπορω να δωσω 300 ευρω+ ειδικα οταν τα 50αρικα ειναι defacto οτι δεν τα γλυτωνεις.

Αν θελει η nintendo να σωσει το wii U και να σταματησει να κλαιγεται και να αγοραζει τις μετοχες της μπορει α) να το ριξει στα 150 ή β) να ριξει το softmod στην αγορα (οπως εκανε παλιοτερα η Sony)

Οσο δεν κανει τιποτα απο τα 2... ουτε την λυπαμαι, αλλα ουτε και αγοραζω wii U.

Και δεν ειναι δικαιολογια το "περσινη κονσολα εχει ηδη πεσει στα 220 απο 350" ειναι παρσινη my ass. Εχει χειροτερο hw απο το ps3/xbox360 και το πουλαει οσο εκανε το ps3/xbox οταν βγηκανε.

Επειδη εσυ την βαφτισες next gen δεν σημαινει οτι ειναι και τετοια. Περασες ενα χρονο που την χρεωνες για next gen (ενω δεν ηταν) ξερουμε ολοι οτι σου στοιχιζε λιγοτερο και οτι εβγαζες κερδος... ε κοφτο το αστειο.

Link to comment
Share on other sites

Η gpu ειναι 3 γεννιες μπροστα απο αυτη του 360 ( X1800 vs 4850 )

Ο επεξεργαστης ειναι που θελει φαπες :wall:

Μακαρι να κανουν κατι με το SDK ή/και το ιδιο το hardware, βλεπε 64DD + expansion pak

Link to comment
Share on other sites

Η gpu ειναι 3 γεννιες μπροστα απο αυτη του 360 ( X1800 vs 4850 )

Ναι, δικιο, ειναι το μονο που το σωζει καπως.

Επισης ειναι και 3 γενιες πισω απο του XBOX1/ps4 (48ΧΧ vs 77ΧΧ)... και το ξερεις ρε καραγκιοζη κυρ-Νιντεντο-σαν.

Σαν hw ειναι overpriced. Παλι πας να τους τα φας για τo νεο controller. Ε κανε το "price matching" να σε βλεπουνε με το κυαλι οπως πριν.

Θεωρω οτι για την τιμολογιακη πολιτικη της πρεπει να παιζει κατι αναλογο με την AMD-Intel την εποχη northwood/prescott και πριν τους core, οταν ειχε αρχισει να φαινεται οτι "μαλλον (θα) χανει το τραινο".

Πολλοι λεγανε "γιατι δεν ριχνει τις τιμες" να τελειωνει το παραμυθι της κοντρας... και η απαντηση που επαιζε πολυ τοτε ηταν, οτι δεν πρεπει να "φαινεται" καλο στους επενδυτες να βγαζει η AMD ενα φαινομενικα -και πρακτικα- καλυτερο προιον σε πολυ πιο χωμα τιμη απο τον ανταγωνισμο, λογω profit margin που πρεπει να ειναι σε ενα ταδε νουμερο, αλλιως η Wall st δεν θα βγαλει καλη αξιολογηση και η μετοχη θα πεσει κλπ pipes που ουδολως ενδιαφερουν τον actual πελατη της εταιριας.

Νομιζω, χωρις να εχω ακουσει κατι αναλογο για το wii U, οτι μαλλον κατι τετοιο πρεπει να παιζει.

Κατι τετοιες, πιστευω, καθαρα χρηματιστηριακο-οικονομικες πρακτικες (αντιθετα με το "καθαρα εμπορικες") πραγματικα δεν τις μπορω ουτε να τις καταλαβω, ουτε να τις στηριξω με τα λεφτα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ο [MENTION=24311]Typhonios[/MENTION] αυτό που λέει είναι ότι γουστάρει την κονσόλα και τα παιχνίδια που έχει στη διάθεσή του κι εσύ του λες να έρθει στον πραγματικό κόσμο.

Just my 2 cents

Φίλε μου, έγραψα ότι το Mario Kart πήρε παράτα ακόμη μία φορα (Από Q4_2013 -> Q1_2014 -> Q2_2014) και ο Typhonios μου λέει ότι δε πειράζει. Αυτόν μπορεί να μην τον νοιάζει να βγεί οτιδήποτε γιατί γουστάρει να παίζει MH3U για 2 χρόνια, αλλά αυτό τι σημαίνει; Ότι είναι καλό για την Nintendo να καθυστερεί τα game;

Πως θα ανταγωνιστεί το PS4; Για όλο το 2014 έχουμε DK, Mario Kart και;

Bayonetta χωρίς ημερομηνία, το Smash χωρίς ημερομηνία. Tέλος; Αυτά;

H δυσκολότερη χρονιά της Nintendo θα είναι η φετινή. Ο Typhonios μπορεί να βολεύεται με τα game που έχει, αλλά από αυτά που βλέπω η Nintendo δεν βολεύεται καθόλου.

Σαν hw ειναι overpriced. Παλι πας να τους τα φας για τo νεο controller. Ε κανε το "price matching" να σε βλεπουνε με το κυαλι οπως πριν.

Εδώ είναι που αρχίζει το αστείο. Το μοναδικό game που θα λανσάρει η Nintendo το επόμενο 4μηνο, το Donkey Kong, δεν υποστηρίζει το GamePad!!! Όσο παίζεις, η οθόνη του χειριστηρίου θα είναι off. Μόνο το off-tv play θα δουλεύει.

Εάν η ίδια δεν μπορεί να κάνει κουμάντο στους 2nd party όπως η Retro, τι να περιμένουμε από 3rd; Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

2014: Mario Kart 8, Devils Third, Bayonetta 2, Super Smash Bros, Donkey Kong, Hyrule Warrios, Monoliths "X", Watch Dogs, Project CARS, Yarn Yosi,Dragon Quest X, Fast Racing NEO,Shin Megami Tensei X Fire Emblem, επίσης το Wii U αποκτά τίτλους DS...ναι από 3rd party είναι ΣΚΑΤΑ αλλά ο Iwata θα την βολέψει , τόσο ρευστό έχει να σκάσει αλλά όλοι οι παραπάνω τίτλοι ΝΑΙ δικαιολογούν την αγορά του Wii U, προσωπική άποψη.

Τώρα μερικοί βλέπουν ΔΥΟ τίτλους για όλο το 2014.......!

Εάν κάποιος θέλει Titanfall, Thief 3, Witcher 3 και όλα τα τριάρια μαζεμένα τότε να αγοράσει PC και όχι πετσοκομμένα pc wannabe 'next gen' κονσόλες, να σου πασάρει το Tomb Raider και καλά improved και να σκας στο ΧΟΝΕ 60 ευρώ ως καλό θύμα.

Μερικοί ας το χωνέψουν, η Nintendo δεν παίζει να κλείσει, ναι το Wii U είναι ΜΑΠΑ σε HW αλλά όταν βλέπω το επικό Super Mario 3D και την ποιότητα των τίτλων που έρχεται τότε λέω: Χαλάλι τα 300 Ευρώ και ναι μου αρέσει να κάνω post νέα για το Wii U,μπορεί κάλλιστα κάποιος ΝΑ μην το διαβάζει.

Μανία με μερικούς να επιβάλουν την gaming γνώμη τους, γεμίσαμε με gaming guru οι οποίοι σώνει και καλά να μας πουν "ΟΧΙ δεν αξίζει γιατί έτσι το θέλω εγώ".

Και η τελευταία ανακοίνωση γιατί όταν ζορίζεται τότε κλωτσάει το γαιδούρι:

http://uk.ign.com/articles/2014/01/30/nintendo-on-its-future

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Donkey Kong FEB 2014

Mario Kart 8 MAY 2014

Watch Dogs Q2 2014

Project CARS Q3/Q4 2014

Bayonetta 2 NO OFFICIAL LAUNCH DAY

Super Smash Bros NO OFFICIAL LAUNCH DAY

Hyrule Warrios NO OFFICIAL LAUNCH DAY

Monoliths "X" NO OFFICIAL LAUNCH DAY/ NOT EVEN OFFICIAL NAME

Yarn Yoshi NO OFFICIAL LAUNCH DAY

Shin Megami Tensei X Fire Emblem NO OFFICIAL LAUNCH DAY σχεδόν σίγουρα 2015

Fast Racing NEO TBA

Devils Third NOT EVEN CONFIRMED FOR WII U

Dragon Quest X [what?]

Link to comment
Share on other sites

Nintendo Co., Ltd Just Announced 5 Radical Changes It Hopes Will Save Its Business

http://www.fool.com/investing/general/2014/01/30/nintendo-co-ltd-just-announced-5-radical-changes-i.aspx

Still gonna keep playing my Wii U

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5rBS7p_mNJY]Rants - WII U HATERS - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κυκλοφορήσουν games στα smartphones αλλά applications, έχουν αρνηθεί πεισματικά και καλά κάνουν την περίπτωση να δούμε τον Mario σε Android /iOS/Windows Phone.

Θα συμβεί αυτό όμως και το βλέπω μέσα στα επόμενα δύο χρόνια:

There Will Be A New Nintendo Console, But When?

http://www.forbes.com/sites/insertcoin/2014/02/04/there-will-be-a-new-nintendo-console-but-when/?partner=yahootix

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.